Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Să mai soliciţi oferte pentru revizie şi de la alţi dealeri Dacia.

    Comment


    • Uleiul am vazut ca iese foarte scump aproape 290 ron dupa calculele mele.
      Banuiesc ca e pretul fata tva plus tva-ul afisat de tine acolo.
      sigpic

      Comment


      • da preturile sunt fara TVA, la pretul afisat se adauga TVA-ul din dreapta...

        Am cerut si la alti Dealeri Dacia oferte, chiar si din alte orase si nu am iesit mai ieftin de 750 ron...

        In plus mai am o problema ca am gasit apa in portbagaj zilele astea si cred ca de data asta o sa merg la ei ca dupa mine par de mai incredere..

        Multumesc frumos

        Comment


        • @mastervip: Ceva noutăţi despre revizie şi portbagaj?

          Comment


          • Am facut astazi revizia de un an pentru un Logan II 1.2 16v, 11901 km.
            Costul total a fost de 279 RON. (Fara filtru de polen, "urmeaza sa il schimb la urmatoarea revizie sau când ajung la 20000 de km). Revizia am facuto la Auto Europa din Timisoara. Am atasat si factura:
            Last edited by Nairda23; 11 July 2014, 19:22.

            Comment


            • Ai uitat reducerile 15% masina sub 4 ani +10% mydacia ~75ron
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Ai uitat reducerile 15% masina sub 4 ani +10% mydacia ~75ron
                Da, asa este + reducerile, si ca bonus din partea mecanicul care sa ocupat 1L de antigel, era sub nivelul de minim.
                Last edited by Nairda23; 11 July 2014, 20:31.

                Comment


                • Am încercat să urmăresc topicul, însă m-am cam pierdut pe drum (multe pagini!). Periodic m-ai reactualizam (dar sincer, tot am rămas în urmă!).
                  Stimaţi domni, azi am fost la APAN Galaţi pentru a afla costul revizie de 1 an (doar 16.000km - reali ).
                  Loganul este 1.5dci 75CP, iar preţul "afişat pe ecran" a fost 850 RON. Nu mi-au făcut un print la "ofertă", dar mi-au spus că poate varia cu +/- 50 RON.
                  Cum vi se pare stimaţi domni, mult?! puţin?! (Menţionez că nu pot da detalii cu privire la uleiul folosit, filtre - marca acestora! Doamna de la "caserie" mi-a făcut un "total" ca să ştiu cu câţi bani trebuie să vin în buzunar!)

                  Stimă

                  Comment


                  • La un total de 850 lei preţul reviziei este într-adevăr cam piperat!

                    Comment


                    • Chiar mai piperat de 127e+tva
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by danpetrovan View Post
                        Am încercat să urmăresc topicul, însă m-am cam pierdut pe drum (multe pagini!). Periodic m-ai reactualizam (dar sincer, tot am rămas în urmă!).
                        Stimaţi domni, azi am fost la APAN Galaţi pentru a afla costul revizie de 1 an (doar 16.000km - reali ).
                        Loganul este 1.5dci 75CP, iar preţul "afişat pe ecran" a fost 850 RON. Nu mi-au făcut un print la "ofertă", dar mi-au spus că poate varia cu +/- 50 RON.
                        Cum vi se pare stimaţi domni, mult?! puţin?! (Menţionez că nu pot da detalii cu privire la uleiul folosit, filtre - marca acestora! Doamna de la "caserie" mi-a făcut un "total" ca să ştiu cu câţi bani trebuie să vin în buzunar!)

                        Stimă
                        La APAN am mai fost si eu , folosesc doar piese si accesorii de origine , dar pe langa faptul ca preturile sunt destul de mari , au si pretu la manopera in jur de 70 RON/h ..... 850 RON revizia de un an ? la cea de 4 ani , cat iti vor cere ? din pacate sunt destul de scumpi ...

                        Comment


                        • recomandaţi alt SERVICE!?! APAN este dealer-ul de la care am cumpărat maşina!
                          Nu prea am idee ce să fac?!? Să încerc să mă ţigănesc un pic cu ei?!

                          Stimă

                          Comment


                          • Incearca si la IATSA; cei de la APAN, sunt recunoscuti ca "profesionisti" de aia sunt mai scumpi.
                            ...
                            Deja e timpul sa trecem in sectiunea asta.
                            Last edited by IancuMIC; 14 July 2014, 22:18.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • aşa voi face! din păcate la IATSA m-au furat de vreo 2 ori (în modul cel mai urât cu putinţă!)
                              ex: pus pe factură spray contact 65 RON (spray cu care s-a dat fix de două ori/două fâsuri pe contact!). cer spray-ul când văd că e trecut pe factură, şi, în replică, apare "unul" din service cu un spray murdar şi GOL pe care mi-l trânteşte în faţa!
                              Stimă

                              Comment


                              • Dacă ai chef să faci un drum la Tulcea, acolo ar trebui să ieși cel mai ieftin. Dă-le un mail oricum înainte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google