Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect.
    Am cumparat on line(piesenet.ro)destule piese renault de origine; de fiecare data au fost insotite de acest certificat.
    Prin urmare nu e musai sa cumperi doar din reprezentanta.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment



    • Am reusit sa gasesc si devizul


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Ala e pretul, n-ai ce face.

        Observ ca daca tot e distributia pe lant, a ajuns sa coste kitul de de accesorii la L2 cat kitul de distributie+kit accesorii+pompa apa la L1.

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          Eu l-am schimbat la 60.000 km fortat de garantie
          De atunci nu l-am mai schimbat
          Are 145.000 km efectuati

          Originally posted by stoicanu View Post

          Am reusit sa gasesc si devizul
          Pai in deviz zice ca la schimbarea kit-ului de accesorii aveai 99620km. Sau cand ai avut problema cu lantul de distributie, a trebuit sa schimbi si kit-ul de accesorii?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Nu este masina mea in acel deviz
            Eu am schimbat lantul la 117.000
            Eu cand am schimba lantul nu am fost de acord sa schimbe si kitul
            In garantie se schimba vrei nu vrei , nu te costa nimic
            Masina din deviz mai beneficia de garantie


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Revizia de 20k, AutoEuropa, masina a avut 19476 Km. Cost total: 563.33 lei

              Filtru aer motor:75
              Garnitura:2.1
              Filtru ulei: 61
              Ulei Elf 5W40 5L: 212.1
              Filtru Habitaclu: 139
              Inlocuit filtre: 0.5 ore/filtru, total: 17
              Revizie: 106.7

              Mi-au resetat corpul fluture si parametrii calculator (vechea mea problema cu acceleratia. Sa vedem daca mai apare...).
              Au lucrat foarte curat, amabili. Chiar multumit.

              Comment


              • Daca adun ce-ai scris acolo, iese mai mult costul total,adica 612,9 lei.Nu te-au lasat sa aduci tu piesele? Poate ieseai mai ieftin cu vreo 100 lei

                Comment


                • @bolovan, unde naiba ai găsit uleiul atât de scump, ca în reprezentanta am cumpărat 4L cu 90 de lei.

                  Comment


                  • Da, stiu ca ieseam mai ieftin. Dar din motive independente de mine n-am apucat. Plus ca am zis ca fac prima revizie cu ce-mi dau ei (ca sa sondez "piata").
                    Attached Files

                    Comment


                    • Da m-am lamurit ai avut si un discount de 10% la piese.

                      Comment


                      • Uleiul este ELF Evolution RN-TECH. Stie cineva daca este acelasi cu 900 SXR?

                        Comment


                        • Eu tot la aceeasi reprezentanta am facut revizia si a fost OK cu piesele aduse de mine. Prima data, la 20k am avut si eu acele certificate de calitate renault, a doua oara nu, dar nu le-a cerut nimeni.
                          Oricum, preturi foarte mari la piese... Numa filtrul de aer e cu 50% mai scump, cu tot cu reducerea vietii...

                          Comment


                          • Pai in iarna cand vine revizia de 40k am sa duc piesele mele
                            Intentionez sa-i schimb uleiul la 30k...s iatunci am sa duc uleiul meu

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              Uleiul este ELF Evolution RN-TECH. Stie cineva daca este acelasi cu 900 SXR?
                              I know everyone uses the SXR 900 but I want to know if the RN-TECH 5W-40 is still ok on my 172? Same ratings, IE: RN0700/RN0710 on bottle as the 900 and ebay have 5L plus a OE filter for £30. Cant seem to find any info on the RN-TECH oil anywhere.
                              It's the same oil just changed the label
                              I know everyone uses the SXR 900 but I want to know if the RN-TECH 5W-40 is still ok on my 172? Same ratings, IE: RN0700/RN0710 on bottle as the 900 and ebay have 5L plus a OE filter for £30. Cant seem to find any info on the RN-TECH oil anywhere.

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                Intentionez sa-i schimb uleiul la 30k...s iatunci am sa duc uleiul meu
                                Asta poti face si in regie proprie, daca ai o rampa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google