Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa vreo 4 luni stergatoarele originale deja scartaiau prea tare incat sa le mai pot suporta. De vreo o luna si ceva le-am schimbat cu unele ieftine din supermarket. Dupa vreo saptamana deja scartaiau si alea, dar vremea a fost ok si nu a fost necesar sa le folosesc.

    Vreau sa renunt la prostiile ieftine si sa iau ceva mai de calitate cu speranta ca daca iau unele ceva mai scumpe vor fi mai bune. As vrea pana in 100 lei.

    Daca retin bine. dimensiunile la Stepway 2 sunt 55cm la sofer si 50 cm la pasager. Corect?

    Le-am gasit pe acestea. Sunt ok? Gasesc ceva mai bun in banii astia?



    Cel mai comod mi-ar fi sa le iau de la emag. Transport gratuit peste 90 lei sau ridicare gratuita din showroom.
    Last edited by epuru; 7 December 2014, 17:57.
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • Dimensiunile la X52 sunt 55cm la sofer si 50 cm la pasager.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Multumec pentru confirmarea dimensiunilor.

        Ai vreo parere despre stergatoarele Bosch pe care am pus ochii? Vreo recomandare mai buna in acest buget?
        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

        Comment


        • Teoretic ai 288908484R set de 2 aero, identice cu cele de BRazilia.

          Nu fac recomandări, doar spun ce se poate monta ca de fabrică.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Astea le am eu acum pe masina - am scris pe scurt despre ele aicihttp://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1015 ... nimic deosebit. Ba chiar mi se pare inferioare boschurilor - care intre noi fie vorba nu sunt nici ele prea grozave.
            Si eu sunt in cautarea unor stergatoare de calitate ... poate face cineva o recomandare pe tema asta.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Teoretic ai 288908484R set de 2 aero, identice cu cele de BRazilia.

              Nu fac recomandări, doar spun ce se poate monta ca de fabrică.


              Le-am gasit pe cele de origine prezentate de tine pe site-ul de mai sus la 62.57 lei, dar cu tot cu transport ajung la 91.21 lei, deci aproape cat ar fi cele Bosch de la emag (97,98 lei).

              Am trimis totusi acum si un e-mail la reprezentata de la care am luat masina sa solicit un pret pentru acele stergatoare sa vad cat ar fi fara transport.

              Originally posted by M.FLORIN View Post
              Astea le am eu acum pe masina - am scris pe scurt despre ele aicihttp://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1015 ... nimic deosebit. Ba chiar mi se pare inferioare boschurilor - care intre noi fie vorba nu sunt nici ele prea grozave.
              Si eu sunt in cautarea unor stergatoare de calitate ... poate face cineva o recomandare pe tema asta.
              Daca zici ca cele aero de origine prezentate de t0rquemada sunt inferioare celor Bosch, atunci probabil ca o sa merg pana la urma pe cele Bosch de la emag de care am intrebat mai sus. O sa aplic si ABRO CLEARVIEW ANTI-RAIN pe parbriz ca sa folosesc cat mai putin stergatoarele.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Eu am folosit candva Valeo lamela si au fost foarte ok.
                sigpic

                Comment


                • In reprezentanta stergatoarele originale sunt 59.89 lei fara tva - deci vreo 70 de lei cu tva.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • -si mie imi fac stergatoarele ca toti dracii, fie ca picura un pic, fie ca e potop, scartie de le sar capacele. Dar nu stiu ce sa cumpar. Pe vechea masina am avut vreo 2-3 seturi de bosch la pretul de 100++++ ron si dupa 3 luni erau varza. Am incerca pe vechea masina si niste stergatoare aero care efectiv mi-au zgariat parbrizul in ultimul hal. Dupa 2 luni de folosinta a stergatoarelor aero aveam vreo 10 zgarieturi fine sub forma de arc de cerc (traseul stergatorului stanga) pe partea soferului. Si asta cu verificare si stergere permanenta a lamelei stergatorului, sa nu care cumva sa fie din cauza nisipului fin prins pe lamela.
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu sunt cel mai norocos. Mie nu-mi scartie, imi trepideaza )Masina o am din Iunie. Pana la sfarsitul lunii August nu am folosit-o, am avut parte de o mare bucurie, dupa 2 zile ce am cumparat-o(mi-am fracturat clavicula la fotbal). Deci din Septembrie pana in present - evolutia stergatoarelor a fost urmatoarea :

                      - luna Septembrie - ok
                      - luna Octombrie - au inceput sa scartaie
                      - luna Noiembrie - au inceput sa trepideze, sar cate 1-2 cm, mai ales cel din partea dreapta
                      - luna Decembrie - tinand cont ca e luna suprizelor - nici nu vrea sa ma gandesc )
                      Mi-a promis cineva ca imi cumpara astazi nu stiu ce stergatoare de la Praktiker, el spunea ca e super multumit de ele. Le voi pune maine pe masina si dupa un timp voi revenii cu impresii(si cu numele lor daca intr-adevar sunt bune).

                      Comment


                      • eu am avut pe masina veche stergatoare lamelare(flat) Alca si m-au tinut vreo trei ani.
                        mi-au placut ca erau foarte silentioase si discrete si la pret erau pe undeva pe la mijloc.
                        Am de gand sa le schimb pe astea originale de pe dacie tot cu Alca insa astept sa treaca iarna caci iarna se cam deterioareaza stergatoarele chiar daca ai grija de ele - se rigidizeaza cauciucul si dupa cateva cicluri iarna-vara se uzeaza.
                        RTFM

                        Comment


                        • Singurele stergatoare care merita banii sunt Champion si Bosh aero-twin.
                          Prefer champion chiar daca inca pastreaza modelul clasic cu brat de metal si nu cel cu eleron bla bla.
                          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                          Comment


                          • Ale mele, scartaie de la doua luni de cand am cumparat masina. Dau drumul la caldura mai mult, se incalzeste parbrizul si apoi dispare zgomotul.

                            Comment


                            • Ma alatur si eu in clubul celor cu stergatoare care scartaie.
                              Eu am cumparat din Auchan din Suceava stergatoare Valeo First, nu stiu cum sunt momentan dar daca fac figuri am sa imi cumpar Bosch.
                              Bosch am avut la masina veche , m-au tinut cam 2,5 ani fara sa scartaie si curatau excelent.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Originally posted by GFN View Post
                                Eu am cumparat din Auchan din Suceava stergatoare Valeo First, nu stiu cum sunt momentan dar daca fac figuri am sa imi cumpar Bosch.
                                Am pe maşină acelaşi model de ştergătoare de aproape 7 luni , deocamdată îşi fac bine treaba.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google