Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piesele au fost luate de la dealer, pentru a evita orice fel de batai de cap pe viitor (in caz de ceva) + ca este mai simplu.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by LifeDrainerRO View Post
      Total 426 lei (TVA inclus)
      Bun pretul! La ce reprezentanta?

      Comment


      • Revizia a fost efectuata la AMAT, in Pitesti.
        sigpic

        Comment


        • Loganul meu implineste 1 an de la cumparere pe 15 iulie. Am sunat Meridian vest si mi-au spus ca revizia de 1 an costa 630 si inclunde : ulei elf 5w40, filtru ulei, garnitura buson, filtru aer si filtru polen.

          Imi puteti spune daca este obligatoriu sa schimb si filtru de polen? Mi se pare destul de piperat pretul si masina are doar 12.500 km.

          Uleiul 5w40 este OK pentru motorul meu ( 1.2 16v ) ? La meridian mi-au recomandat si 10w40 semisintetic pentru un pret mai mic cu 100 lei....Au spus ca in mod normal asta e uleiul pe care il folosesc.

          Exista in Bucuresti service-uri cu preturi mai mici pentru revizie?

          Comment


          • Salutare! Urmeaza sa fac revizia de 1 an la al meu logan 1.5 si e6, tocmai ce am sunat la meridian vest ca sa intreb de costul reviziei si mi-a spus un domn de la receptie ca in jur de 900-920 de lei ar costa, mi se pare cam exagerat, ma asteptam la 700 de lei maxim.

            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

            Comment


            • La 1.5 cam ala e pretul, la masina de munca am dat 1070 la revizia de 20.000 km si in ea a intrat si schimbul de placute.

              Comment


              • Ok. Multumesc pt raspuns! Dar la 20000 placutele? Asa repede s-au dus?

                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                Comment


                • seful franeaza cam brusc ). mai tineau insa nu pana la 40.000 si era riscant. Si cica ar fi ecologice, nu mai tin ca alea vechi.

                  Comment


                  • Asta e! Sper sa ma tina macar pana la 40 000 )

                    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by eugensandu View Post
                      Loganul meu implineste 1 an de la cumparere pe 15 iulie. Am sunat Meridian vest si mi-au spus ca revizia de 1 an costa 630 si inclunde : ulei elf 5w40, filtru ulei, garnitura buson, filtru aer si filtru polen.

                      Imi puteti spune daca este obligatoriu sa schimb si filtru de polen? Mi se pare destul de piperat pretul si masina are doar 12.500 km.

                      Uleiul 5w40 este OK pentru motorul meu ( 1.2 16v ) ? La meridian mi-au recomandat si 10w40 semisintetic pentru un pret mai mic cu 100 lei....Au spus ca in mod normal asta e uleiul pe care il folosesc.

                      Exista in Bucuresti service-uri cu preturi mai mici pentru revizie?
                      Aceeași revizie în Alexandria te costa 370 de lei, cu aceeasi marfa.

                      Filtrul de polen e negru la 10000 km/6 luni și tu vrei să-l mai ții?

                      Comment


                      • Originally posted by eugensandu View Post
                        Loganul meu implineste 1 an ...
                        Imi puteti spune daca este obligatoriu sa schimb si filtru de polen? Mi se pare destul de piperat pretul si masina are doar 12.500 km.

                        Uleiul 5w40 este OK pentru motorul meu ( 1.2 16v ) ?...
                        Preturi: filtre, 85 lei de origine, luate de pe forum (toate 3). Ulei Ravenol 5W40 (ales de mine) 112 lei. Manopera la reprezentanta 170 de lei plus 2.14 lei garnitura de cupru de la buson.
                        Filtrul de polen dupa 10.000 de km arata cam asa:

                        E necesar sa fie schimbat mult mai devreme de 10k.km. E negru de la praf, nu e cu carbon activ. Daca nu ma insel e vreo 35 de lei (nu mai stiu exact acum).
                        670 de lei e jecmaneala.
                        Last edited by Fanez; 6 July 2017, 16:59.

                        Comment


                        • La Meridian nord manopera revizie 3 ani 130 lei cu tva. Uleiul si filtrele aduse de mine. Elf 5W40, 99lei 4L, diferenta o aveam de la revizia trecuta. In pretul manoperei test CLIP, test baterie, verificat amortizoare articulatii. Eu sunt multumit de baietii de la service.

                          Comment


                          • Ma gandeam eu ca e jegmaneala mare la pretul ala. Filtrul nu stiam ca se uzeaza asa repede. De unde imi pot cumpara piesele sa primesc toate actele ca sunt originale? Mai repede merg la Alexandria decat sa dau atatia bani.

                            Comment


                            • Pai mai dai si vreo 70-80 de lei pe benzina dar am auzit ca sunt priceputi cei de acolo. Eu voiam sa ma duc la ei daca aveam drum dar nu s-a nimerit.

                              Comment


                              • Pana în Alexandria consumi cam 10 litri de benzina. Acolo benzina este 4,32 lei/litru, deci cu 430 lei faci revizia complet.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google