Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by panselin4 View Post
    Am vazut ca daca imi cumpar eu filtrele originale plus sprayul pt ac ma costa cam 150 lei ,plus uleiul ajung pe la 250 lei, totul pe origine, deci este diferenta mare intre 250 si 750, mult prea mare, exagerat de mare chiar
    La 250 daca mai pun manopera 150 ajung la 400, acela este un pret decent zic eu
    Eu atat am dat, 397 lei, cu piesele mele + manopera. Cam acesta ar fi pretul unei revizii la 1.2 pentru o masina in garantie

    Comment


    • Am primit astazi devizul estimativ pentru revizia de 60 kkm ... frumos nu-i asa?? uploadfromtaptalk1444199026543.jpg

      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Poți încerca sa cumperi din alta parte acel kit de accesorii
        Cred ca este undeva la 500 ron


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Ceva e aiurea, la lotul nostru accesoriile sunt la 4 ani nu la 3 ca la cele noi.

          Primul tabel se pupă cu fisa de întretinere primită.
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • 1600 de lei este nitel cam mult, cu siguranta poti cumpara toate piesele originale inclusiv uleiul mult mai ieftin, si doar manopera sa o faci in service,
            Acum am vazut ca ai garantie pana in decembrie anul acesta nu?sau ai garantie extinsa?
            Last edited by panselin4; 7 October 2015, 12:21.

            Comment


            • Am 4 ani ... am primit un an bonus la cumparare

              By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

              Originally posted by t0rquemada View Post
              Ceva e aiurea, la lotul nostru accesoriile sunt la 4 ani nu la 3 ca la cele noi.

              Primul tabel se pupă cu fisa de întretinere primită.
              ... pai accesoriile sunt la 4 ani sau 60kkm. Parca asa zice acolo. Deci ... se cam nimereste situatia.
              M-am uitat si in Carnet si tot asa apare la 4 ani sau 60kkm.

              By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
              Last edited by M.FLORIN; 7 October 2015, 14:37. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • 450-500 de lei e kitul ala, normal ca la reprezentanta e mai scump.
                Pentru 300 si ceva de lei, trebuie sa decizi daca renunti la garantie, cata mai e.

                Comment


                • @M.FLORIN uite cât am plătit eu pentru revizia de 60.000 fără manopera
                  Oferta nu este de la Dacia
                  "Filtru ulei - 43 lei / stoc
                  Filtru aer - 63 lei / stoc
                  Filtru polen - 95 lei / stoc
                  Ulei 5W-30 Dacia original - 4 litrii - 95 lei / Ulei Dacia original nu exista cu specificatia 0W-30 cum mi-ati cerut / stoc
                  Placute frana - 155 lei / stoc
                  Discuri frana - 360 lei / stoc
                  Kit accesorii - 500 lei /stoc
                  Bujii - 53 lei per bucata / 3 zile lucratoare

                  Total - 1523 lei TVA inclus.

                  Piesele sunt toate de ORIGINE DACIA & RENAULT."


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Revizie Sandero 2 ani. Fitru de aer, ulei si ulei elf 5w40. Filtru de aer a fost inlocuit pe garantie pe 27.08 ac. Din partea service-ului am primit igienizarea ac gratis.
                    Attached Files

                    Comment


                    • P.S. Cost întreținere masina pe ultimele 12 luni: 0,72 ron/km.

                      Comment


                      • Filtrele mi se par în continuare exagerat de scumpe.

                        Comment


                        • E adevărat ca sunt scumpe, însă nu cu mult. Pe piața libera am luat filtru de polen cu 55 ron și cred ca cel de ulei este 25 ron. Trebuie sa tragă și ei de undeva. Ca fapt, divers, pentru aceleași operațiuni în București, as fi plătit 670 ron sau 750 ron (filtru de aer inclus).

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            ... 750 ron (filtru de aer inclus).
                            Preţ de revizie la Diesel.

                            Comment


                            • Salut, iata preturile Meridian Sud pentru revizia de doi ani, 25000km, plus placute de frana. Nu e Logan 2 , e Sandero 2.
                              Intrebarea ar fi de ce nu apare filtru de combustibil. La cat timp sau la ce numar de kilometri se schimba? Multumesc, Razvan.
                              Attached Files

                              Comment


                              • La diesel se schimba filtrul de motorina.
                                La benzinar filtrul e in pompa de benzina, n-ai ce schimba, doar pompa cu totul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google