Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai iesit pana la urma f bine!....manopera 130lei e un tarif bun
    cu piesele lor cred ca ieseai mult mai scump,
    vad ca nu au urcat pretul manoperei daca ai venit cu piesele tale. ce bine ar fi daca ar face toti la fel.
    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    Last edited by Oti; 3 June 2015, 23:06.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by igor06 View Post
      Intr-adevar, manopera standard era aproximati 230 RON, dar mi-au facut o reducere de 100 RON.
      Pe ce baza ti-au facut reducerea? Ca ai facut prima revizie la ei sau au avut un alt argument?

      Originally posted by aris86 View Post
      + spray curatare AC: 112,5 ron.
      Asa de scump e spray-ul asta? Aveti idee ce firma produce acest spray?
      Last edited by Crs. Sandel; 3 June 2015, 23:10. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by igor06 View Post
        Am venit mai devreme de la revizie (am ales Meridian pana la urma).
        Intr-adevar, manopera standard era aproximati 230 RON, dar mi-au facut o reducere de 100 RON.
        Nu mi-a curatat sistemul de aer conditionat pentru ca am ajuns destul de tarziu si nu mai era timp si de asta. Am maine programere si pentru curatare AC
        Deci pana acum am asa:
        - piese: 230 RON
        - Manopera: 130 RON

        Mi-au verificat piesele inainte derevizie si mi-au cerut factura/bon, dupa care am dat o declaratie ca am luat la cunostinta de efectele pieselor contrafacute asupra masinii.
        O sa pastrez bonul de la piese si sper sa nu fie probleme cu garantia pe viitor

        Nu vreau sa te sperii,dar de asta se vor lega cu prima ocazie cand apelezi la garantia oferita de ei (si asa fac tot felu de figuri,cand vine vorba de grantie.....vezi problemele mele cu ei )
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • @Oti: Daca cumparam piesele de la ei, pretul era de 760 RON (incluzand si curatarea instatiei AC)

          @Crs. Sandel: Cred ca nimic concret. Mi-au zis doar ca vor sa obtina un feedback bun dupa revizie. Pentru prima revizie tot la ei am fost (poate a contat)

          @bobbyred: M-am gandit si la scenariul asta. In carnetul de garantie scrie clar ca pentru revizie (si pastrarea garantiei), clientul are obligatia sa foloseasca numai produse originale Dacia, dar nu scrie nicaieri ca produsele trebuie luate din service sau de la un anumit furnizor, etc.
          Daca se va pune vreodata problema de a pierde garantia pt ca nu am folosite piese originale, probabil voi primi o foaie semnata de ei cu decizia asta. In prima faza voi merge catre magazin cu factura/bon + decizie si in functie de rezultat, ma voi adresa instantei fie pentru ca magazinul mi-a vandut o pieasa contrafacuta cu titlul de piesa originala, fie ca mi-a fost retrasa garantia nejustificat (piesele erau originale)

          Comment


          • Ai fost sa iti curete si AC-ul?

            Comment


            • Nu, in seara asta am programare.

              Comment


              • igor06
                Adevarat este ce spui aici ! Dar banuiesc ca,stiiiiii ce inseamna asta in Romanica timp,nerviiii cu caru' si baniiiii:
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Mi-au curatat si instalatia de AC. Nu am inteles de ce n-au facut asta de ieri ca toata operatiunea a durat fix 15 min
                  M-a costat 130 RON.
                  Deci am asa:
                  - piese 230 RON
                  - manopera: 130 RON
                  - curatare AC: 130 RON

                  Scurta intrebare: Filtru de habitaclu se afla sub torpedou sau pe lateral?

                  Comment


                  • În spatele consolei centrale.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Ce implica, curatarea AC?
                      ...
                      Filtrul de habitaclu de afla sub panoul de climatizare; in stanga torpedoului.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Partea haioasă e că "piesele" sunt incluse în revizie
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Au dat cu un spray in zona filtrului de habitaclu si la gurile de aerisire pe unde intra aerul in masina.

                          Comment


                          • Igienizare a instalatiei de climatizare; asta e.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • @torque pe tine cat te-a costat igienizarea AC-ului? Asta poate sa o faca oricine, ca nu este mare smecherie de facut.

                              Comment


                              • Cel mai important este sa folosesti exact ceea ce trebuie;
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google