Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu gasesc codul exact de bujie pentru ca mai sunt si varianta cu platina.

    Placutele de frana costa 155 ron
    Last edited by stoicanu; 30 January 2014, 13:30. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Pe electrodul de masa parca e o pastila, posibil sa fie aia platina.
      Ia vezi aici detalii
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Si kitul de accesorii 500 ron INA Franta pe linie si cureaua hutchinson Made in EU
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • Si am uitat de discurile de frana care sunt Made in Romania 360 ron
          sigpic

          Comment


          • la discuri si placute pretul e ok, kitul ala de accesorii e tare scump
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Probabil daca erau fara intainzator era mai ieftin.
              La 1.6 16 v de la renault costa cam 350-400 ron acel kit dar pe 6 caneluri.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Placutele de frana costa 155 ron
                Pai cum, 155 ron placutele in reprezentanta? Pe primele cat ai dat? Eu le-am luat cu ~160 lei de pe piata( magazin piese auto). Vorbesc de placute originale.
                sigpic

                Comment


                • Nu am pomenit nimic de reprezentantza.
                  Acolo sunt 250 ron
                  sigpic

                  Comment


                  • Ok. Sa ne pui si noua o poza cu piesele luate de pe "piata libera".
                    sigpic

                    Comment


                    • O pagina mai in urma.

                      Originally posted by einstein1984 View Post
                      Pe electrodul de masa parca e o pastila, posibil sa fie aia platina.
                      Ia vezi aici detalii
                      Astea sunt mai apropiate ca si cod .

                      Find many great new & used options and get the best deals for RENAULT CLIO Mk4 1.2 Spark Plugs Set 4x 2012 on NGK 8200587901 Quality at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

                      Adica astea
                      Last edited by stoicanu; 30 January 2014, 17:29. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Deci clar, iridiu si platina, ce sa ceri mai mult?
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Lasser frate
                          Motivul pentru care sunt destul de scumpe.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            Deci clar, iridiu si platina, ce sa ceri mai mult?
                            Niste bujii normale, ca alternativa. Doar nu-i motor Ferrari, sa pui pe el orice iti trece prin cap, ca proprietarii sunt plini de bani. Te incalzeste in mod deosebit ca scanteia vine de la pastila de iridiu si nu de la un electrod obisnuit? Plus ca bujiile astea tin 60k, cand in mod normal, o bujie cu iridiu e garantata 90k.
                            Last edited by mr.K; 30 January 2014, 22:14.

                            Comment


                            • Eu unul nu m-as incumeta sa pun bujii normale , e posibil sa incepi sa ai probleme pe la acele bobine de inductie.
                              Plus de asta au niste propietati aparte acele bujii si ca alternativa de normale nu cred ca ai sa gasesti la dimensiunea asta.
                              Eu sunt sigur ca bujiile nu au nimic , dar dupa schimbare am sa ma conving
                              NGK nu spune ca trebuiesc schimbate la 60.000 km ci Dacia.
                              Inca nu am gasit acel cod NGK nici macar in cataloagele lor.
                              Ce am gasit cu ILKAR 7 sunt pentru 1.2 tce.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Niste bujii normale, ca alternativa. Doar nu-i motor Ferrari, sa pui pe el orice iti trece prin cap, ca proprietarii sunt plini de bani. Te incalzeste in mod deosebit ca scanteia vine de la pastila de iridiu si nu de la un electrod obisnuit? Plus ca bujiile astea tin 60k, cand in mod normal, o bujie cu iridiu e garantata 90k.
                                Domnu inginer, sa pui tu bujii normale la un motor care scoate 100 cai/litru sa vedem daca tin 500 de km. Daca nu ai habar ce temperaturi si presiuni sunt in camera aia de ardere abtine-te.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google