Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am observat asta si la masina din showroom, trebuia sa o imping destul de bine. Incearca si cu un geam deschis sa vezi daca face la fel, poate e ermetic inchisa si de la presiune se inchide mai greu (sic).

    In alta ordine de idei, si-a cumparat cineva aparatori de noroi fata-spate din alta parte decat din reprezentanta? Eventual s-au putut adapta unele universale?

    Comment


    • @Ampt La Laureate e gratis
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • conform RAR orice piesa trebuie sa fie omologata de producator. producatorul se duce cu un grup de piese si se supun unor teste, dupa trecerea testelor se da un cod format din E20,E 11,E reprezentand codul european de omologare, numerele se dau de la producator la producator.nu o sa gasiti pe geam original logan (sa zicemE12), si unul de saint-goban acelasi cod de securitate.Atentie cand cumparati un produs care face parte din categoria siguranta circulatiei, ai pietonilor sa aiba sigla de siguranta,in caz contrar veti suporta o amenda si o masura complementara de retinere a certificatului de inmaticulare. Politistul rutier nu e persoana care decide daca acel "stop" e omologat sau nu, ci domnul de la RAR.

        Comment


        • Originally posted by gold4all View Post
          Am comandat masina cu spatar fractionabil. Se merita huse luate la comanda de pw site-uri ca www.huse.ro sau la fel de bine as putea lua unele universale? Nu va fi mult de tavaleala, doar vreau sa feresc tapiseria originala de uzura, deci nu tu caini, copii, alte chestii nu prea tapiserie-friendly.
          Eu le am de un an husele comandate de pe site-ul mentionat de tine si pana acum se comporta foarte bine. Nu vin chiar perfect, dar sunt foarte aproape de ce ar trebui sa fie. Am incercat anterior si cu huse universale, respectiv de logan 1 dar stateau naspa.

          Comment


          • gold4all ai avut dreptate,am incercat sa inchid usa cu geamul deschis si se inchide mai usor,insemnanda ca masina este mai ermetica daca atunci cand inchidem portiera cu geamul inchis ,si celelalte portiere sunt inchise , se inchide mai greu, deci bravo dacia

            Comment


            • Si-a montat cineva senzori de parcare aftermarket?

              Comment


              • Originally posted by gold4all View Post
                Si-a montat cineva senzori de parcare aftermarket?
                Da, eu am montat senzori de parcare, cand am ridicat-o de la reprezentanta.

                Comment


                • Ai montat la ei in reprezentanta? Senzori de parcare cumparati de la ei sau cu care ai venit tu? Cat te-a ajuns?

                  Comment


                  • Daca nu ai optat pentru radar de proximitate din fabrica, poti monta setul vandut de Dacia pentru montaj ulterior, doar cu semnalizare acustica ( fabricatie Directed).
                    colectie radar rec
                    8201322684
                    87euro+tva
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • 100 si ceva de euro pentru o chestie care face maxim 20? Nu-s prosti deloc astia de la Dacia...

                      Comment


                      • Originally posted by gold4all View Post
                        Ai montat la ei in reprezentanta? Senzori de parcare cumparati de la ei sau cu care ai venit tu? Cat te-a ajuns?
                        Senzorii au costat 500 lei (montaj inclus), dar eu i-am primit bonus ca mi-am achizitionat alarma de la ei, pe care ulterior am returnat-o ca nu functiona in anumite zone.

                        Comment


                        • Dupa o asteptare de 6 luni au reusit sa ajunga si ornamentele din Turcia.
                          Nichel manere usi, nichel perie geamuri si nichel porbagaj spate.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Hai cu ele pe masina, sunt tare curios sa vad cum o sa arate.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Dupa o asteptare de 6 luni au reusit sa ajunga si ornamentele din Turcia.
                              Nichel manere usi, nichel perie geamuri si nichel porbagaj spate.
                              de ce ?! crezi ca vor da bine pe masina ?! ma indoiesc, dar e chestie de gusturi, asa ca nu mai zic nimic.

                              Comment


                              • Astept sa se incalzeasca afara.
                                Turci au spus ca trebuie sa fie peste 18 grade afara sa nu ploua.
                                Au trimis si un primer care se da inainte de lipire si se lasa 5-10 min si abia dupa se pot lipi.
                                Dacaa mercedes audi si alte marci da bine dece nu ar da si pe logan?

                                Torq au venit deflectoarele aerodinamice.
                                Poate ma ajuti cu o schema unde vin mai exact.
                                Eu cred ca se prind direct se scutul acela suplimentar care este foarte scump
                                Last edited by stoicanu; 5 May 2014, 16:48. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google