Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt curios cati din cei ce posteaza lucreaza la departamentul media al Dacia, deci postaci de meserie, asa cum sunt cei ai echipelor de fotbal, ai partidelor politice....
    Vad ca e atat de multa lume bucuroasa ca plateste multi bani la revizii , ca incepe sa semene a comedie threadul asta.
    Last edited by mr.K; 24 June 2014, 21:22.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      De nevoie, dai oricat. Ti-ai raspuns singur.
      La reprezentata era un mos care a zis ca el face 5.000 km pe an, si daca revizia se face la 20k, sa vina peste 4 ani?
      L-au lamurit aia ca-l asteapta peste 1 an, cu banii pregatiti.
      Ca vezi dom'le, uleiul face viermi in motor daca sta 2 ani.
      Am avut si eu o cunostinta in aceeasi situatia dar s-a dus la servici a dat 50 ron ciubuc si nu a schimbat decat uleiul si a platit foarte putin.
      Era un Renault
      sigpic

      Comment


      • Asta e si ideea: Pretul nu reiese din "dificultatea" manoperei sau din "prea multele" piese ce trebuiesc schimbate, e doar marketing.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Sunt curios cati din cei ce posteaza lucreaza la departamentul media al Dacia.
          Vad ca e atat de multa lume bucuroasa ca plateste multi bani la revizii , ca incepe sa semene a comedia threadul asta.
          Ai sa razi dar cred ca cei ce lucreaza la Dacia la salariile care le au cred ca conduc doar masinile de drive test.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Fata de PH1 mai adaugi un filtru de polen 1l de ulei si nu 10w40 ci un 5w30 si mai pui si manopera pentru acel filtru.
            Si acum faci revizia la ph1 cu 180ron.
            Probabil cand face L2 10 ani o sa ajunga la acelas pret.
            Aha, deci, 1l de ulei + un filtru de polen + manopera aferenta schimbarii lor = 500 lei (800 - 300). Acum totul are sens. Pai de ce n-ai spus asa de la inceput?

            Originally posted by mr.K View Post
            Sunt curios cati din cei ce posteaza lucreaza la departamentul media al Dacia, deci postaci de meserie, asa cum sunt cei ai echipelor de fotbal, ai partidelor politice....
            Vad ca e atat de multa lume bucuroasa ca plateste multi bani la revizii , ca incepe sa semene a comedie threadul asta.
            Ori sunt platiti de Dacia sa fie multumiti de pret, de faptul ca "scartie toata masina", de faptul ca rugineste dupa un an de zile, etc, ori li se pune o lumina rosie in fata (ca in Men in Black) si li se spala creierul in momentul cand li se livreaza masina. Altfel nu-mi explic care-i treaba...
            Last edited by vitriol; 24 June 2014, 21:25. Reason: Automerged Doublepost
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Ai sa razi dar cred ca cei ce lucreaza la Dacia la salariile care le au cred ca conduc doar masinile de drive test.
              Pana si muncitorul de pe banda are >2.000 de lei net. Merge o rata la Logan.
              Doar ca probabil, conduc alte marci mai scumpe, sh.

              Comment


              • Originally posted by tase-tase View Post
                - Pachet revizie Dacia Logan 1.2 16v (inlocuire filtru ulei,filtru aer,
                filtru polen, ulei Dacia Oil Plus Premium) - 354 lei
                Preturile sunt exprimate in lei si contin TVA, piesele utilizate in cadrul
                revizie sunt de origine Dacia.
                Pentru eventuale detalii suplimentare, va rugam sa ne contactati.
                Cu stima,
                Gabriel Toader
                Sef service
                STAR SERVICE SA Tulcea
                str. BARAJULUI FN Jud. Tulcea
                tel: 0758 108 876
                e-mail: gabriel.toader@starservice.ro.
                uite un pret decent pentru revizie.
                daca s-a si concretizat...asta sa ne spuna colegul.
                Keep walking...

