Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aris86 carbonul absoarbe umezeala (vaporii). Dezavantajul este ca o sa-ti usuce buzele etc.

    Comment


    • Ai nevoie de ce e in pachetul din linkul de mai jos, te duci cu pachetul asta la reprezentanta, o sa platesti vreo 110-120 lei manopera si ai scapat cu maxim 300 lei:

      Sau poti sa iei tot de la ei si ajungi ceva mai scump ... Ei o sa-ti explice cum ca daca vii cu piesele tale risti sa-ti explodeze masina, o sa semneze si o hartie ca intelegi riscurile la care te supui in cazul folosirii pieselor contrafacute ...

      Comment


      • Multumesc pentru sugestii!
        Am sunat acum la Meridian Nord si am primit ca pret, pentru revizie cu materialele/consumabilele lor, 550 lei (TVA inclus).
        Daca vin cu materialele/consumabilele mele, doar manopera, pentru toata distractia, este 213 lei (TVA inclus). Folosind link-ul de la GuGu21, pachetul de pt revizie este 175 lei.
        Fara discutii, am gasit varianta castigatoare, diferenta fiind de 162 lei.
        Acum, ramane de vazut, daca merita, pentru un pret mai mic la manopera, sa merg la alt service. Cel putin, aici, din ce am vazut (am fost si cu masina anterioara, ultima data, tot la ei), lucreaza curat si atent.

        Comment


        • Eu vinerea urmatoare ma duc la revizia de 60.000km(55.000 am acum). Am inteles ca trebuie sa schimb si bujiile...am cerut un cost estimativ - 1000ron. Ieftin...

          Comment


          • pai si ce ma schimbi inafara de bujii?? Placute de frana si discuri? Mi se pare exorbitant 1000 lei. Nu pot sa cred ca 3 bujii fac diferanta intre 550 si 1000 .....

            Comment


            • Revizia la 0.9Tce aparent e cam 700 lei...si mie mi se pare exagerat de mult. Si fac doar schimbul de ulei si filtre.

              Comment


              • bogdan_cj wtf? astia vor sa-ti schimbe cureaua de distributie?
                Nu de alta...dar nu inteleg ce costa atat de mult.

                Comment


                • Nici eu...data trecuta m-a costat 980 lei cu placute de frana. Mi se pare japca...la mitsubishi lancer la reprezentanta nu costa atata o revizie...

                  Comment


                  • Pai bujiile la 0.9 tce sunt 100 de lei la magazin, ti le vand astia de la reprezentanta cu fo' 250-300 de lei.

                    La 60k se schimba cureaua de accesorii si galetii.
                    Last edited by mr.K; 26 January 2017, 17:13.

                    Comment


                    • bogdan_cj 980? dar ce era pe devizul ala. Nu de alta...dar eu din cate stiu eu nu trebuia sa sara de 400 lei pana la revizia de 90k parca...
                      torque parca a postat undeva costul reviziilor.

                      Comment


                      • La 60k se schimba cureaua de accesorii si galetii.
                        Pret estimat revizie totala, 353 euro. Cu 1000 lei zi ca iesi ieftin.

                        Comment


                        • Da, acum am vazut. dar revizia de 40k...aka 980 lei...imi pare enorma. Teoretic nu trebuie sa sara de 600 lei (110 euro oficial costa).
                          La 60k se pare ca se mai schimba garnituri de frana etc.

                          Comment


                          • garnituri la frina >? pe fata sau pe spate sau amindoua ?

                            deasta o fi asa mult schimba si fata si spatele ese mult la bani ..!
                            Last edited by anton.dan; 26 January 2017, 17:26.

                            Comment


                            • Da, stiu tabelul care a fost postat de torquemada...Pe deviz era revizia, ulei, filtre + placute de frana si manopera si testul pe banc de frana(ala a fost 50ron).

                              Comment


                              • Mai am aprox 300 km si implineste masina 30.000 km,am motorul 1.2 16V ce ar trebui verificat,inlocuit?(inafara de ulei si filtre aer,ulei?) Si ce ulei pot cumpara,ca nu imi place ala original de la ei Elf...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google