Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by panselin4 View Post
    Si eu m as bucura ca pretul reviziilor sa fie reglementat si plafonat de catre producator,dacia in cazul nostru,
    Se apropie si la mine prima revizie, eu zic ca un pret decent ar fi de 350\400\500 de lei ,fara placute de frana, adica ulei,si cele 3 filtre, ulei, apa, si habitaclu, inclusiv manopera in banii acestia
    Acum sa vad cat ma va duce revizia, voi reveni cu info
    Eu am dat 377 ron la revizie (ulei elf evolution 900 sxr 5w40; filtru aer, ulei, habitaclu si garnitura buson ulei).

    Comment


    • Daca lumea se arunca in primul service si se plange ca e scump ce vina avem noi


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Peste tot in tara asta la ori ce produs are diferite preturi la diferite magazine.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Last edited by stoicanu; 1 March 2015, 20:53. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Eu am dat 377 ron la revizie (ulei elf evolution 900 sxr 5w40; filtru aer, ulei, habitaclu si garnitura buson ulei).
        Noi vorbeam de revizii la reprezentante pentru pastrarea garantiei si nu pentru masini iesite din garantie unde poti sa-i faci revizia unde vrei, cand vrei si daca vrei ... ca nu mai e obligatorie!

        Salut aparitia colegilor care au inteles corect demersul meu şi anume ca ma plang de preturile nesimtite practicate de reprezentantele Dacia nu din perspectiva unei eventuale lipse de bani ci doar in raport cu pretul pieselor si uleiurilor de origine de pe piata. Oricati bani am avea nu trebuie sa-i dam la reprezentantele Dacia-Renault.

        Nu este normal sa venim cu piesele si lichidele de schimb necesare Reviziilor obligatorii in sacosa, nu este normal sa dam ture prin oras pentru a cumpara piese si nici sa venim cu certificate la reprezentante pentru piese. Asta e o ANORMALITATE deoarece cei de la Renault gafeaza in relatia cu service-urile pe care le lasa sa-i reprezinte punandu-si clientii in pozitii delicate, anormale. Nici unul dintre noi nu se duce de drag la o reperezentanta Renault ci mergem la SRL-urile astea pentru ca acolo ne impinge Renault pentru Reviziile Periodice Obligatorii pentru pastrarea garantiei.
        Last edited by Doru Rotaru; 1 March 2015, 21:08.

        Comment


        • Cauta oferte si ai sa gasesti. ImageUploadedByTapatalk1425233658.557462.jpg


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Este economie de piata, am vrut capitalism (de cumetrie), asta avem. Eu lucrez in prestari servicii si stiu cum este cu manopera, ma intalnesc cu tot felul de ciudati.....daca schimbi o piesa de 2 lei au pretentia la manopera tot 2 lei....problema la noi este calitatea serviciilor, relatia clent-prestator, din acest motiv nu fac scandal cand este vorba de manopera, pretul pieselor, accesorilor, consumabilelor de origine este exagerat si asta nu se va schimba usor.....ganditi un pic...un tratament medical la domiciliu este pe la 50 lei si dureaza 3 min, cand se sparge o teava....un instalator cat are manopera? ....calitatea costa.....
            Cineva mi-a povestit ca a fost la reprez Skoda in anii trecuti si l-au usurat de 50 lei pt schimbarea unui bec de far (becul neinclus in pret)....
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Acum am gasit si eu oferta la Dacia si mi-am dat seama ca m-am pacalit cu o suma frumusica la ultima revizie.
              ImageUploadedByTapatalk1425234195.624904.jpgImageUploadedByTapatalk1425234206.507655.jpg
              A se compara oferta Dacia cu ce am platit eu la un alt service.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Doru Rotaru View Post
                Noi vorbeam de revizii la reprezentante pentru pastrarea garantiei si nu pentru masini iesite din garantie unde poti sa-i faci revizia unde vrei, cand vrei si daca vrei ... ca nu mai e obligatorie!
                Colegul aris86 a efectuat revizia in reprezentanta, masina lui, un Sandero 2, fiind inca in garantie!

                Comment


                • Voi vreti ca Dacia sa fixeze preturile? la toate reprez fixe? fiecare revizie sa aiba pret fix? Va convine revizia la 6000km/6luni/5 ani garantie, 300-500lei cum am avut eu la Matiz (anul 2006)? o sa dati o rata la masina....

                  Baietii care fac acuma la ASE marketing si management vor explica mai bine cum este cu relatia intre producator si reprezentanta, cum se imparte profitul, costurile etc.....o sa faca exact cum face guvernul.....scade de aici si marim de 10ori dincolo.......

