Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1300,ron cu tot cu distributie mi se pare decent....chiar nu este mult...ulei, toate filtrele, manopera, "garantia calitatii", bon fiscal....))

    Pe Gigel din colt mâine nu îl mai gasesti daca iti pume distributia gresit....sau daca îl gasesti iti zice "vere eu am facut bine...." Sau in situatiile de forta majora "nu ai fost frate la mine", tu cedezi, ii dai cu caramida in cap, vatamare corporala grava (sau daca ai ghinion-tentativa de omor), iei 5 ani cu executare...te-ai premiat....
    Asa mai bine lanreprezentanta, sti pe cine sa f.....in caz de ceva...
    Last edited by enc_edy; 20 March 2016, 01:36. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by enc_edy View Post
      1300,ron cu tot cu distributie mi se pare decent....chiar nu este mult...ulei, toate filtrele, manopera, "garantia calitatii", bon fiscal....))

      Pe Gigel din colt mâine nu îl mai gasesti daca iti pume distributia gresit....sau daca îl gasesti iti zice "vere eu am facut bine...." Sau in situatiile de forta majora "nu ai fost frate la mine", tu cedezi, ii dai cu caramida in cap, vatamare corporala grava (sau daca ai ghinion-tentativa de omor), iei 5 ani cu executare...te-ai premiat....
      Asa mai bine lanreprezentanta, sti pe cine sa f.....in caz de ceva...
      Foarte tare si cam adevarat, macar la reprezentanta ai pe cine sa tragi la raspundere,in orice caz nu as schimba distributia cu un mecanic in fata blocului niciodata

      Comment


      • Originally posted by old_radu View Post
        ...730 RON !
        ...fata de revizia la 1 an , ce au pus in plus ?...filtru motorina .
        ...sa fie chiar atat de mare diferenta fara inlocuire acel filtru ?
        Revizia de 1 an a fost 780 ron. Acum a fost mai ieftin ca a scazut tva-ul si ca au fost promotiile de 10% reducere. Cred. Mi-a fost lene sa compar
        sigpic

        Comment


        • ...OK , asta e , eu am platit la prima revizie sub 350 lei (317 daca retin bine ), e drept ca sunt "benzinar" de 1,2 , dar totusi , diferenta e mare .
          ...peste 3 luni am a-2-a revizie , sunt curios ce diferente vor apare comparativ cu costul reviziei tale.

          Comment


          • 317 lei revizia foarte putin imi pare, aceasta fara filtrul de polen nu ?

            Comment


            • Si eu mi-am facut ieri programare(31.02.16) , pentru a 2 a revizie, 1.5 Dci, 90 Cp.
              Pret 650 ron + oferta Dacia 10 %.

              Revin cu factura plus restu de informatii.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Poate 31 martie, ca în februarie sunt maxim 29 de zile, odată la 4 ani. Bafta!

                Comment


                • Martie scuze !
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Am primit oferta pt pachetul revizie la 20k.
                    Este de la un magazin local de piese auto+service.
                    .................................................. ..........
                    -filtru aer Mann C3366----------------59.9ron
                    -filtru ulei Mann W66-----------------31.9ron
                    -ulei motor Ravenol VSI 5W40 - 4Litri--125ron
                    -garnitura surub golire ule--------------2ron

                    Schimbul uleiului si al filtrului de ulei este gratuit.

                    Ravenol VST 5W40 1L------32.9ron
                    5L----154.9ron
                    Ravenol HCS 5W40 1L------27.9ron
                    5L----129.9ron
                    Uleiul nu este pe stoc se aduce la comanda 2-3zile,ambele au norma Renault.

                    .................................................. .............
                    Totalul ar fi 222.4 lei cu uleiul VST 5W40

                    Acum, daca oferta de la reprez Dacia ar fi cu 100lei mai mult (tinand cont ca se uita, controleaza, conform fisei de revizie), merita sa fie facuta la ei pt pastrarea garantiei.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Filtrul de habitaclu?

                      Comment


                      • Are versiunea Acces

                        Comment


                        • Ulei Ravenol ???
                          Tocamai la ulei trebuie sa ai grija
                          Ca si pret este la fel ca elf 5w40
                          sigpic

                          Comment


                          • Oti, eu as zice sa cumperi tu uleiul Elf sau ce preferi (Elf 5W40 am luat din auchan cu 110 lei) plus filtrele si sa faci schimburile la reprezentanta. Cred ca te poti incorda pe la 330 de lei.

                            Comment


                            • Pun cateva oferte, fara sa fac reclama (la val se mai adauga transportul 15-25lei - la unele) . Daca oferta Dacia se incadreaza in valoarea de anul trecut (max 350lei), nu se merita sa faci in alta parte revizia, pe langa faptul ca pierzi garantia, nu se merita sa muncesti, pierzi timpul - cazul home made. La 200lei diferenta, deja stiu ce sa fac cu banii economisiti.
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 23 March 2016, 15:03.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Auzi dar filtru ala de ulei este Mann aftermarket ? sau Mann facut sub licenta Renault ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google