Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizie Logan 1.5 diesel

    Mi se apropie si mie revizia de 1 an a masinii Logan.Am cumparat-o anul trecut in 30.06.2016 (data trecuta in certificatul de garantie).
    Intrebarea mea este , sa o programez in service Dacia pana in 30.06.2017, adica nu am voie sa depasesc data aceasta pentru a nu pierde garantia ?.

    Multumesc.

    Comment


    • In general, reprezentanta accepta o marja de timp.
      Cel mai bine e sa discuti cu ei.
      Dar e mai bine sa respecti termenul, pentru a nu avea probleme ulterioare, cand in cazul vreunui defect reprezentantul Dacia poate va cauta nod in papura, ca sa scape de responsabilitate.
      Last edited by sorin01; 3 June 2017, 13:34.

      Comment


      • Originally posted by Dunn Chew View Post
        Mi se apropie si mie revizia de 1 an a masinii Logan.Am cumparat-o anul trecut in 30.06.2016 (data trecuta in certificatul de garantie).
        Multumesc.
        Salut!

        Si eu trebuie sa ii fac revizia de 1 an(29-06-2016),dar nu sunt decis la ce service.
        Oscilez intre Dacoserv Militari si Adras Pantelimon.
        Voi ce parere aveti ca pret,seriozitate,profesionalism din partea acestor 2 service-uri?
        Multumesc anticipat!
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Originally posted by Old Driver View Post
          Salut!

          Si eu trebuie sa ii fac revizia de 1 an(29-06-2016),dar nu sunt decis la ce service.
          Oscilez intre Dacoserv Militari si Adras Pantelimon.
          Voi ce parere aveti ca pret,seriozitate,profesionalism din partea acestor 2 service-uri?
          Multumesc anticipat!
          Pe cand un poll cu
          La ce service va faceti intretinerea masinii? ?
          Attached Files
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • Pe cand un poll cu
            La ce service va faceti intretinerea masinii? ?
            Imediat ce-l deschizi.

            Comment


            • Nu ma pricep .
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Cu L1 am fost la AMG Pantelimon. (automarcu's grup) Dezamagire totala. Spagari si "imbroboditori". E drept ca n-am mai fost de vreo 3 ani, nu stiu daca s-a schimbat ceva. Cu L2 am fost doar ca sa-mi regleze incuietoarea capotei si n-am vazut vreo problema. Un amic s-a dus anul trecut cu ceva "cunostinte" si tot de 2 lei i-au facut treaba.
                Eu ma gandeam sa incerc la Alexandria unde zicea @aris86 ca sunt cunoscatori baietii si lucreaza bine. N-am aflat inca un service in Bucuresti la care sa ma duc cu incredere.
                Dacoserv Militari asta cica ar fi mai frecventat.

                Comment


                • La ce referinte bune aud de prin Bucuresti, m-am programat la prima revizie la Mavexim Gaesti! Pret estimativ pt 1.5 dci 700 lei. O sa revin cu impresii.

                  Comment


                  • Cei care ati mai schimbat lichidul de frana, au fost probleme apoi dupa inlocuire?

                    Care dintre cel de la ATE este compatibil la X52? Multumesc!
                    Last edited by aris86; 7 June 2017, 11:22. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • POWER-ASSISTED STEERING FLUID
                      Power-assisted steering fluid grade: ELF RENAULT MATIC D2

                      BRAKE FLUID
                      Brake fluid grade: DOT 4, ISO CLASS 6, RENAULT Standard: 03-50-006
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Merci Bogdan!

                        Azi am înlocuit filtrul de polen Denso (microfibre) cu carbon activ cu Mann filter cu carbon activ la 9800 km (6 luni). Mai jos găsiți poze de comparatie.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Cati litri de ulei intra pana la urma la 0.9 TCe. Am tot cautat aici dar nu gasesc. Ma duc la Meridian sa fac revizia si vrea sa ma asigura ca nu bat campii.

                          Comment


                          • S-a discutat si tot discutat...4.1L

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              S-a discutat si tot discutat...4.1L
                              Ms de ajutor, citesc mai rar

                              Comment


                              • Vorba aia sa-ti ei un pistol sa te împuști....cam asa:

                                Azi am fost si eu la reprezentantii locali Dacia....respectiv APAN Service Braila, sa intreb / sa-mi ofere un deviz total cu costurile unei revizii (aici fiind prima mea revizie) si raspunsul la care am ramas...perplex..."Va costa 120 lei aceasta informatie." 120 lei? Ceeeeeeee????? am ramas tampit....Adica eu vreau sa vin la tine sa te intreb oficial cat si cum costa o revizie, ca de doar nu ma duc la Roma/Paris sa o fac...si ei cica informatiile costa, ca operatoru consuma timp...si timpul costa....cica introducere date etc...
                                Parca zici ca face operatie pe creier... Bine...OK... Ramaneti cu timpul neconsumat si faceti ce vreti cu el...

                                Intrebare de la mine iar: Dar totusi un pret estimativ... Raspuns 750 lei!!!
                                Eu: 750 lei la 0.9 TCe?...dar parca-i benzine nu diesel
                                Raspuns:....stiti diesel-ul e cu DPF si uleiul cu DPF costa....
                                Eu: asa si cat e la diesel-ul cu DPF?
                                Raspuns: 950 lei.

                                Si dacă vin eu cu piese...Pai va trebuie de ale de origine...pai vin cu certificat de garanție Renault...da, dar la ulei cu ce veniti? (era sa zic cu bidonul dar m-am abținut si l-am ascultat cu "plăcere si mare atenție in continuare")...ca uleiul nostru e Made in Romania... e din UE...cel cu care veniti e din Turcia sau poate contrafăcut si cine stie ce probleme o sa aveti...Pe răspunderea dvs.

                                OK. Pa si pu. Nu am vrut sa ma mai enervez...Doreiii de Romania.

                                Acum imi vine sa ...
                                Asa ca aviz amatorilor de APAN...

                                PS: Asa se câștigă clienții in Romania... cu bratele deschise.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google