Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are dreptate , cumperi un lichid de alta culoare , furtun de perfuzie sa nu faci mizerie, se incepe cu roata mai indepartata.


    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Comment


    • Ce e sfant la metoda traditionala? Ca functioneaza? La service nu merge, se prelungeste mult timpul de asteptare. De aia au scule. Merge si sa dai la pedala, dar la masinile moderne sunt proceduri de aerisire a unitatii ABS, etc. De aia nu e bine la pedala.

      Comment


      • Eu spun de lucrat acasa, pe mesterii de la Dacia eu inca ii caut [emoji12].

        Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

        Comment


        • Asa da. Chiar in weekend voi accesa tehnologia spatiala de schimbare a lichidului prin scurgere gravitationala...

          Comment


          • O intrebare pentru toti posesorii de 1.2 benzina. La anu face 4 ani masina ( in jur de 40.000 km) asa ca trebuie sa schimb distributia ( o schimb la ani, nu la km). La schimbarea distributiei ati schimbat si pompa de apa?

            Comment


            • Sfat prietenesc: mai merge cel putin un an, dar tine de fiecare..

              Comment


              • Schimba distributia pe original preferabil la reprezentanta. Lasa pompa de apa, merge cel putin 100k km.

                Comment


                • La reprezentanta o schimb si pun piese otriginale. Multumesc pentru raspuns, si cei de la reprezentanta Serus Ploiesti mi-au spus ca dupa ce demonteaza kit ul de distributie o sa verifice si pompa de apa si daca nu sunt probleme nu se justifica schimbarea acesteia.

                  Comment


                  • Nu stiu cum este la 1.2 dar la 0.9 inca am pompa de apa de origine ( 250.000 km)
                    Avantaj la mine e ca daca pica se schimba mult mai usor
                    sigpic

                    Comment


                    • Am vorbit acum cu un taximetrist care are tot 1.2, are aproape 300.000 km si pompa de apa originala, nu a schimbat-o niciodata, a schimbat decat kit-ul de distributie si accesorii.

                      Comment


                      • Originally posted by stoicanu View Post
                        Nu stiu cum este la 1.2 dar la 0.9 inca am pompa de apa de origine ( 250.000 km)
                        Avantaj la mine e ca daca pica se schimba mult mai usor
                        Cum se comport motorul la km tia? Trage la fel?

                        Sent from my NX569J using Tapatalk

                        Comment


                        • Cel putin mie asa mi se pare
                          Viteza maxima nu a scazut de înfipt se înfige la fel
                          sigpic

                          Comment


                          • Deviz revizie 5 ani
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 2 August 2018, 15:05.

                            Comment


                            • Wow, asa mult? Inteleg ca nu mai erai in garantie si d-asta te-a costat atat...

                              Comment


                              • Încă nu am făcut-o, am cerut un preț. Ma gândeam în septembrie, dar mai avem și doua nunti, sa vedem poate ies un pic mai ieftin sa cumpăr piesele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google