                Comment


                • @ vitriol
                  daca tu esti nemultumit de masina ta nu inseamna ca toti de aici trebuie sa fie de aceiasi parere, nici eu nu sunt super incantat de multe neajunsuri de la dacia dar m-am informat inainte de plusuri si minusuri , m-am uitat in buzunar sa vad ce masina de pe piata imi permiteam, sincer as fi dorit o octavia 2 dar imi lipseu vreo 7000 de euro, si nu imi setez asteptarile la nivel de audi cand eu conduc dacia, incerc sa fiu realist si practic
                  RTFM

                  Comment


                  • Ba din contra: sunt foarte multumit de masina mea (1.4 MPI Laureate PH1). Este o masina usor de intretinut (ultima revizie a costat 170 lei - Valvoline 5w40, filtru aer + ulei Mann, filtru de polen Starline), merg cu 30 de lei/100km (am GPL), Casco + RCA costa pana in 1000 lei/an, nu a stat in service decat la revizii si spre deosebire de altele, a mea nu a ruginit (inca).
                    Problema mea este ca vad oameni carora li se spune ca iarba e verde, iar ei continua sa sustina ca de fapt e albastra.
                    Last edited by vitriol; 24 June 2014, 21:45.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • 800 ron costa revizi cu placutze
                      Ultima revizi a costat 630 ron
                      Last edited by stoicanu; 24 June 2014, 22:04.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Casco + RCA costa pana in 1000 lei/an.
                        Cum asa putin amandoua? De la cine ai RCA si Casco?

                        Comment


                        • Nu asta e subiectul thread-ului, dar iti raspund ca sa nu mori de curiozitate; casco la Generali si RCA la Shitty Insurance.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            Si eu pot face reviziile la jumate din pretul de pe factura cu piese de origine dar am nevoie de garantie.
                            Poţi şi acum să mergi la reprezentanţă cu uleiul de motor şi filtrele în sacoşă, dacă la consumabile sunt codurile de origine şi uleiul este cel recomandat de către producător, sigur nu o să ai niciun fel de probleme cu garanţia.
                            Eu unul aşa am făcut încă de la prima revizie şi când am avut nevoie de garanţie, crede-mă că nu a comentat nimeni nimic.

                            Comment


                            • Dupa 100.000 km am sa schimb doar uleiul si filtru la ei restu am sa le schimb singur.
                              Filtru de aer nu dureaza mai mult de 15sec sa il schimbi si nu exagerez.
                              Filtru de polen 5min.
                              La placutza si discuri dureaza mai mult dar nui problema.
                              Mai fac vizitele la ei pentru garantia la caroserie sa mai dea cu bifa acolo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Fata de PH1 mai adaugi un filtru de polen 1l de ulei si nu 10w40 ci un 5w30 si mai pui si manopera pentru acel filtru.
                                Si acum faci revizia la ph1 cu 180ron.
                                Probabil cand face L2 10 ani o sa ajunga la acelas pret.
                                Stoicane,,,ma omori, la mine la ph 1 intra 4,8 litri de ulei si am zis si mai devreme ca anul trecut in Septembrie am dat la Adras 100 de lei pe filtre si manopera cu uleiul meu edge.
                                Iar filtrul ala asa de MARE de polen ar mai costa si ala inca vreo 25 de lei, dar pana la 600 de lei,tot e dublu, oricum ai dao.

                                Originally posted by stoicanu View Post
                                800 ron costa revizi cu placutze

                                Ultima revizie a costat 630 ron
                                Ale dracu placute, de origine costa vreo 90 de lei, la ei e dublu.

                                Ca idee...acum vreo 2 saptamani am cumparat capete de bara ORIGINALE si am dat 160 de lei pe ambele. La Dacoserv erau la 125 de lei bucata, deci 250 ambele.
                                Concluzia,,am castigat 90 de lei, doar ca am cumparat din alta parte piese, la fel de originale ca ale lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google