Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu cred ca este mult pentru o revizie la 2ani, nu cred ca o sa obtii un pret mult mai mic fata de tabelul costuri revizie recomandat de Dacia....poate o diferenta de 100lei....poti face o comparatie cu prima revizie.
    Attached Files
    Last edited by Oti; 29 May 2015, 16:50.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • @igor incearca la Alexandria/Calarasi/Pitesti. Este cam mare suma.

      Comment


      • ma gandesc serios daca mai tin masina in garantie....ce mie 700 sau 1000lei, daca nu prind o promotie de 40-50% renunt, cred ca asta este si scopul celor de la Dacia, sa aiba pe ce da vina.....rugina, supurari lichide....
        Last edited by Oti; 29 May 2015, 17:00.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Japca! Asa se numeste!


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • O sa sun in seara asta sa anulez programarea. O sa incerc sa cumpar eu piesele (sau cel putin uleiul si ies cu 100 RON mai ieftin)

            Edit:
            Costurile care mi le-au transmis la telefon:
            - 520 RON: revizie standard, cu ulei 10w40, fara curatare AC si fara placute de frana
            - pentru 5w40 se adauga inca 90 RON (deci 610 RON)
            - pentru curtare AC se mai adauga inca 150 RON (deci 760 RON)
            Last edited by igor06; 29 May 2015, 17:07.

            Comment


            • Daca imi schimb eu filtrele ( mai putin cel de ulei si combustibil ), nu comenteaza ? In sensul ca "ai umblat acolo, nu aveai voie" ? Si vor considera ca revizia nu a fost efectuata corespunzator ?

              Comment


              • normal, pa garantie motor, poate ramai cu cea de coroziune, inst electrica,...cand faci rev in reprez esti trecut in baza lor de date, drect la fabrica, poti sa o faci la orice reprez din lume.....
                corectie: la motor ai revizie filtre + ulei.....nu mai conteaza in ziua de azi asa mult completarea formularului.
                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                Last edited by Oti; 29 May 2015, 17:43.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Pentru ca am schimbat un filtru de aer si unul de polen/habitaclu, sa pierd garantia la motor ? Asta mi se pare un pic exagerat... Ziceam, sa le inlocuiesc eu ( bineinteles, cu unele de origine ), sa nu mai "piarda" dansii aproape 15-20 minute ( operatie care ar dura 5 min maxim pentru ambele filtre )...

                  Comment


                  • da, daca nu figurezi ca au sch ei filtrul de aer motor, adio garantie motor (la termenul din contract 1an/20k), in interiorul interv poti sa sch personal uleiul si filtrele de cate ori vrei, fara sa spui ca ai facut asta.....

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                    dovada ta este factura de la revizie..

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                    Last edited by Oti; 29 May 2015, 18:00. Reason: Automerged Doublepost
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Oti View Post
                      ma gandesc serios daca mai tin masina in garantie....ce mie 700 sau 1000lei, daca nu prind o promotie de 40-50% renunt, cred ca asta este si scopul celor de la Dacia, sa aiba pe ce da vina.....rugina, supurari lichide....
                      Si eu ma gândesc serios sa dau cu flit la garanția lor după revizia de un an, desi pe hârtie pot beneficia de 4 ani. Asta mai ales pentru ca ma bate gândul sa trec pe gpl peste1-2 ani.

                      Comment


                      • Observ ca pretul uleiului este dublu in service (acelasi produs).
                        Exista vreo diferenta intre Elf 5w40 din service si Elf 5w40 din magazin?

                        Comment


                        • Eu voi face revizia la dealerul din Ghimbav.Am drum in zona asa ca le voi face o vizita la momentul oportun.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Originally posted by igor06 View Post
                            Exista vreo diferenta intre Elf 5w40 din service si Elf 5w40 din magazin?
                            Da, marja comercială

                            Comment


                            • Revizie Logan 2

                              Buna seara
                              Mentionez ca pe data de 26.05.2015 am facut revizia de 1 An ( 10778)
                              - ulei - 70 ron PRISTA 5W30
                              - filtru de ulei - 28 ron
                              - filtru aer - 25 ron
                              - filtru particule - 35 ron
                              - manopera -130 ron
                              - APROXIMATIV - 1.5 ORE

                              Comment


                              • Originally posted by gpf2003 View Post
                                - filtru particule - 35 ron
                                Poate ai vrut să scrii de habitaclu sau polen...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google