Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine NU apare. Poate se activeaza singur in preajma celor 15-20 de mii Km ?!?
    Eu voi face revizia luna viitoare cand voi avea cam 7 mii deci nu voi avea ocazia sa vad daca se activeaza sau nu.
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Daca zici ca ai aproape 7000km trebuie sa ai un ecran cu o cheie si aproape 13000km. La service dupa revizie, iti vor reseta intervalul la 20000Km.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Am o banuiala ca aceasta informatie apare la motorizarile diesel )poate si in functie de nivelul de echipare).
        ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

        Comment


        • In manualul de utilizare zice ca apare ecranul la toate versiunile(indiferent de motorizare). Si eu am ecranul la 0.9 TCe. Deci exclus doar diesel.

          Comment


          • Afisarea km pana la revizie e standard pe toate modele/motorizarile x52.

            O.T. Obeserv tot mai multi "experti" in x52 care nu s-au urcat in unul, in ciuda faptului ca e pe piata de aproape 2 ani.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • buna.
              prima revizie la motorizare 1,2 (13500 km), schimbat filtre+ulei= 308 ron

              Comment


              • Ne poate spune vreun coleg cu echiparea Acces daca are aceasta afisare km pana la revizie ?

                Comment


                • Trebuie sa aiba.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Are orice l2. La mine am resetat eu km după revizie, cei de la service au "uitat" sa facă acest lucru.
                    Stoicane ți-au pus masina pe testul de frâne după schimbarea placutelor? Dacă da, ce eficiența de frânare îți da pe frâna de serviciu? Vreau sa fac o comparatie
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Nu stiu ca nu au dat nici o hartie.
                      Dar ia banii mereu pe testul de franare si din acest motiv schimb singur placutele de frana.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu am facut prima revizie si cei de la service au zis ca la motoarele pe benzina nu activata functia, doar la diesel. Mie nu mi-au resetat kilometri.

                        Comment


                        • Originally posted by Madutzu25 View Post
                          Are orice l2.
                          Pe bune ?!?
                          Am sa fac un filmulet cu CB in care am sa trec prin toate informatiile afisate.
                          Last edited by Bazilman; 27 July 2014, 18:59.
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            Nu stiu ca nu au dat nici o hartie.
                            Dar ia banii mereu pe testul de franare si din acest motiv schimb singur placutele de frana.
                            Mie mi-au dat. 68% eficiența pe frâna de serviciu si parca 48 pe cea de mana

                            @ Bazilman in carte așa scrie. A postat si Torq mai sus imaginile. La diesel are si apare de la 0 km ( kilometrajul mașinii)
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Pai eu zic ca este bime 68
                              sigpic

                              Comment


                              • Revizie Logan 1.5 (16.500km), la APAN Galati, schimbat tot ce au considerat ei că trebuie schimbat - pur şi simplu nu m-am amestecat... "sactisit" şi plictisit de... cost total 870 RON!
                                Nu au fost schimbate plăcuţele de frână.
                                Dacă consideraţi necesar fac o poză la factură şi o adaug pe forum.
                                La IATSA Galaţi, preţul reviziei 706RON - nu am mers la ei din motive pe care nu le voi prezenta pe forum, dacă doriţi "vă povestesc"!
                                Stimă

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google