                  Mi-am adus aminte ca am fost acuzat de mentalitate invechita......comunista....
                  Last edited by Oti; 1 March 2015, 22:01. Reason: Automerged Doublepost
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Solutia data de Stoicanu e inutila ca eficienta economica!
                    Solutia nu poate fi ca sa cheltuiesc 25 euro combustibil (Craiova-Bucuresti si retur) + 25 euro uzuri si depreciere auto + 100 euro salariul/ziua respectiva ca sa obtin ce?!
                    O Revizie Obligatorie la un pret corect?!
                    Am citit si "credinta" aia ca lumea se repede in "primul service" spusa tot de Stoicanu, sper ca pe de o parte nu crede ca densitatea de service-uri ale reprezentantelor din Bucuresti e identica cu cea din Dolj, si pe de alta parte nu poate fi atat de naiv incat sa creada ca avand prima mea Dacie din 1988 nu oi sti pe unde sunt si ce fac serviceurile. Eu cunosc personal si patronii! Deci cunosc si pe restul celor din Dolj si am diverse istorii cu ei in trecut. Problema tuturor clientilor Dacia e pretul si repet ca v-ati obisnuit cu anormalitatea: sa carati piese in sacosa la reprezentantele Dacia ca sa iesiti mai ieftin si nu intelegeti ca normal e ca Renault sa ofere preturi corecte la Reviziile Obligatorii la care ne obliga ca sa ne pastram garantia.

                    In rest, service-urile - in afara Reviziilor obligatorii pentru pastrarea garantiei care sunt dictate de producatorul Dacia - faca ce or dori, dupa cum ii taie capul, nu trebuie sa le fac eu sau Renault politica de preturi. Ma rog, eu am incheiat ce am avut de spus. Ma bucur ca au fost oameni care au inteles corect ce am scris aici!
                    Last edited by Doru Rotaru; 1 March 2015, 22:13.

                    Comment


                    • Originally posted by Doru Rotaru View Post
                      Noi vorbeam de revizii la reprezentante pentru pastrarea garantiei si nu pentru masini iesite din garantie unde poti sa-i faci revizia unde vrei, cand vrei si daca vrei ... ca nu mai e obligatorie!

                      Salut aparitia colegilor care au inteles corect demersul meu şi anume ca ma plang de preturile nesimtite practicate de reprezentantele Dacia nu din perspectiva unei eventuale lipse de bani ci doar in raport cu pretul pieselor si uleiurilor de origine de pe piata. Oricati bani am avea nu trebuie sa-i dam la reprezentantele Dacia-Renault.

                      Nu este normal sa venim cu piesele si lichidele de schimb necesare Reviziilor obligatorii in sacosa, nu este normal sa dam ture prin oras pentru a cumpara piese si nici sa venim cu certificate la reprezentante pentru piese. Asta e o ANORMALITATE deoarece cei de la Renault gafeaza in relatia cu service-urile pe care le lasa sa-i reprezinte punandu-si clientii in pozitii delicate, anormale. Nici unul dintre noi nu se duce de drag la o reperezentanta Renault ci mergem la SRL-urile astea pentru ca acolo ne impinge Renault pentru Reviziile Periodice Obligatorii pentru pastrarea garantiei.
                      Eu am facut revizia de 1 an la 14120 km. Apropo, unde am afirmat ca nu este masina in garantie? In vara am fost si eu la Redac cu o problema cu loganul de serviciu, mi s-au parut amabili si prompti, mai ales ca am mers la ei fara programare.
                      Last edited by aris86; 1 March 2015, 22:30.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Eu am dat 377 ron la revizie (ulei elf evolution 900 sxr 5w40; filtru aer, ulei, habitaclu si garnitura buson ulei).
                        Salut, uleiul si filtrele le ai cumparat de la ei,la service? Daca da este un pret decent pt o revizie
                        Aveti idee daca am cont pe my dacia, am vreo reducere? Parca citisem undeva despre asa ceva

                        Comment


                        • Am intrebat la Dacoserv Salaj (de unde am ridicat masina ) cat ma costa revizia de an , Costul total se ridica la 700lei dar mi s-a spus sa imi cumpar eu uleiul Elf si sa nu fac schimbul cu Dacia oil de la ei.
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • Originally posted by panselin4 View Post
                            Salut, uleiul si filtrele le ai cumparat de la ei,la service? Daca da este un pret decent pt o revizie
                            Aveti idee daca am cont pe my dacia, am vreo reducere? Parca citisem undeva despre asa ceva
                            Eu am cumparat tot de la ei, ca sa nu mai doara capul cu garantia. Cei de la service mi-au recomandat ulei elf ca este mai bun decat dacia oil.

                            Comment


                            • @GFN,
                              Cam mult ptr. prima revizie, comparativ cu vechiul logan 1, unde dacă-mi aduc bine aminte am dat puțin sub 300 lei (la dizal era vreo 350 lei).
                              Sa zicem ca nu exista filtrul de polen, în rest...
                              Oricum, știi și tu, ca doar ai avut model 2005.
                              Last edited by Kojak; 1 March 2015, 23:18.

                              Comment


                              • Azi am trecut pe la service si am intrebat de oferta dacia cu schimbul de discuri si placute frana.
                                Raspunsul a fost ca ei nu participa la acea campanie.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google