Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect, sansele sa se intample ceva la motor sunt infime, in locul tau nu mi as face nici un fel de griji, ce ziceam este ca aceasta este politica tuturor, nu doar a daciei-renault

    Comment


    • La motorul de 1.2, umbla zvonul ca au umblat la fiabilitate......politic societ de consum. Procentul de mot cu probleme , cam mare, incepe sa pape ulei cam devreme, asta da de gandit daca renunti sau nu la garantie.

      trimis de pe mobil
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Eu am renuntat la garantie din primul minut, am cerut sa chiar scada pretul si sa-mi vinda masina fara garantie, dar nu au vrut.
        Si daca am renuntat asta m-a costat o baterie ( original Rombat ) care a murit dupa un an, m-a costat 300 ron o Varta si asta a fost, daca tineam la garantie cred ca ma costa mai mult manopera decit 300 ron pretul Vartei. 3 revizii sigur manopera era mai mult de 300 ron.

        Comment


        • Reduceri: http://www.dacia.ro/media/apv/att516...imb-2016-v.pdf

          Valabile pana la 29 februarie daca nu ma insel.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • Ce părere aveți de această spumă pt. curățirea AC ?

            Comment


            • Eu am folosit una din kaufland. Isi face treaba.

              Comment


              • Hotie maxima la revizii la dacia, am sunat pentru o estimare la Cobalcescu, aia de doi ani la 0.9 tce, pret estimativ 600 lei.
                De asemenea m-am uitat pe revizia de anul trecut, fiindca am facut greseala prima oara sa ma duc la ei si e in valoare de 520 lei in conditiile in care s-a schimbat asa:
                -cartus filtru ulei
                -filtru aer
                -marele oloi dacia oil plus premium 5 litri
                -garnitura d16 ( cred ca aia de la capac ulei)

                Piesele astea adunate fac 200 lei, restul de 300 e manopera la marele service.

                Hotie pe fata !

                Comment


                • Estimare; pentru cei comozi, pentru ca in general lucrurile pot sta altfel, cu un minim efort.
                  ...
                  Nu strigi hotii, de teama ca vreodata ai putea fi jefuit.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by maddogg View Post
                    Hotie maxima la revizii la dacia, am sunat pentru o estimare la Cobalcescu, aia de doi ani la 0.9 tce, pret estimativ 600 lei.
                    De asemenea m-am uitat pe revizia de anul trecut, fiindca am facut greseala prima oara sa ma duc la ei si e in valoare de 520 lei in conditiile in care s-a schimbat asa:
                    -cartus filtru ulei
                    -filtru aer
                    -marele oloi dacia oil plus premium 5 litri
                    -garnitura d16 ( cred ca aia de la capac ulei)

                    Piesele astea adunate fac 200 lei, restul de 300 e manopera la marele service.

                    Hotie pe fata !
                    La 2 ani se curata si instalatia de climatizare. Si probabil au inclus in acei 600 lei solutia pt curatare + manopera aferenta. Din ce ai scris, observ ca nu ai filtru de polen. Daca il mai adaugi si pe acesta, cumparat de la reprezentanta, costul ar fi undeva in jur de 750-800 lei.
                    Ca sa nu mai fie hotie, iti iei tu piesele si te duci la service si platesti doar manopera. Eu am dat 155 pe manopera la revizia de 2 ani, cu piesele cumparate de mine.
                    Last edited by Crs. Sandel; 5 February 2016, 12:54.

                    Comment


                    • Si eu am vrut sa fac igienizarea instalatiei de aer conditionat la revizie acum in ianuarie ca miroase foarte tare si mi-au zis sa merg in aprilie ca in perioada asta ei nu pot face igienizare...

                      Cred ca o sa ma taxeze si acolo.

                      Comment


                      • Daca ai impresia ca ii fac hoti doar asa, preventiv, te cam inseli..m-am referit si la fapte concrete, in speta prima revizie.

                        Comment


                        • Numa' 520 de lei, pomana curata.

                          Comment


                          • ca fapt divers, revizia la un audi a4 2.0tdi b7 din 2007, la un service ok, 450 de lei : piese +manopera ) (5l de ulei m1 esp formula, filtru aer, ulei, polen, motorina, toate mann)

                            500 o revizie banala la o masina noua in reprezentanta eu zic ca e ok

                            la Suzuki vitara, noul model, pe benzina aspirat (1,6vti), reviziile simple sunt cotate la 80 de euro la reprezentanta , cu manopera si tva inclus, deci mai ieftin ca la dacia

                            Comment


                            • Așa ca off topic la audi a4 2.0tdi b7 din 2007 prima rezivie din 2008 cât a fost?!

                              Câinii latră, caravana trece.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by maddogg View Post
                                Daca ai impresia ca ii fac hoti doar asa, preventiv, te cam inseli..m-am referit si la fapte concrete, in speta prima revizie.
                                Daca ai fost furat odata, de ce-i mai cauti a doua oara?.
                                ...
                                Perseverenta, nu gluma.

                                Tocmai iti spuneam; unii se pot descurca.

                                Eu am dat 155 pe manopera la revizia de 2 ani, cu piesele cumparate de mine.
                                OFF. Vechea problema.
                                Dorim masini cu multiple dotari, iar cand vine vorba de revizii, ne dam seama ca ceva ne lipseste.
                                Last edited by IancuMIC; 5 February 2016, 15:11.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google