Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fiecare cu părerea lui.
    Întâmplător e a 2-a cea mai vândută din Europa, in 2016 (după Golful de la VAG )

    Comment


    • Si revizia a fost: 1356 lei
      Ieftin . La ceva de anvergura mai mare, vinzi masina.
      Last edited by mr.K; 29 January 2017, 14:25.

      Comment


      • Totusi trebuie sa recunoastem ca Dacia este o masina fiabila
        Degeaba ne plangem
        Dar deh mai sunt persoane care au sechele in urma utilizari acestei marci


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Oare dece Mercedes le cumpara motoarele?

          Comment


          • reno stie la motoare recunoastem

            jalea e in rest ...

            pe la plastic pe la taabla

            Comment


            • Pentru mine, pana acum, Dacia Logan (caci doar Logan am avut din gama Dacia), este o masina fiabila.
              Am avut un Logan 1 ph1, diesel timp de aproape 10 ani, si, la momentul vanzarii, masina fiind dusa la Dacia si pusa pe tester si cautata din bara in bara, a iesit foarte bine.
              In 10 ani, inafara de consumabilele inerente (ulei, filtre, distributie, placute, discuri), am schimbat DOAR captele de bara. Atat. Fara rugina, fara fum, etc...si nu, nu m-am dus cu ea la service din 2 in 2 luni, nu am tinut-o garaj, nu am tinut-o cu prelata, din contra, pot sa spun ca nu prea am avut grija de ea. Dar, trebuie sa recunosc, nici multi km nu a facut.
              Nu pot decat sa trag nadejde ca noua masina (pe care o am deja de un an, aproape) se va ridica la nivelul vechiului model....

              Originally posted by aris86 View Post
              ......reviziile le-am făcut doar în Alexandria ......
              Se poate, te rog, o adresa a acestui service, sau denumirea? In PM, ca sa nu se considere reclama.
              Am citit mai multe lucruri bune despre service-ul Dacia din Alexandria, si mai ca m-ar tenta sa incerc.
              Last edited by m3dic911; 30 January 2017, 12:50. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Chiar la intrarea in oras dinspre Bucuresti, pe dreapta dupa pod.

                Comment


                • Eurocar Service. Este vis a vis de Kaufland.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Multumesc pentru informatii!

                    Comment


                    • Abia acum la 43385 km am reusit sa ajung la revizie, ultima revizie a fost la 30000 km si acum 10 luni si 2 saptamani
                      Eu vroiam sa fac revizia la 10000 km distanta, dar am rezolvat cu alte lucruri pe garantie atunci
                      Sa vad cat va costa, filtrul de polen l am schimbat eu , si uleiul l am adus eu, elf 5w40
                      Sa vad ce zice de placute, sunt inca cele din fabrica

                      Comment


                      • 49000 km si placutele originale inca rezista.

                        Comment


                        • La socru pe symbol 1.2 au 62000 km! In noimebrie a fost de a facut la reprezentanta distributie, ulei + filtre total 1600 lei cu reducere ca masina are 5 ani. I am zis ca la un service particular nu l duce mai mult de 1000 lei cu placute frane si tot. Nu intelege ptr ca de noua a fost servisata la reno.
                          Este vb de constanta.

                          Comment


                          • 196 lei m a costat revizia de aproape 3 ani si 43385 km,la logan 2, adica pretul manoperei la reprezentanta si filtrul de ulei si de aer
                            Uleiul l am cumparat separat, iar filtrul de habitaclu l am cumparat de ceva timp si l am schimbat singur-este foarte usor
                            Deci 196 lei la reprezentanta plus 150 lei filtrul de habitaclu si uleiul elf 5w40
                            ,aproape 350 de lei revizia la 1.2
                            Placutele mai duc lejer pana la 55000 km-60000 km, deci pica problema expusa mai demult cum ca placutele la lg 2 tin mai putin ca cele de lg 1
                            Pe mine ma tin chiar mai mult, la acelasi stil de condus

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              49000 km si placutele originale inca rezista.
                              Mi se pare foarte amuzant, la mine urmeaza al 6-lea set la 120 de mii

                              Comment


                              • Pentru că anticipare(adică frână de motor* când se poate) trafic = 0 (zero)

                                *ridicarea piciorului de pe pedala de accelerație e tot frână de motor
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google