Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perioada de întreținere cuprinde 5 ani sau 100.000 km de întreținere gratuită conform contractulului de întreținere Easy Service.
    Contractul de întreținere Easy Service include operațiunile de întreținere (revizii periodice) menționate în carnetul de întreținere al autovehiculului.
    Teoretic, schimbarea kitului de accesorii se face la 4 ani/60k, deci ar intra in intervalul de garantie moka.
    Prolema e daca intra in Easy Service.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      ...
      Daca e altcumva decat am scris mai sus, mai bine alegi sa ramai de la inceput cu 600E in buzunar. ...
      Asta voiam sa scriu acum. Daca revizia se face asa, merita sa dai 600 de euro, altfel... nu prea.

      Comment


      • Eu estimez ca voi face 10.000 pe an....deci....

        Comment


        • Nu cred ca Dacia ar calcula in asa fel incat sa iasa pe minus. Mi se pare putin 600 de euro pentru ce ofera prin urmare sunt cam suspicios. Cineva pe softpedia zice ca
          Prima problema a aparut la Logan dupa 4,5 ani... ... Dacia isi permite sa ofere 5 ani, pentru ca stie ca problemele acoperite de garantie (motor, instalatie electrica, caroserie) apar in majoritatea cazurilor dupa.
          Originally posted by mr.K View Post
          ...
          Prolema e daca intra in Easy Service.
          Cica ar intra.
          Perioada de intretinere cuprinde 5 ani sau 100 000 km de intretinere gratuita conform contractulului de intretinere Easy Service. Contractul de intretinere Easy Service include operatiunile de intretinere (revizii periodice) mentionate in carnetul de intretinere al autovehiculului.
          Last edited by Fanez; 9 May 2017, 22:09. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Multi fac reviziile doar pana in 3 ani in reteaua Dacia...restul se duc apoi pe la alte serviceuri. Oricum, platesti manopera si pieslele la un pret mult mai mare in reprezentanta
            (40 lei antigelul in reprezentanta - 19 lei achizitionat de pe net...).
            Sunt sigur ca le iese ceva la aceasta afacere....

            Comment


            • Exact asa mi-au cerut și mie 120 de lei pe antigel, 534 pe distribuție, 439 pe accesorii, 444 pe pompa de apa, am o foaie prin masina cu preturile exact.

              Comment


              • Sunt curios...cat antigel ti-au bagat tie? Eu mi l-am schimabt singur si nu am reusit sa bag decat 2 litri (+2 de apa) la 1.4 mpi.
                probabil ca voi mai completa un pic...

                Comment


                • În mod normal intra 3 litri. Încă caut oferta de distribuție, nu ma apuc sa le dau atâția bani, ca nu ma dau afara din casa.

                  Comment


                  • Originally posted by ajax26 View Post
                    Care ar fi cel mai "dotat" filtru de polen. Eu îl schimb cam de 2 ori pe an chiar dac nu fac foarte multi km. Praful intra oricum i cum merg mai tot timpul cu ventilaie i Ac se simte nevoia..



                    Cam asta ar fi cea mai "fita"
                    Pentru Logan ma refer
                    sigpic

                    Comment


                    • Cat costa? Denso este 75 de lei, în toamna l-am luat cu 65 de lei.

                      Comment


                      • Stoicane, esti cam zgarcit in detalii
                        Zi-ne si noua macar un pret sau de unde il iei. Am gasit pe net unul la 75 lei, insa trebuie sa caut codul pentru original ca sa am la ce sa ma raportez. Avand in vedere ca cel cu carbune activ by Renault e 80 lei, merita cei 75 lei.

                        Comment


                        • Îl ai și pe epiesa.ro - 72 Lei.O sa îl am în vedere - arata ok
                          Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                          Comment


                          • De pe My Dacia

                            Un sistem de încălzire și aer condiționat bine întreținut asigură eficiență.


                            Sfaturi practice

                            Sistemul de încălzire și aer condiționat trebuie verificat și curățat în fiecare an pentru a elimina microbii și bacteriile.

                            Pentru buna funcționare a sistemului de încălzire și aer condiționat, recomandăm utilizarea regulată a acestuia pe tot parcursul anului.

                            Schimbă filtrul de habitaclu o dată la doi ani. Dacă scade eficiența sistemului, este necesară și schimbarea freonului.

                            Primele semne care indică necesitatea lucrărilor de întreținere

                            - Sistemul devine mai puțin eficient.
                            - Probleme legate de alergii, chiar dacă se utilizează aerul condiționat.
                            - Mirosuri neplăcute sau parbriz frecvent aburit.

                            Comment


                            • Pe my Dacia am gasit:
                              Înlocuire filtru de ulei
                              Înlocuire filtru de aer
                              Înlocuire filtru habitaclu
                              Golire ulei de motor
                              Revizie Dacia
                              Asta inseamna ca Revizia consta in altceva decat schimbare filtre de aer si habitaclu. Mai zice "golire ulei motor", nu zice "inlocuire ulei motor", asta inseamna ca dupa un an scoti uleiul din motor si-l lasi asa.

                              Comment


                              • Ce ma irita...nu gasesc istoricul masinii
                                Cel putin la mine nu apare.
                                Am facut vineri revizia de 20k...si nu apare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google