Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scoate schimbul de ulei cu filtre , prietenii stiu de ce !
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • La banii astia eu o sa incep sa merg mai mult cu L1 pt a protejeza L2 [emoji16].

      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

      Comment


      • Unde e mr k?

        De banii aia iti cumperi un bmw...

        Comment


        • Pentru revizie, am cumpărat ulei M1 0w40 FS 4 bidoane de 1l, la 25 lei/buc și urmează filtru de ulei de la filtron și poate de aer oem/filtron și denso/Mann de polen.

          Apoi la discuri/placute și amortizoare voi mere pe OEM.

          Plăcuțele actuale au 24000 km și ar mai tine 4000 km, ca și discurile s-au cam subțiat.
          Last edited by aris86; 1 August 2018, 07:11. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Crezi ca 0w40 ala este bun pentru motorul tau?
            Mai ales vara?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post

              Apoi la discuri/placute și amortizoare voi mere pe OEM.
              Te zgarcesti la bani pt. piese care tin de siguranta masinii? Cat e economia fata de piesele de origine?

              Comment


              • Preturile pentru piesele vandute prin reprezentanta imi par exagerate. Eu zic sa cumperi singur totul si sa mergi la ei doar pentru montaj.

                Eu am achizitionat de curand amortizoare fata de origine cu 320 lei si set discuri si platute de origine cu 230 lei.

                Comment


                • De unde le-ai cumparat?

                  Originally posted by liviunvl View Post
                  Te zgarcesti la bani pt. piese care tin de siguranta masinii? Cat e economia fata de piesele de origine?
                  Scuze, OEM nu inseamna de origine? Normal ca pun de origine.
                  Last edited by 77sky; 2 August 2018, 15:06. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Scuze se pare ca m-am incurcat in definitii de calitate pt. piese auto
                    OE(Original Equipment) - nivel de calitate excelent
                    OEM(Original Equipment Manufacturer) - nivel de calitate foarte bun/excelent
                    Aftermarket - nivel de calitate bun/foarte bun

                    Comment


                    • Ce sa faci daca nu te pricepi si spui ca Brembo, care nu-s OEM, sunt mai slabe decat discurile de origine?

                      Comment


                      • Sunt mai slabe. Am pus eu pe fosta masina si s-au ovalizat rapid. Le-am schimbat cu unele oem si am vandut masina cu ele dupa 30 de mii de km. Desi par marci consacrate, aproape toate piesele AM sunt niste porcarii. Cauta pe forumurile de specialitate in ariile tehnice si o sa te convingi.

                        Comment


                        • La oe oem trebuie sa respecte un certificat de calitatelimba,asta nu inseamna ca sunt cele mai bune cum nici brembo nu e the best.

                          Comment


                          • Originally posted by valioglu View Post
                            Sunt mai slabe. Am pus eu pe fosta masina si s-au ovalizat rapid. Le-am schimbat cu unele oem si am vandut masina cu ele dupa 30 de mii de km. Desi par marci consacrate, aproape toate piesele AM sunt niste porcarii. Cauta pe forumurile de specialitate in ariile tehnice si o sa te convingi.
                            Stai oleaca; Brembo, de care? Sunt cel putin fo' 4 tipuri care merg pe Logan. Ca orice producator care se respecta, are gama entry si gama premium; la fel si pretul. Dupa buget, coane vali.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Va recomand TEXTAR. E un raport calitate pret foarte bun

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post

                                De unde le-ai cumparat?
                                Amprtizoarele si discurile + placutele le-am cumparat de la unul din magazinele de piese auto din Pitesti (pe strada Dumbravei). Cumpar de mai multi ani de la acelasi comerciant si nu au fost niciodata probleme cu produsele achizitionate.

                                Preturi bune am vazut si pe forum la userii care vand consumabile si piese. Siturile mari de profil sunt iarasi o solutie buna.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google