Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dovada reviziilor este stocata undeva centralizar si banuiesc ca poti obtine o hartie prin care sa ateste efectuarea reviziilor periodice.

    Originally posted by t0rquemada View Post
    @geoovy iti faci cont pe dacia.ro, introduci VIN-ul si ai acces la (aproape) toate informatiile.
    Eu mi-am facut cont si si spune in felul ....

    „ Carnetul de întreținere nu a putut fi activat

    EROARE LA ACTIVAREA CARNETULUI DE ÎNTREȚINERE

    S-a produs o eroare în momentul activării carnetului dvs de întreținere. Vă rugăm să încercați mai târziu.”
    Last edited by stoicanu; 6 February 2014, 18:51. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Azi am reusit sa fac si eu revizia de 60.000 km depsind cu 3000 km fata de plan adica am facut 23.000 km cu filtrele si uleiul din dotare.
      Atasat este factura cu mentiune ca am fost cu setul de transmisie (curea intinzatorul si cele 2 role) si bujiile mele iar restul au fost de la reprezentanta.
      Cum am spus setul de accesorii a costat 500 ron iar cele 3 bujii 159 ron
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Ai făcut poze cu filtrele (aer, respectiv habitaclu) pentru că aş fi tare curios să văd cum arată după 23.000 de kilometri!

        Comment


        • Le am in portbagaj.
          Revin imediat cu poze

          Ambele filtre.

          Si Bujiile

          Si transmisia care dupa mine mai merge lejer multi km.
          Rulmenti sunt impecabili dar ce sa facem cu garantia asta.
          Totul a durat 1,5 ore.
          Au specificat ca uzura placutelor de frana si a discurilo este de 90% si le-am transmis ca le voi schimba cand vor ajunge fier pe fier.
          Attached Files
          Last edited by vitriol; 10 February 2014, 15:10.
          sigpic

          Comment


          • @ #391 Completeaza profilul, si o sa ai asta(in josul paginii)
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Si apare asta
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Da un mail la vocea clientului, ca ei se ocupa si de asta. la mine a mers, ca nu reuseam sa accesez profilul.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • bujiile alea arata ca din 1900 toamna, ai in permanenta apa pe ele ?
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Nu intra deloc apa acolo ci ma degraba condens.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pentru motoarele 0,9 Tce (aspirate) Renault recomanda uleiurile cu norma RN0710; ar fi 5w40 la Elf si Castrol. Eu o sa merg pe varianta a doua.

                      Comment


                      • Mai sunt si altele.

                        Comment


                        • Tul de la Tce vine de la turbo, n-au cum sa fie si Tce si aspirate in acelasi timp.
                          In plus, daca nu e RN0710, poate sa fie ACEA A3/B4
                          Last edited by einstein1984; 12 February 2014, 15:40.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • DEsi am Sandero 2 Stepway m-am logat aici ptr o intrebare. Vreau sa imi cumpar eu piesele ptr revizie. Cei de la service mi-au zis ca accepta cu conditia ca piesele sa fie originale. Mi s-a recomandat acest site: piesenet.ro. AM vorbit cu dl de la contact si mi-a confirmat ca are tot. A mai cumparat cineva de la ei, sunt de incredere?
                            Ce hartii trebuie sa insoteasca piesele pe care eu le cumpar ca sa ateste ca sunt de origine? Va multumesc frumos.

                            Comment


                            • Vad ca esti inzestrat cu un 0.9.
                              Ma uit de 10 min pe acel site si nu am gasit nimic de Logan2.
                              sigpic

                              Comment


                              • Salut,

                                Am vorbit cu dl de acolo si mi-a spus ieri ca au piesele pentru o9 ( mi-a cerut si codul de 17 cifre ) doar ca nu l-au pus pe site deoarece sustine ca nu au apucat sa faca poze.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google