Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @plasstik3, ca sa iti faci o idee despre pretul la reprezentanta din Alexandria,

    Comment


    • Pe mine nu ma deranjeaza sa dau bani in plus fata de o simpla revizie... atat timp cat cred eu ca merita si este necesara operatiunea pe care dau bani in plus. De exemplu verificarea sistemului de franare, sau schimbarea placutelor de frana desi mai aveau 35%, sau ungerea diverselor mecanisme expuse... Da, nu ma prea uit la bani cand vine vorba de Daciutza mea , vreau sa fie tot timpul la cel mai inalt nivel de performanta :P...La urma urmei, mergem prin Bucuresti impreuna, nu vreau sa ne facem de rusine

      Comment


      • Originally posted by razvanCC View Post
        Da, nu ma prea uit la bani cand vine vorba de Daciutza mea , vreau sa fie tot timpul la cel mai inalt nivel de performanta :P...La urma urmei, mergem prin Bucuresti impreuna, nu vreau sa ne facem de rusine
        care e acel nivel inalt de performanta ) ?
        sigpic

        Comment


        • uploadfromtaptalk1450384230551.jpguploadfromtaptalk1450384245021.jpg

          Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Am pus cea mai recenta oferta de pret pentru o revizie mai amplă a unui logan 1.4 mpi din 2007
            Dupa cum se vede unele piese de schimb sunt destul de apropiate de noul Logan
            Masina are 270.000

            Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by mihaimmn View Post
              care e acel nivel inalt de performanta ) ?
              Este nivelul ala la care totul functioneaza impecabil, iar soferul stie asta si are incredere ca intr-o situatie critical masina este top. Sau sa vorbim de confort: prefer filtru de habitaclu cu carbon activ in locul unuia simplu si ieftin, sau sa vorbim de anvelope? Fiecare isi intretine masina cum crede de cuviinta, eu cheltui mai multi bani pentru asta...

              Comment


              • Felicitari! Cand ai grija de masina ai grija de siguranta ta - mai ales la anvelope.



                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • foarte corect

                  Comment


                  • Astazi am efectuat si eu prima revizie la Meridian Sud. Ca o concluzie: uleiul era destul de negru dupa 10 mii de km, filtrul de aer era ok, ma asteptam sa fie mai rau, dar avea urme de ulei pe el, iar filtrul de habitaclu era foarte imbacsit si chiar necesita schimbarea.

                    Devizul este cel prezentat mai sus in postul anterior.

                    Comment


                    • Originally posted by plasStik3 View Post
                      Astazi am efectuat si eu prima revizie la Meridian Sud. Ca o concluzie: uleiul era destul de negru dupa 10 mii de km, filtrul de aer era ok, ma asteptam sa fie mai rau, dar avea urme de ulei pe el, iar filtrul de habitaclu era foarte imbacsit si chiar necesita schimbarea.

                      Devizul este cel prezentat mai sus in postul anterior.
                      Ai platit doar 600 lei pentru acesta revizie ?
                      sigpic

                      Comment


                      • "Doar 600 de lei"? Sa inteleg ca te astepti la un scor si mai mare?

                        Comment


                        • Sunt scoruri si mai mari, 650-700 lei pt o revizie anuala. Dar, 600 lei se incadreaza tot pe aici, adica un pret ENORM pt un ulei si 3 filtre + manopera aferenta.

                          Comment


                          • Petele de ulei la filtrul de aer ajung de la recirculare gaze, unde apare celebra pata de ulei din carter. O fi de bine/rau? Cauze, solutii?

                            Comment


                            • Saptamana trecuta am facut schimbul de anvelope si am aruncat un ochi si la placute.

                              Cam asa arata placutele originale dupa 32360 km. De atunci am mai facut cam 100km in oras si cam 550 km in exterior. Credeti ca mai duc sau sa le schimb rapid?

                              Fata stanga:
                              stg1.jpg
                              Fata dreapta:
                              dr3.jpg
                              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                              Comment


                              • Din ce vad esti cam agresiv in trafic.
                                Placutele sunt pe duca; la fel si discurile. Cel putin ala din dreapta, daca imaginea e relevanta.
                                Probabil la primavara, dupa o noua inspectie, va trebui sa schimbi ceva acolo.
                                Last edited by IancuMIC; 19 December 2015, 20:43.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google