Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te cred si ai dreptate.
    Dar prima data cand mi-au dat pretul de 1.500roni... m-au dat pe spate. La 1.4mpi ce am avut inainte, revizia de 60.000km cu schimbul distributiei m-a costat ~700roni.
    Oare atunci cat costa o revizie completa cu schimb al distributiei la skoda, vw, bmw, mercedes? Sincer nu stiu. Doar intreb si eu asa. (Poate la dacia 1.500roni - la bmw 1.500euro?)

    Comment


    • La reprezentanta la alte marci straine, si in mod deosebit la cele premium sunt scoruri foarte mari, asta zic din ce am auzit la amici
      Clar o revizie cu distributie este mai scumpa simtitor decat o revizie normala

      Comment


      • Originally posted by djxhouse View Post
        Oare atunci cat costa o revizie completa cu schimb al distributiei la skoda, vw, bmw, mercedes? Sincer nu stiu. Doar intreb si eu asa. (Poate la dacia 1.500roni - la bmw 1.500euro?)
        Passat, model 2008 - 1000 euro toata distractia (revizie + distributie) la reprezentanta in 2013

        Comment


        • Auci, asta da pret de reprezentanta, deja dacia nu mai pare asa de scumpa la intretinere la reprezentanta
          Chiar ma gandesc, la asa preturi la revizii chiar nu merita sa ai masina straina luata de noua, macar daca este sh poti merge cu ea oriunde, desi si la service de cartier tot este revizia mai scumpa ca la un logan, doar ai masina straina

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            Auci, asta da pret de reprezentanta, deja dacia nu mai pare asa de scumpa la intretinere la reprezentanta
            Chiar ma gandesc, la asa preturi la revizii chiar nu merita sa ai masina straina luata de noua, macar daca este sh poti merge cu ea oriunde, desi si la service de cartier tot este revizia mai scumpa ca la un logan, doar ai masina straina
            nu cei de la revizii sunt de vina .. oamenii sunt de vina ca platesc de 3 ori pretul unei revizii pe care poti sa o faci la orice atelier "normal" si cu piesele tale, cand merg sa fac revizia la "atelier de cartier " si le spun cat se plateste in reprezentanta pentru a schimba un filtru de aer ( 60 lei .. operatiune pe care o face orice sofer de logan in 10 min ) ori o revizie totala 1500 roni ) mecanicii zic ca e imposibil sa achiti o asemenea suma..

            Originally posted by Crs. Sandel View Post
            Passat, model 2008 - 1000 euro toata distractia (revizie + distributie) la reprezentanta in 2013
            am vazut un deviz cu o revizie la un mercedes e220 cdi 2012 si pentru a ` montat / demontat roti fata / spate 160 roni )) si acest poate fi un motiv pentru care se ajunge la suma de 1000 Euro ) cum naiba sa platesti 160 roni sa iti de'a roile jos si sa le monteze la loc )
            Last edited by mihaimmn; 16 March 2016, 00:43. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • La Octavia 1 TDI cost distributie cu pompa de apa la schimb 1600 ron..
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                desi si la service de cartier tot este revizia mai scumpa ca la un logan, doar ai masina straina
                Acelasi passat, revizia normala - 500 lei (service "de cartier"): toate filtrele (ce recomanda vw), ulei castrol - 5 litri parca, filtru motorina + manopera. Gata cu comparatia. Ma opresc aici

                Comment


                • Revizia la reprezentanta merita facuta daca ai garantie la masina. Daca nu se mai pune problema de garantie atunci revizia o fac singur, nu ma bazez pe service-ul "de cartier" nici sa ma pici cu ceara Si eu tot aici ma opresc.

                  Comment


                  • Pentru 67 lei/an, cat costa revizia, sa stau sa ma murdaresc, sa ma chinuiesc sa schimb filtrele + uleiul ( si sa te descotorosesti cum trebuie de ulei) , nu mi se pare o avere...Pui 10 lei/luna si faci banii de revizie + ceva ciubuc...
                    Last edited by Midnighte; 17 March 2016, 13:44.

                    Comment


                    • La Meridian Nord, ora de manopera este 100 lei daca iei piesele de la ei si 120 lei daca iti aduci piesele tale. Te factureaza doua ore de manopera. Am intrebat saptamana aceasta

                      Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                      Comment


                      • Va sfatuiesc, cat masina e in garantie si trebuie sa ii faceti revizia, sa sunati la VC cand vi se spune ca e alt tarif daca veniti voi cu piesele ( de origine ). O sa faceti revizia la pretul cerut daca va cumparati de la ei piesele.
                        Asa am patit si eu si am procedat in acest fel.

                        Comment


                        • La dacia in cluj, e 80 lei ora de manopera parca, dar prefer sa ma duc sa schimbe ei uleiul. Sa ma apuc sa schimb uleiul in fata casei nu imi place cum suna.

                          Comment


                          • Noile promoții
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by m3dic911 View Post
                              La Meridian Nord, ora de manopera este 100 lei daca iei piesele de la ei si 120 lei daca iti aduci piesele tale. Te factureaza doua ore de manopera. Am intrebat saptamana aceasta

                              Sent from my SM-G901F using Tapatalk
                              La Meridian Nord este 65 ron +Tva
                              sigpic

                              Comment


                              • Mai pun inca o data factura
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 17 March 2016, 20:14.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google