Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti amabil sa-mi dai si mie VINul masinii, sunt curios sa vad pompa aia de apa schimbata "in garantie"? Poate fi si pe PM, nu e nevoie sa-l faci pubic daca nu vrei.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Masina am vandut-o in decembrie 2012. Dar voi cauta fisa de intrare in service si daca o gasesc o postez aici.
      sigpic

      Comment


      • VINul e de ajuns pentru mine. Ai mai avut plangeri depsre pompa de apa la kilometraj mai mic si nu au schimbat-o atunci?
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Cand am schimbat caseta de directie pe garantie, l-am intrebat pe reprezentantul Dacia ce intra in garantie si ce nu. Totul intra in garantie, inclusiv pivoti, bucse, capete de bara orice in afara de 3 lucruri: amortizoarele, ambreiajul si consumabile(placutele de frana, discurile de frana, sabotii). Ambreiajul a fost scos din garantie cam de la toate masinile din 2010, la Dacia ma refer. Sunt colegi pe forum care au schimbat ambreiajul pe garantie la 60k km, insa au prins alta perioada de garantie.
          Last edited by Archangel80; 24 January 2014, 17:59.

          Comment


          • In carnetul de garantie sunt niste precizari pentru fiecare masina, trebuie citite!
            SI in unele cazuri cand SERVICE-UL refuza reparatia pe garantie, trebuie insitat ca sa ceara voie si de la constructor, ca poate ala e de acord. Daca nu insisti, nici eu nu intreaba si prefera sa nu se complice.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Arata-mi scris treaba asta in actele pe care le-am primit la cumpararea masinii. Crezi ca Nea` Dorel din service face legea? Ala e si el un inginer care castiga o paine de la service-ul respectiv.
              sigpic

              Comment


              • Scrie ca garantia e acordata de SC automobile Dacia sa, nu de apan, meridian, amat sau mai stiu eu cine. Aia fac reparatia si factureaza mai departe la ADSA. Deci daca e ceva de refuzat, refuzul ar trebui sa fie cu acordul ADSA, nu?
                E drept, multa lume nu-si cunoaste drepturile de "cetatean european" legate de garantie, unii cred ca au mai multe, altii mai putine...
                Termina cu OT pana nu ne luam ban?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Mie mi s-a spus ca amorizoarele au garantie dar doar jumatate, 1,5ani sau 50.000 km

                  Comment


                  • E mai bine sa nu ai nevoie de garantie. Nea` Mesteru din service poate sa spuna ce vrea, ce ii trece prin cap, important e ce scrie negru pe alb, iar treburile legate de garantie trebuia sa ti le prezinte la cumpararea masinii, nu acum. E ca si când ai cumpara un hidrofor de la un magazin, scrie ca are garantie 24 luni, nu scrie ca pompa are 24 luni, presostatul 6 luni, manometru 3 luni..., peste tot garantia se ofera la ansamblu, nu pe componente (vorbim aici de produse noi).
                    sigpic

                    Comment


                    • pai si la mine ca am 5 ani garantie cum e?
                      Keep walking...

                      Comment


                      • La fel 5 ani sau 100.000 km
                        sigpic

                        Comment


                        • Azi au sosit si minunatele bujii.
                          Se pare ca sunt NGK cu codul ILKAR7 J7G
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Totusi 60.000 interval de service pentru o bujie cu iridium e putin, pana la urma le schimbi doar ca sa nu pierzi garantia ?
                            Cat au costat ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • 53 ron / buc. X 3 ca initial imi pusese 4 buc.

                              Nu stiu exact cu ce sunt ca nu gasesc nimic despre ele.
                              Last edited by stoicanu; 30 January 2014, 13:23. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • electrodul central se vede ca este cu iridiu, subtire
                                cauta pe youtube mai multe videoclipuri pentru documentare
                                Facebookhttps://www.facebook.com/vtaSuperCoil#vtaSuperCoilHONDA K24AHorsepower increased +13.4hp0-100km/h -5secMileage + 50-100km/barrelFull time carbon depo...
                                Last edited by 827sam; 30 January 2014, 13:28.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google