Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Razvan
    In cazul meu, ce reducere trebuie sa primesc numai pentru timpul pierdut numai zic si restu....!?
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Vad ca reducerea la factura lui epuru este -35% la tot, la mine a fost -25% promotia de primavara Dacia (nu a reprez) pt sch de ulei, si -10% cont myDacia la toata factura, si asa au facut o fata cand au vazut scorul final........ reprez din zonele izolate, nu duc lipsa de clienti (au clienti captivi), si mai ales neinformati, cand am spus de polistiren, au avut dificultati in demontarea mochetei pt verificarea polistirenului, spuneau ca nu mai auzisera de asa ceva...., am intrebat pe cel care facea diagnoza de activarea HSA (nu vroiam....am intrebat de control) se uita la mine ca un elev prins cu lectia neinvatata (privirea lui Ponta), nu avea curaj sa intrebe "ce e aia?" dar nici ca avea habar, ma trimis sa vorbesc cu inginerul......din start am renuntat la altele.....
      In parcare erau cam 5 masini Clio de firma (cred Arabesque, rulate nu gluma....), toate aveau vopseaua crapata la imbinarea stalpului spate cu plafonul (masticul......stiti voi).
      Last edited by Oti; 24 April 2015, 17:22.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by bobbyred View Post
        Razvan
        In cazul meu, ce reducere trebuie sa primesc numai pentru timpul pierdut numai zic si restu....!?
        O reducere substantiala, mai ales ca le-ai dat ceva de munca pe garantie. Anul acesta o sa cer si eu un deviz de revizie la Meridian (de proba), altfel merg la Alexandria.
        @Oti Sunt orase mai mici care au o singura reprezentanta si nu sunt atat de jepcari ca in Moldova. De exemplu, Alexandria, Calarasi, Giurgiu, Orastie.
        Tie nu a vrut sa iti dea reducere, orice service poate sa dea o reducere de 15-20 % daca vrea si fara aprobarea Dacia. Ai rezolvat ceva cu masticul?

        Comment


        • "Inginerul..." a facut poze, pleaca in concediu, a spus ca o sa ma contacteze colegii pt polistiren sapt viitoare (fac comanda!!!!!!!), si in functie de raspunsul fabricii (eu sunt sigur ca este favorabil) ma suna.....am oarece teama in legatura cu calitatea lucrarii, as lasa-o asa, dacat sa iasa naspa....pe urma din nou umblatura, istericale, cum spunea gugu......
          e pacat de la o crapatura sa se ajunga la o vopsire completa......cred ca pana acuma am vazut peste 100 masini Dacia si Renault cu crapatura la mastic si ingineru mi-a aratat una de exemplu (ca si cum este ceva normal) la un Sandero Stepway 1
          Sunt singura persoana din zona care a avut curajul sa comenteze in mod corect si pertinent din zona neamtului altfel nu se explica atitudinea reprez......
          Last edited by Oti; 24 April 2015, 17:46.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Apropo, reducerile de primavara s-au prelungit pana la sfarsitul lunii.
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • Revizia la un an, făcută la Dacoserv. 482, 75 lei.
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by shutulica View Post
                Salut! Tot astazi m-am hotarat sa fac si eu, dupa cum v-am spus mai sus, a doua revizie, la 15600 km. Iata factura atasata.
                Desi i-am spus d-lui de acolo ca in motor trebuie pus 4.1 litri, el mi-a spus ca nivelul uleiului la aceasta cantitate este fix la jumatatea dintre cele doua teșituri (min-max) ale jojei, insa el (firma) imi recomanda sa mai puna inca 300-400 ml. Ii zic: dar nu creeaza presiune? N-o sa tasneasca uleiul pe la semeringuri? Zice: Nu exista semeringuri, ci doar un snur de pasta (am retinut ca e rosie), iar vaporii care se creeaza, presiunea de asemenea sunt eliminate prin diferite valve, canale, etc. Ii zic: inainte am avut o dacia 1310 careia ii sarea capacul de la ulei de-mi umplea toata capota si motorul cu ulei. Zice: nu e cazul in aceasta situatie; eu nu va oblig sa faceti cum va spun, e conform si cu 4,1 litri, dar daca vreti sa fie treaba si mai buna, faceti cum va sugerez, nu cred ca e vorba doar de 33 lei/litru (cu reducere) pe care il veti folosi, jumatate) si la anul... Si am acceptat.
                Ce parere aveti?
                Mie mi-a pus doar un bidon de 4L de ulei si mi s-a parut corect omul... tot el mi-a zis ca mai bine sa fie mai putin decat prea mult adica dupa ce a turnat bidonul era peste jumatate (intre min si max) si ce mai intra in filtru ar fi stat la jumate nivelul - mai trebuie sa monitorizez nivelul insa mi se pare exces de zel sa facturezi 5L doar ca pe fisa tehnica scrie 4,1L
                RTFM

                Comment


                • [QUOTE=epuru;1666740]Am facut si eu azi prima revizie la Stepway II Diesel la AutoGlobus 2000 din Timisoara.




