Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piesele le-am luat de la epiesa (ulei, filtru polen, spray), respectiv piesenet (filtru ulei, filtru aer).

    Nu au trecut pe fisa ca am venit cu piesele mele.

    Orice spray pentru curatare. Am preferat cu furtun, ca sa introduca spuma pe toata conducta.

    Comment


    • Filtrul tau de polen e printesa pe langa cum arata al meu dupa 7000 km. Inca nu incepuse sa miroasa dubios asa ca totul a fost ok.
      Cam cati km ai facut cu filtrul ala?
      La anul o sa incerc sa cumpar un filtru knecht cu carbune activ ca anul asta nu-l aveau la depozit si trebuia sa astept vreo 3 zile dupa el.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Bizo View Post
        Cam cati km ai facut cu filtrul ala?
        Am specificat acolo, in post: 4480 km, dintre care cred ca 4000 extraurban (localitati, D.N., D.E, autostrada).

        Comment


        • Am ratat alineatul ala, batranetea asta...

          Comment


          • Revizii Logan II

            Dacă nu ma înșel filtru de polen de origine este cu carbon activ.
            Probabil asta e si motivul de este așa negru


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • xxxxxx3016 nu e cu carbon activ dar are preț egal cu unul cu carbon - mulțumiri Renault.
              Cel cu marcaj denso are carbon activ
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Luna viitoare, trebuie sa fac revizia de 2 ani. La sfârșitul lunii, trebuie sa ma deplasez la Bacău și am sunat la Dedeman Bacău pt revizie, de curiozitate. Preț revizie (dacia oil, filtru ulei, aer și polen) - 560 ron la care se adaugă la cererea clientului igienizarea aerului condiționat (200 ron, din care 30 spray-ul). Supre scump, pana la 30.09.2015, se oferă o reducere de 70 ron.

                Comment


                • Mai scump ca la capitala cu tot cu reducerea aplicata. Unde am facut eu revizia (Nesti), pretul acesteia era in jur de 600 lei, la care se aplica reducerea pentru schimbul de ulei. Nu am cerut mai multe detalii, dar pretul era sub 600 lei daca se aplica acea reducere.
                  Japca mare la Bacau!

                  Comment


                  • A doua revizie facuta la Orastie .
                    Attached Files

                    Comment


                    • Lipseste filtru polen si manopera aferenta, dar cred ca totalul (incluzand filtru polen) este mai mic fata de Bucuresti.

                      Comment


                      • Colegul a platit un pret decent pt a 2 a revizie la orastie ,dar acolo scrie 21700 de km, deci fara placute de frana, fara igienizare instalatie ac - care putea sa mai coste 100 de lei cu tot cu spray, si cum zicea si colegul crs.sandel, fara filtrul de polen plus manopera, adica inca vreo 150 de lei
                        Revizia la o masina fara ac este mai ieftina, stiu ca am avut loganul anterior fara ac, si era ceva diferenta

                        Comment


                        • Prima revizie a fost facuta in februarie la 11000 de km. Placutele de frana inca nu erau uzate pana la jumatate, in schimb am observat uzura in discuri.

                          Comment


                          • Schimbi uleiul si filtrele la 6 luni, foarte bine, si eu voi face revizia tot cam asa ,am facut in martie si o sa mai fac prin octombrie sau noiembrie a 2 a revizie deoarece am circulat mult prin praf pe drumuri proaste
                            Voi cerceta si eu la revizia starea placutelor si a discurilor

                            Comment


                            • Legat de placutele de frana: mecanicul mi-a zis ca vor tine in jur de 50000-60000 kilometri, eu circuland cu masina 95% extraurban.

                              Comment


                              • La logan doi placutele incep sa se schimbe pe la 40 000, nu cred ca au mai facut ei aceasi prostie ca la primele modele de logan cand le schimbai dupa 60 000, acuma sunt si mult mai mici ca dimensiune .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google