Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Galati nu in Tecuci; IATSA e la intrarea in oras. Daca ai preferinta pentru un anume mecanic, acolo poti sa faci programare si sa ceri repartizare la acesta.
    ...
    Dorei sunt peste tot; ideea e sa fie toti la acelasi service.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Revizia de 3,5 ani/56400 km
      265 lei (revizie+filtru ulei/filtru aer+inlocuire filtru de aer+desprafuire saboti/tamburi) în reprezentanta dacia.
      125 lei/4 litri ulei M1 0w40 adus de mine.
      72 lei filtru de polen cu carbon activ (montat personal).

      În toamna urmează kitul de distributie+kit de accesorii+inlocuire antigel+ înlocuire lichid de frână, intr-o reprezentanta care are pompita, sa nu intre aer în instalatie.
      Last edited by aris86; 9 June 2017, 22:26.

      Comment


      • Cum 3.5 ani/56kkm? Nu e din an in an sau 10k/20kkm?
        In fine... tot la Alexandria?

        Comment


        • Revizii Logan II

          Originally posted by McDan View Post
          Care ar fi acela?
          Auto Sima SRL? sau IATSA Galai SA? Ai idee care sunt ma "ne-Dorei/l"?

          PS: curios pe site la autosima nu mai apare Galati...
          Stie cineva pana la urma cine mai e prin Galati (exclus APAN)


          Iatsa e reparator agreat dacia in Galati, in afara de apan.
          Eu am schimbat acolo de doua ori distributia, discurile, placutele, articulatiile fata, antigelul de ori, repartitorul de frana si uleiul in fiecare an. Au facut treburile rapid, la pret mai mic decat la apan. Nu-s profesionisti 100%, adica unele chestii nu-s ca la carte dar sunt ok per ansamblu. In afara de distributie, toate piesele au fost aduse de mine.
          Atentie! Nu iti recomand sa mergi cand sunt elevi care fac practica acolo!!!
          Last edited by c0ntele; 9 June 2017, 23:38.

          Comment


          • @fanez, am făcut reviza 2 ani la rand la 14300 și la 13500 km. Apoi m-am hotărât sa o fac la 10000 km. Am făcut la 2,5 ani și apoi la 3 ani în regie proprie. Ca sa ramana garanția, am mers din nou în reprezentanta, cu 2 zile întârziere fata de anul trecut.

            După desprafuire și reglaj, frână de mana tine ca din fabrica.
            Attached Files

            Comment


            • Gata,am facut si eu prima revizie la "fetita"

              Locul? Dacoserv Militari (Bucuresti)
              Servicii? Schimbat ulei motor,filtru ulei motor,filtru aer motor,verificare directie,verificare presiune anvelope,verificare placute de frana,verificare lumini....aproape ca la ITP
              Pret? 496,59 lei

              Last edited by Old Driver; 11 June 2017, 20:48.
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Dacia Oil Plus 230 lei/4 litri??????? Incredibil...
                E maxim 130 la orice magazin online. Sau e vreo greseala, nu vad eu bine?

                Comment


                • e pentru dpf, ala e mai scump. Fitrul de polen nu a fost necesar sa-l inlocuiesti?

                  Comment


                  • Nu inca.Nu am circulat prea mult.
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • Iti accepta filtrele si uleiul tau?

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Iti accepta filtrele si uleiul tau?
                        Nu am intrebat,dar daca doresti raspuns direct de la ei,poti suna consilierul service mecanica.

                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • Stiu ca sa mai discutat mai sus aspectul, dar nu sunt lamurit pe deplin, asa ca va rog daca se poate sa lamurim acest aspect, daca stie cineva sigur cum sta treaba.
                          Avem asa:
                          Logan Prestige 0.9tce + cutie de viteze easy-r (nr km pe an cam 10000).
                          Oferta la alegere:
                          Acei 5 ani garantie si 5 revizii gratuite, sau 600 euro discount.
                          Am citit pe paginile anterioare la aceast subiect, ca revizia de 4 ani/60000 km ar costa mai multicel(kit de accesorii, si altele??? ). Sunt incluse si acestea in oferta de revizii gratuite ? Se merita acea oferta cu revizii gratuite ?
                          Orice sfat este binevenit.
                          Multumesc anticipat.

                          Comment


                          • Adica tu dai 600 de euro inainte ca sa beneficiezi de niste revizii, nestiind sigur daca peste 4 ani mai ai masina, de exemplu. (nu conteaza ca vrei tu sa o tii, dar poate pica un copac peste ea intr-o noapte si ti-o face dauna totala).
                            As alege discount-ul si daca ma trezesti la ora 3 dimineata.

                            Comment


                            • @mr. K
                              La aspectul asta ai foarte mare dreptate, eu chiar am trecut prin asta, cu diferenta ca nu a fost un copac, a fost un batran de 70 de ani care m-a expediat direct in dauna totala. Sper ca a doua oara sa fie mai cu noroc.

                              Comment


                              • Nu "se merită"(merită nu e verb reflexiv) ci doar merită 600euro în plus și da, ai 5 revizii gratuite în limita 5ani sau 5 revizii (pentru că ai 1 revizie la 20000km sau 1 an)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google