Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Codul original (pt tabla) 402226088R

    Eu pe jantele de iarna am din astea:
    Lungime 50mm, filet M12 X 1,5, clasa 10.9, cheie 17mm;
    luate de pe dacia----.ro
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Am intrat pe masina si am gasit codul la piesa 8 La 7 sunt la fel codurile.
      Iar inchiderea de bara nu este pe logan berlina.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        luate de pe dacia----.ro
        Se gasesc la toate magazinele de piese auto, pret ~20 lei, 4 prezoane cu cap special si un cap de cheie cu antrenare pe patrat 12.5 dedicat pentru ele

        Comment


        • Buna ziua. Am citit pe un site, nu il mai retin, ca la Logan 2 MCV ar fi conectata, ar exista, tubulatura de sub scaunele fata, aceea pentru picioarele pasagerilor.

          Comment


          • Da si la Lgn1 existau, cel putin al meu 2012 exista ( poate decit la unele versiuni, asta nu stiu, asa cum al meu are si bara stabilizatoare fata si discuri ventilate )

            Comment


            • @ rubinho46 E intrebare?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by rubinho46 View Post
                Buna ziua. Am citit pe un site, nu il mai retin, ca la Logan 2 MCV ar fi conectata, ar exista, tubulatura de sub scaunele fata, aceea pentru picioarele pasagerilor.
                La berlina nu exista asa ceva din fabrica. Se pot monta ulterior ...

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • aveti idee cat costa prezoanele antifurt pt jenti de tabla la logan 2?

                  Comment


                  • Eu am dat 200 lei pe prezoane sicustar originale Renault.

                    Comment


                    • destul de scumpe prezoanele acelea,si eu tot originale as cumpara,de la renault dar speram sa fie pana in 100 de lei
                      trebuie sa ridic loganul luni de la reprezantanta si as cumpara prezoane antifurt de la ei si le as monta acolo,sper sa gasesc si mai ieftine

                      Comment


                      • Eu zic sa cauti in mai multe locuri prezoane antifurt, deoarece exista o probabilitate ca cei de unde vei primi masina sa nu aiba antifurturi in stoc.Am fost si in targ Vitan si aveau la 60-70 lei, dar nu erau sicustar, aveau un model cu niste "santuri" si erau destul de usoare in comparatie cu cele cumparate de mine.

                        Comment


                        • voi cauta si in targ si pe la magazine auto,dar vreau sa cumpar ceva mai de calitate in materie de prezoane antifurt
                          dupa ce ridic masina ii voi monta cheder de dacie 1310 la motor,voi monta obturatoare de praf la portiere,voi cumpara tava portbagaj,din cauciuc si poate si presuri de interior tot tip tava de cauciuc, si ii voi mai monta cheder de duster sau de logan 2 ,in continuarea celor deja existente pe masina (pe stalpul central )
                          voi cauta sa cumpar si aparatori de noroi,si sa le montez la un moment dat

                          Comment


                          • Eu am luat din targul vitan si sunt multumit de ele. Sunt de acord, ca nu sunt de firma, dar isi fac treaba cu brio.

                            Comment


                            • am cumparat si montat azi antifurturi de roti (prezoane) din targ nemtesti cu 40 de lei,am mai luat o tava pt portbagaj la 60 de lei si presuri pt picioare tip tavita din cauciuc la 115 lei
                              si am mai cumparat si pus obturatoare praf la portiere
                              am pus si coliere de plastic (soricei) la capace
                              mai trebuie sa caut si sa montez cheder la motor

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                am pus si coliere de plastic (soricei) la capace...
                                Ai grijă că s-ar putea să nu fie suficient. Mie mi-au furat capacele în prima săptămână, cu tot cu şoricei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google