Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stoicanu , doar ca faza, mi se pare ca tie ti-au tarifat inlocuire 4 bujii .... ca tot iti calculase ca ai nevoie de 4.

    Comment


    • Nu cred ca se tarifeaza pe fiecare bujie
      Asta ar insemna sa fi tarifat si in functie de cati litri de ulei schimba.
      Cred ca sunt tarife standart si pentru 3 buj si pentru 6 buj.
      sigpic

      Comment


      • Foarte posibil sa ai dreptate. Pe factura am vazut la manopera OG D-RX4 BUJIE APRINDERE si m-am gandit ca ar fi in stare sa tarifeze in plus din inertie....
        fara suparare....

        Oricum, cam mari preturile la revizii... vorba cuiva de pe aici ... iesim din conceptul de low cost

        Comment


        • 1,5 dci eur5 revizie de 20.000 .
          Piese luate de mine: filtru aer®, filtru motorina®,filtru ulei®,filtru polen mann, 5 litri ulei dacia oil plus la recomandarile service-ului(eu am vrut castrol sau valvoline) toate m-au costat 308 lei iar manopera in service Dacia 111 lei.
          Per total am iesit bine zic eu, in acelasi service cu piesele lor m-ar fi costat 655 lei

          Comment


          • Ai iesit foarte bine, nici macar 450 lei revizia. Ti-au scris pe factura "cu piesele clientului"?

            Comment


            • Nu, nu au scris absolut nimic...

              Comment


              • Nu e nevoie sa scrie pe foaia ta, un exemplar electronic pasteaza si ei si poate scrie in comentraiile aluia.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by vladovici View Post
                  1,5 dci eur5 revizie de 20.000 .
                  Piese luate de mine: filtru aer®, filtru motorina®,filtru ulei®,filtru polen mann, 5 litri ulei dacia oil plus la recomandarile service-ului(eu am vrut castrol sau valvoline) toate m-au costat 308 lei ...
                  Poţi să ne spui te rog frumos, de unde ai cumpărat piesele?

                  Comment


                  • Produsele au fost achizitionate de la doua firme din Tg.Mures prin comparare de pret , si luat de la fiecare ce avea pret mai bun...

                    Comment


                    • Salutare...am si eu un logan 2 1.5 90cp...am fost si eu la prima revizie adica la 20.000km si ma costat 970 lei...schimbat ulei filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen, completat antigel care nu a fost facturat bineinteles,schimbat placute,mi-au uns tamburii pe spate, au strans frana de mana + verificate toate surburile si surubelele de sub masina...ulei am cumparat 5 litri din care in masina au bagat 4.5 si jumatea am luato acasa si la urmatoarea revizie au zis sa ma duc cu ea si factureaza numa 4...este a doua oara cand ma duc la ei ca am facut schimbu de ulei si la 10.000 + filtru ulei atat..uleiul si filtrul de ulei le schimb la 10.000 (aprox 250 lei ma costat daca imi aduc bine aminte) si revizia la 20.000...toate acestea sau facut sub ochii mei

                      Comment


                      • e hotie,asta cu placutele!Erau tocite de a fost nevoie sa le schimbi?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Originally posted by ciobixxx View Post
                          Salutare...am si eu un logan 2 1.5 90cp...am fost si eu la prima revizie adica la 20.000km si ma costat 970 lei...schimbat ulei filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen, completat antigel care nu a fost facturat bineinteles,schimbat placute,mi-au uns tamburii pe spate, au strans frana de mana + verificate toate surburile si surubelele de sub masina...ulei am cumparat 5 litri din care in masina au bagat 4.5 si jumatea am luato acasa si la urmatoarea revizie au zis sa ma duc cu ea si factureaza numa 4...este a doua oara cand ma duc la ei ca am facut schimbu de ulei si la 10.000 + filtru ulei atat..uleiul si filtrul de ulei le schimb la 10.000 (aprox 250 lei ma costat daca imi aduc bine aminte) si revizia la 20.000...toate acestea sau facut sub ochii mei
                          jecmaneala pe fata!
                          am un 1.5dci si acum 3 saptamani am facut revizia la 20000
                          cost total 430 lei !!!!
                          este adevarat ca am avut manopera gratuita de la dealerul de la care am luat masina _ 150 lei;
                          totul cu piese de la ei, totul din reprezentanta
                          negociati si nu va lasati pacaliti! !!

                          Comment


                          • Si eu am schimat placutele la 19700 km in reprezentanta erau 250 lei + montaj...
                            Le-am achizitionat de la o firma cu 195 lei ...originale in cutie de renault si de fabricatie sunt ATE

                            Comment


                            • De ce ai schimba placutele la 20k? De ce?
                              Ai facut drifturi, ai participat la vreo runda de raliuri?

                              Comment


                              • Hai ca iti raspund eu,placutele de frana sunt mai inguste fata de Logan 1 si nu tin pana la 40.000 km.
                                Eu am lasat un set de placute pana au ajuns la fier si m-au tinut 28.000 km.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google