Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autorul pozelor nu s-a plans de forma placutelor. Si nici nu mai da pe aici sa ne lumineze.

    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

    Comment


    • Unii au probleme cu ochii:

      1. plăcuțele par de 2 feluri, el are B52 ph1 100% plăcuțe mici (cele de sus din poza cu 2 etriere și 2 plăcuțe)

      2. presupunem că sunt plăcuțele lui, concavitatea se referă la porțiunea încercuită cu roșu, nu la altceva

      3. în poza încercuită cu roșu ,plăcuța din stânga e dreapta interior(prinsă în piston)


      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Nu au probleme cu ochii, placuta care e mai aproape de obiectiv pare mai mare, concavitatea am explicat mai devreme de unde provine si intotdeauna placuta care e pe partea pistonului e uzata mai mult.

        Comment


        • Ai dreptate, treaba cu "scobitura" am inteles gresit. Greeal mea. Sunt zapacit. Apropo, mai are cineva probleme cu diacritice in tapatalk. Nu sunt afisate si trebuie sa fiu atent sa nu le folosesc, sa nu mai vorbesc de autocorect.

          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

          Comment


          • @madi, in pozele 2 si 3 ambele placute sunt in acelasi plan si la aceeasi distanta de obiectiv. Daca nu cumva telefonul are o problema (lentila distorsioneaza, desi nu pare) cele doua placute sunt diferite (ca marime); asta era alt aspect ciudat.

            Sent from my Mi A1 using Tapatalk
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Sunt pozitionate cu fierul diferit , la 180 grade , fata in fata dar una cu exteriorul pe podea si una cu exteriorul spre obiectiv, cea cu exteriorul spre obiectiv pare mai mare pentru ca are armatura mai aproape de obiectiv..

              Comment


              • Despre ce poza vorbesti?

                Si in poza 1 se vad diferentele (vezi si urechile de fixare, au alta forma intre cele doua placute, asta pe langa dimensiunea evident diferita). Poza 4 confirma

                Apoi vezi poza 3, placuta noua vs cea veche, mai mare...

                Nu e nicio diferenta de plan in poze ca sa zici ca una e mai mare si alta mai mica. In fine, fiecare vede si intelege diferit, dar eu zic ca ele au fost diferite.

                Il asteptam pe posesor sa ne confirme sau infirme banuielile.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Si totusi, cat mai este o revizie in Bucuresti la un 0.9? Despre asezarea placutelor in obiectivul aparatjlui de fotografiat am inteles...

                  Comment


                  • In jur de 550 cu toate consumabilele luate de la reprezentanta.

                    Comment


                    • Cea mai mica oferta a fost de 650 lei la benzina plus 500 la gpl. Cred ca astia sunt totusi dusi cu capul...

                      Comment


                      • Originally posted by DannyMC View Post
                        In jur de 550 cu toate consumabilele luate de la reprezentanta.
                        OK,atunci de ce dreaq la Galati e 700 ?.

                        Comment


                        • Rectific afirmatia cu 550 lei. A fost atat, dar anul trecut! Acum m-am uitat pe deviz si vad ca cea de anul asta revizia a fost 625 de lei.

                          Comment


                          • Originally posted by alexsr View Post
                            Poza 4 . Te referi la placuta stanga , daca da, ia în calcul si umbra . Daca te referi la placuta dreapta nu stiu cum ai masurat.
                            Autorul pozelor nu mai zice nimic ? Ne dam cu parerea pe poze.

                            Ajung tarziu acasa in fiecare zi.
                            Placutele vechi nu le mai am. Mecanicul s-a uitat la ele, nu a zis nimic. Erau tocite uniform, nu existau "dealuri" pe interiorul lor.

                            In poza 4, placutele sunt pereche, dar nu sunt pe aceeasi pozitie. Una este intoarsa.

                            Dupa o portiune de Transalapina, in weekend, masina franeaza foarte bine. Zgomote ciudate nu aud.

                            Originally posted by RaduWra View Post
                            Salut, mecanicul a curatat vechea vaselina de pe bolturi sau doar a pus alta noua peste cea veche?
                            A pus alta noua.
                            Last edited by Crs. Sandel; 17 July 2018, 22:21. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Revizie 60000 km+placute frana , MCV 1.2l(masina de servici ), Meridian Nord=== 1062 lei
                              Durata 3,6 ore.
                              Am intrebat cat costa inlocuirea Kit curea accesorii la Sandero Stepway 0.9 tce , si mi s-a spus ca dupa numarul de sasiu, sunt 2 curele(una de AC si alta de restul accesoriilor. Cu tot cu manopera 840 de lei.
                              Last edited by nooxy; 19 July 2018, 10:00.

                              Comment


                              • E scump kitul de accesorii, dar nici cu manopera nu imi e rusine, cam 300 de lei imi da din aritmetica simpla.
                                300 de lei era manopera la o distributie completa+accesorii+pompa apa la un motor aspirat. Alt nivel de complexitate la o distributie, fata de accesorii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google