                  Pana la urma ai facut revizia tot in Timisoara, ai gasit mai ieftin ca in Deva ?
                  Trimte-mi te rog pm cu adresa de mail (daca ai ) a celor de la Autoglobus 2000 sa cer si eu o oferta.
                  Am luat legatura cu reprezentanta din Arad - mi-au spus ca o sa-mi trimita o oferta in cel mai scurt timp - asta a fost acum 6 zile ))
                  Si mai mult - mi-au spus ca oferta care era de 25 % reducere pentru filtre si schimb de ulei nu se aplica la masinile in garantie ci doar la cele care au iesit din garantie ????
                  Ciudat, cum la unele reprezentante unii au avut parte si de reducerea de 25% si de reducerea de 10 % pentru cont my dacia.
                  Apropo, pentru a beneficia de reducerea de 10% pentru cont my dacia cu ce trebuie sa ma prezint la reprezentanta la momentul cand o sa fac revizia ?

                  BUNA ZIUA,

                  ACEASTA PROMOTIE SE APLICA DOAR LA SCHIMBUL DE ULEI( LUCRARE POST-GARANTIE).
                  DVS. AVETI MASINA IN GARANTIE SI AVETI DE EFECTUAT REVIZIA OBLIGATORIE DE 1 AN DE ZILE, DIN CATE AM INTELES.
                  VA VOM TTRIMITE IN CEL MAI SCURT TIMP SI OFERTADE PRET PTR REVIZIE DE 1 AN A MASINII.

                  Comment


                  • Intri pe myDacia la promotii in contul tau si listezi la imprimanta voucherul ce contine datele prop masinii si ident masina. Cu el te prezinti cand dai banii......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Oti View Post
                      Intri pe myDacia la promotii in contul tau si listezi la imprimanta voucherul ce contine datele prop masinii si ident masina. Cu el te prezinti cand dai banii......
                      ok. multumesc. Abia cand dai imprimare la oferta apar si datele proprietarului si a masinii , nici cum nu gaseam.

                      Comment


                      • Cu placere.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • aris86
                          Anul acesta o sa cer si eu un deviz de revizie la Meridian (de proba), altfel merg la Alexandria.

                          Parerea mea este sa nu te obosesti.....doar sti ce preturi practia din discutiile pe care le-am avut anterior iesi mult sub pretul practicat de ei in alte locatii.
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Originally posted by pippen View Post
                            Pana la urma ai facut revizia tot in Timisoara, ai gasit mai ieftin ca in Deva ?
                            Trimte-mi te rog pm cu adresa de mail (daca ai ) a celor de la Autoglobus 2000 sa cer si eu o oferta.
                            La Timisoara am platit 571 lei. La Deva ar fi fost putin mai ieftin (545 lei), dar as mai fi dat 70-75 lei pe motorina, deci as fi iesit per total mai scump si as fi avut si un drum de facut.

                            Asa mi-au zis si mie cei de la Verbita din judetul Arad, ca ofertele alea sunt doar pentru masini iesite din garantie. A fost suficient sa imi fac o parere despre ei.

                            Ai PM cu adresa de e-mail.
                            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                            Comment


                            • Originally posted by epuru View Post
                              N-am reusit sa activam HSA. Baiatul de la diagnoza nu mai facuse astfel de activari si nu am gasit optiunea. Posibil sa fi fost cam vechi soft-ul de la Clip ca zicea ca trebuie sa fie schimbata aparatura de pe acolo.
                              Rectific: noi gasisem o functie (nu mai stiu exact cum era numita) care banuiam ca este HSA-ul, dar era deja ON drept urmare am presupus ca nu ii aia, din moment ce stiam ca trebuie sa fie OFF din fabrica. A pus-o din ON in OFF si apoi la loc in ON si cam atat. Duminica am testat pe niste dealuri cu inclinatie mare si HSA este activat. Oprit in rampa, calcat ambreiaj, bagat in viteza 1, eliberat frana, masina sta 2-3 secunde pe loc, apoi pleaca incet in spate. Posibil sa fi fost activa direct din fabrica, nu am testat pana acum fiindca stiam ca trebuie sa fie OFF din fabrica. Nici nu mai conteaza, important ii ca functia este acum activata si folosibila.
                              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                              Comment


                              • Interpretarea a fost gresita.
                                CLiP- ul iti spune valoare ce devine activa prin modificare. Cu alte cuvinte daca acolo aparea ON asta inseamna ca valoarea setata era OFF iar prin modificare se trecea pe ON. Daca valoarea era OFF, prin modificare functia devine inactiva.
                                Si eu am patit la fel. Vedeam acolo ON si am presupus ca este valoarea setata, de fapt era valoarea de setat.
                                Cu alte cuvinte daca valoarea pe CLiP apare OFF functia este activa si daca valoare de CLiP apare ON functia este inactiva.

                                Si eu am dat un telefon ca sa ma lamuresc. Multumiri dr_p ...
                                By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                                Last edited by M.FLORIN; 28 April 2015, 13:54.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google