Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Reviziile se fac la 20.000KM nu 30.000KM, sper că e greșeală altfel pa pa garanție.
    Stai putin, din ce imi aduc aminte, poate gresesc totusi, prima revizie e la 20.000. Apoi nu e din 10 in 10 mii?
    Cea de 20 de mii e facuta si a schimbat doar filtrele si uleiul.

    Comment


    • Reviziile se fac la 1 an de zile sau din 20000 in 20000 km.

      Comment


      • Serios? Si mama care voia maine sa sune sa se programeze. Oricum trebuie sa ma programez, sa schimb placutele ca sunt duse

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Mie mi-au pus elf evolution 900 sxr 5w40. Ma mir si eu ca i-a pus ulei de fabrica, probabil cel mai ieftin care il aveau ei pe stoc.
          Da, am facut in Alexandria, acolo am un vecin de la tara care lucreaza la Dacia si tot odata m-am dus apoi si la tara si nu am pierdut bani pe transport.
          Norocosule! ce bine este sa ai un om de incredere......au gasit in magazie ce este mai bun.......am notat tipul de ulei, la un motor nou este bine sa pui ceva de calitate.....
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • In mod "normal"...o revizie pt 1.2 e in jur de 500 lei.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Keep walking...

            Comment


            • Preturile la 1.2 in general prin tara este intre 350-400 ron, si mai mult in capitala si orasele mari.

              Comment


              • In 2012, 500 m-a costat!


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Keep walking...

                Comment


                • 1.5 dci, revizia de un an:695 lei cu voucher cu ulei elf si fara schimb al filtrului de motorina.

                  Mi s-a zis ca am uzura la placutele de frana 60-65% si cica ar mai merge vreo 3k km. La aproape 13k km mi se pare prea devreme, dar poate e stilul meu de mers...

                  Comment


                  • La ce reprezentanta?

                    Comment


                    • Originally posted by yo9ict View Post
                      1.5 dci, revizia de un an:695 lei cu voucher cu ulei elf si fara schimb al filtrului de motorina.

                      Mi s-a zis ca am uzura la placutele de frana 60-65% si cica ar mai merge vreo 3k km. La aproape 13k km mi se pare prea devreme, dar poate e stilul meu de mers...
                      Le schimbi la 30.000 fara probleme
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu am sintit pedala cam moale de la 20.000 si aia de la dacia au zis ca mai merg... Si de la 27 de mii au inceput sa huruie.

                        Comment


                        • Cam devreme totusi sa schimbi niste placute la 30k km .
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Tine cont ca la mine sunt si niste kg in plus deci efort mai mare la franare, plus ca masina foarte rar iese din Bucuresti. Daca tot le schimb, vreau sa caut ferodo sau altceva. A pus cineva aftermarket? Am inteles ca astea OEM ar fi placute 'eco' ca e interzisa folosirea azbestului in UE si d-asta s-ar duce mai repede.

                            Reprezentanta e meridian nord.

                            Comment


                            • Oem sunt Ate
                              Si acum mai toate placutele cu renume sunt eco.
                              Iar daca pui placute mai dure schimbi discuri de frana mai des si astea se gasesc numai oem si sunt foarte scumpe
                              sigpic

                              Comment


                              • A facut cineva revizia in Iasi? Daca da, unde ati facut si daca ati fost multumiti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google