Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La revizie 0.9 tce la 60 000 km pe langa filtre trebuie schimbate rolele si cureaua alternator? Asa mi s-a spus...Cam la ce pret se duc astea?
    Ideea e ca am pus gaz pe masina si nu stiu daca mai are garantie...unii zic ca da, altii ca ba, daca nu mai e valabila parca nu m-as duce in reprezentanta sa las aiurea sute de lei.

    Comment


    • Originally posted by bobbyred View Post
      Destul de mult! Eu am platit 450 la Dci, care este mult mai costisitor la intretinere decat 1.2
      Tu ai prins reducere, din ce imi aduc aminte. Daca nu beneficiai de reducere, altul era pretul

      Originally posted by tase-tase View Post
      Prima revizie am facuto la Tulcea , revizie + 1L de antigel ma ajuns 406,21 ron
      Daca nu ai beneficiat de reducere, pretul este foarte bun.
      Last edited by Crs. Sandel; 11 June 2015, 20:41. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Asa este am prins reducere dar si cu reducere, in Buc.pretul era exagerat!
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Revizia de 60.000km - Motor 1.5dci - 90CP
          675RON - cu toate piesele oferite de service.
          Attached Files

          Comment


          • M-ar fi interesat un cod, la filtru de combustibil sau o imagine.
            Multumesc.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • ...Logan 2 Ambiance; 1,2 ; 16V , revizie la 1 an
              ...ulei Oil Plus , filtru ulei , filtru aer , garnitura D6 , vaselina siliconica HH6
              ...manopera +verificari cu tester functionare motor (diagnosticare 7C) si control baterie
              ...bonusul a fost ca nu am platit filtru ulei , garnitura si manopera la schimbarea uleiului
              ...scor final = 317,57 lei

              Comment


              • Sunt ceva reduceri la dacia zilele acestea? Ai iesit binisor cu pretul final.

                Comment


                • ...daca aveam si filtru habitaclu , probabil nu mai parea atat de ieftin
                  ...preferam sa am filtrul acela si probabil in curand o sa-l montez cu toate ca din discutiile avute in service , am inteles ca "decupajul" ce trebuie facut e putin diferit (mai greoi) fata de L1
                  ...inafara de "bonusul" mentionat mai sus nu am beneficiat de nici o reducere

                  Comment


                  • La X52 îți trebuie capac pentru acel filtru de habitaclu, capacul având uimitorul pret de 75euro. Dorel din service decupează, dar ce pune în loc?!
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • @old_radu - cauta pe myride threadul lui GFN, ceva cu pana corbului......el a montat o sita metalica pe gaura admisie aer de la aeroterma.....eu as monta acolo filtru de hota, poti imagina un sistem de prindere cu ajutorul unor buc de cheder -ideie data de GFN - este loc si de alte solutii
                      ups.....scuze trebuia sa-i dau PM.

                      trimis de pe tableta cu WI-FI
                      Last edited by Oti; 17 June 2015, 22:09.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by old_radu View Post
                        ..., revizie la 1 an...
                        Şi câţi kilometri?

                        Comment


                        • Am fost azi la Autoglobus Timisoara sa intreb cat costa schimb ulei si placute frana si sa fac o programare. Masina are 31.000 km deci nu e revizia normala dar trebuie schimbate placutele de frana si m-am gandit sa schimb si uleiul.
                          Am cumparat placutele si 5 L ulei (elf 5w30 rn0720).
                          Raspunsul de la Autoglobus a fost ca nu accepta alt ulei decat cel cumparat de la ei ca altfel pierd garantia!
                          Pretul la ei, la cele 2 operatii, cu piesele incluse si manopera = intre 900-1000 lei!
                          Ori am cumparat eu mercedes si cred ca e dacia ori astia nu au nici un strop de bun simt!
                          Asa ca am facut programare la Autoeuropa pentru luni pentru aceleasi operatiuni. Le-am zis si lor ca am deja cumparate placutele si uleiul dar nu au zis ca nu se poate...o sa vad luni!
                          In ritmul asta cred ca o sa renunt in curand la garantie. E furt pe fata : acelasi ulei in magazin este 190 lei 5L si la Autoeuropa 300 lei
                          Last edited by Remus77; 19 June 2015, 19:05.

                          Comment


                          • Originally posted by Ampt View Post
                            Şi câţi kilometri?
                            ...are relevanta ?
                            ...a fost revizia la 1 an si indiferent de kilometri parcursi , pana in 20 000 km , sunt aceleasi operatii ce trebuiesc facute
                            ...eu am parcurs putin sub 8 000 km si pana acum , de cand conduc , am o medie de 10 000 km/an cu masina personala.

                            * promotie schimb ulei " Dacia oil plus premium 5W30 " ; 4l=180 lei TVA inclus
                            ...a mai fost bonusul cu filtru de ulei si manopera schimb ulei.
                            ...ma declar multumit !

                            Comment


                            • Originally posted by old_radu View Post
                              ...are relevanta ?
                              ...eu am parcurs putin sub 8 000 km ...
                              Dacă te-a deranjat întrebarea, puteai frumos să nu răspunzi.

                              P.S Mulţumesc totuşi pentru răspuns.

                              Comment


                              • Originally posted by Remus77 View Post
                                Am fost azi la Autoglobus Timisoara sa intreb cat costa schimb ulei si placute frana si sa fac o programare. Masina are 31.000 km deci nu e revizia normala dar trebuie schimbate placutele de frana si m-am gandit sa schimb si uleiul.
                                Am cumparat placutele si 5 L ulei (elf 5w30 rn0720).
                                Raspunsul de la Autoglobus a fost ca nu accepta alt ulei decat cel cumparat de la ei ca altfel pierd garantia!
                                Pretul la ei, la cele 2 operatii, cu piesele incluse si manopera = intre 900-1000 lei!
                                Ori am cumparat eu mercedes si cred ca e dacia ori astia nu au nici un strop de bun simt!
                                Asa ca am facut programare la Autoeuropa pentru luni pentru aceleasi operatiuni. Le-am zis si lor ca am deja cumparate placutele si uleiul dar nu au zis ca nu se poate...o sa vad luni!
                                In ritmul asta cred ca o sa renunt in curand la garantie. E furt pe fata : acelasi ulei in magazin este 190 lei 5L si la Autoeuropa 300 lei
                                Am tot citit carnetul de garantie inainte de revizie deoarece si eu intentionam sa ma duc cu piesele mele si pot sa-ti zic ca in carnet scrie ca trebuie sa fie piese de origine (nu specifica ca trebuie cumparate din service).

                                Oricum, mi se pare un abuz sa te oblige sa le cumperi de la ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google