Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @hasserro: Revizia aceasta de 60.000 Km te-a dus probabil peste 1.000 de lei.

    Comment


    • am ajuns la 11.000 km si vreau sa fac schimbul de ulei si filtre ... ce ulei recomandati 5w30 ori 5w40 la acesti numar de km ..
      sigpic

      Comment


      • Elf 900 sxr 5w40.

        Comment


        • Salutare,
          Pentru revizia de 80k la Dci ma ajuta cineva cu necesarul de piese si operatiuni?
          Multumesc!
          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

          Comment


          • Pai cred ca scrie si in manualul masinii


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Filtru aer, filtru habitaclu, filtru carburant, filtru ulei, ulei, sistem distributie, sistem accesorii. Ca operatiuni complementare, verificare instalatie AC.
              Last edited by IancuMIC; 12 November 2015, 10:13.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Filtrul asta merge pus pe Logan2 ?

                Comment


                • filtrul acela pare sa fie de logan 1, cel de lg 2 nu are acel capac de plastic

                  Comment


                  • Scrie ca e si de clio 3, deci sigur nu merge pe logan 2.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Deci practic astea sunt pe logan2 de origine si cu asta basta nu ?

                      Comment


                      • Filtru Habitaclu ( Polen ) Logan 2, Sandero 2, Original Renault 272773016R si 272778214R sunt 2 coduri pentru acest reper
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Salutare, am si eu niste nelamuriri , ce trebuie schimbat la revizia de 80.000 km si exista discuri si placute AM mai bune pentru masina ca astea de origine mi se par de kk si cam cat o sa ma ajunga toata afacerea? Multumesc
                            1.5 DCI

                            Comment


                            • Tocmai s-a spus in primul post de pe aceasta pagina. Pretul depinde de modul in care doresti sa faci revizia. Poti alege sa te duci doar cu cardul sau poti cumpara piesele, dupa care platesti doar manopera.
                              Rasfoieste acest topic si vei afla exact ce te intereseaza. Spor.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Multumesc Iancu esti un dragut.
                                1.5 DCI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google