Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • revizia de 1 an 16.000km: ulei elf 900 sxr 5w-40 4L - 125 lei, filtru ulei - 30 lei, filtru aer - 46 lei, filtru polen - 60 lei
    si garnitura de cupru la baia de ulei vreo 3 lei, cumparate din magazin.
    La service mi-au scris pe foaie "piese aduse de client".

    Comment


    • Cdmov, se simte vreo diferenta dupa ce ai pus uleiul asta ? Tot 5w40 vreau sa pun si eu, dar Castrol.

      Multumesc,

      Comment


      • Probabil se simnte ca este proaspat pus si nerulat si vascozitatea este alta fata de cel ce avea 16 000 km.
        Trebuie sa mearga si cu asta 16 000 si apoi faci o comparatie.
        Acum ca vine vara ii prinde bine un 5w 40
        sigpic

        Comment


        • Este diferenta, sau cum e nou uleiul, la peste 3000 de ture nu mai suna motorul asa strident .

          Comment


          • Prima revizie 18000 km 1,2 16 v benzina ....filtre , ulei si placute la service meridian 840 ron ......hotie .....

            Comment


            • Glumesti, nu? Pe site-ul Adras, pretul estimativ pt aceasta revizie este in jur de 350-400 lei(manopera + piese + TVA). Nu te-ai informat despre preturile practicate si de alte service-uri/reprezentante Dacia?

              Comment


              • pai chiar ca hotie ... nu am mai auzit de preturi de-astea (de peste 800 de lei) la revizia de un an.
                Trisit ...
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Si la motor de 1.2

                  Comment


                  • Originally posted by lucian04 View Post
                    Prima revizie 18000 km 1,2 16 v benzina ....filtre , ulei si placute la service meridian 840 ron ......hotie .....
                    Vedeţi că omul a spus că a schimbat şi plăcuţele de frână.
                    Dar chiar şi aşa este cam mult!

                    Comment


                    • placute schimbate la 18000km???
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Pai se pare ca la cat de subtiri sunt ... se tocesc cam repede.
                        Si la mine au inceput sa cam dea semne de oboseala da am zis ca pana nu suna fier pe fier nu le schimb. Am 30 kkm pana acum si inca nu suna. Depinde evident si de stilul de condus, da' mai mult de 40 kkm nu cred ca le poti duce.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by M.FLORIN View Post
                          Depinde evident si de stilul de condus,...
                          ...şi de câţi kilometri se parcurg în regim extraurban.

                          Comment


                          • Eu i-am intrebat pe cei de la service dacia din Tulcea, prin luna februarie si imi facuse o oferta pentru revizie la motor de 1.2 ,suma de 354 ron.Iata si raspunsul lor pe mail:


                            24 feb


                            Buna ziua,

                            Urmare a solicitarii dumneavoastra, am placerea sa va prezint oferta
                            promotionala pentru revizia solicitata la autoturismul Dacia Logan pe care
                            il detineti:

                            - Pachet revizie Dacia Logan 1.2 16v (inlocuire filtru ulei,filtru aer,
                            filtru polen, ulei Dacia Oil Plus Premium) - 354 lei

                            Preturile sunt exprimate in lei si contin TVA, piesele utilizate in cadrul
                            revizie sunt de origine Dacia.

                            Pentru eventuale detalii suplimentare, va rugam sa ne contactati.


                            Cu stima,


                            Gabriel Toader
                            Sef service
                            STAR SERVICE SA Tulcea
                            str. BARAJULUI FN Jud. Tulcea
                            tel: 0758 108 876
                            e-mail: gabriel.toader@starservice.ro.

                            Comment


                            • Asa mai suna a revizie. Am zis ca pretul e mare, neluand in considerare placutele de frana(le-am citit fugitiv). Oricum, 840 lei e prea mult pt acele operatiuni.

                              Comment


                              • Din pacate .....astia te fac sa renunti la garantie ...placute la 18000 da ....este a doua masina dacia la care schimb placute la aprox 20000 de km in oras .....au niste preturi mai mari decat la skoda ......placute cu tot cu montaj 340 ron ...cica sunt de megane 2 ...asta e ....imi pare rau ca mi-am luat kkt asta de logan ....9000 de E pe un cazan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google