Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da da si eu astept codurile
    sigpic

    Comment


    • Pentru piesa cu nr. 8, codul piesei este - 97 28 412 51R
      Pentru piesa cu nr. 7, codul piesei este - 97 28 498 33R

      Comment


      • Da un cod si la 2,3 si 11.
        Maine ma duc sa verific pret.
        sigpic

        Comment


        • 2 Scut motor 758906858R 147euro +tva (pare a fi de stepway, o fi de tabla?!)
          3 Carenaj sub motor 758908395R 88euro +tva

          7 Deflector aerodinamic 972841918R 5euro + tva
          8 Deflector aerodinamic 972841251R 6euro +tva

          pt 11 nu am cod momentan (schimb dialogisul)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Eu nu ma prind ... da' ce e chestia aia? Ce fave de fapt inchiderea asta de bara?

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Vezi aici piesa incercuita cu rosu

              Original piesa a fost pusa pe MCV pentru ca gazele de esapament sa nu intre in habitaclu prin aerisitorul spate stanga.

              Acum in dia a aparut si la L8MA (logan)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Inchide bara din spate. Ajuta un fel la aerodinamica si implicit la reducerea consumului.

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Vezi aici piesa incercuita cu rosu

                  Original piesa a fost pusa pe MCV pentru ca gazele de esapament sa nu intre in habitaclu prin aerisitorul spate stanga.

                  Acum in dia a aparut si la L8MA (logan)
                  Am inteles acum.
                  Ti-ai facut update la dia?

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Pai da ca practic tot curentul de aer in loc sa ramana in spate intra sub bata fiind o gaura destul de mare acolo.
                    Dece nu este si pe partea dreapta inchidere de bara?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by panselin4 View Post
                      salut,aveti idee se poate comanda si monta pe un logan 2,motor de 1.2,acele mochete insonorizante de sub capota motorului si de pe peretele care desparte compartimentul motor de habitaclu,acestea echipeaza toate celelalte motorizari
                      va intreb pt ca am inteles ca motorul de 1.2 poate deveni galagios la viteze de autostrada( eu stiu cum era loganul de 1,4 )

                      am uitat sa precizez,am cumparat o pereche de chedere de fabrica care sunt montate pe portierele spate,acolo unde calca portierele din fata cand se inchid
                      ma gandeam cand imi vine masina sa i montez acele chedere in prelungirea celor deja existente,pentru o mai buna insonorizare,cred ca nu are ce sa i dauneze
                      Pe mine m-ar interesa doar izolarea peretului de foc. Am montat cheder capota motor, deflector aer bara fata, aparatori noroi fata si spate roti si pana la 100 km/h, masina este destul de silentioasa, apoi la 3000 rot/minut urla destul de rau. Acum depinde si de carburantul cu care alimentezi masina, benzina de la petrom e zgomotoasa rau si nu trage, cea mai buna, pentru mine Efix 95, si am mai incercat OMV 100, parca era o idee mai silentios motorul dar e cam scumpa.

                      Comment


                      • Nu stiu daca s-a mai postat undeva , am vazut stopurile astea. Pe net nu am gasit nimic...
                        Attached Files
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • Alea se numesc kitch, si vin la pachet cu talon suspendat.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Da' sunt curios cine le-a produs/modificat etc...

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • De ar lua talonul ca nu afecteaza cu nimic caracteristicile originale ale masini
                              Cat despre mochete sigur se pot comanda separat practic ori ce piesa se poate comanda.

                              Despre mocheta de la motor are mai mult scop ca protectie termica deoarece in zona aceea se afla turbina si catalizatorul motorului si cred ca asta e cauza pentru care se gaseste numai pe 0.9 si cred ca dci-uri.
                              Last edited by stoicanu; 23 April 2014, 11:54. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Stopurile alea sunt neomologate RAR ... de aia se ia talonul.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google