Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incet incet se apropie de pretul real al unei revizii.

    Acum nu pot spune carcotasii ca e revizia scumpa.
    Last edited by stoicanu; 29 September 2014, 14:46. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Am uitat sa precizez ca am beneficiat de un mic discount cel putin asa mi-au spus cei de la casierie...dar nu stiu care a fost ca nu am observat nimic pe factura....

      Comment


      • Promoție Dacia/Renault până la 30 septembrie 2014.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by OnLyOvY View Post
          Am uitat sa precizez ca am beneficiat de un mic discount cel putin asa mi-au spus cei de la casierie...dar nu stiu care a fost ca nu am observat nimic pe factura....
          Pe factura se poate observa doar pretul redus (fata de Bucuresti) la filtrul de polen si ulei.

          Comment


          • Pe factura lui OnLyOvY se poate observa si codul filtrului de habitaclu, e DENSO (cel fara carbon activ) de aici si diferenta de pret.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Pai ce eu am cu carbon activ?
              sigpic

              Comment


              • Dacă imediat după ce a fost montat ai constatat că nu intră mirosuri din exterior(fum, etc) e cu carbon activ cod 272773016R.

                Există și un replacement simplu, pentru Clio4 identic cu cel de pe x52 216x200x35mm
                producător
                preț
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Stiu ca cel cu carbon activ este inchis la culoare nu alb ca cel clasic.
                  De fiecare data am cerut piesele schimbate sa fie puse in portbagaj dar niciodata nu am avut acel filtru de culoare inchisa.
                  sigpic

                  Comment


                  • Prima Revizie Logan II in Bacau 386 ron ....motor 1.2 ....rulaj ~ 8000 km :P

                    Comment


                    • Filtrul de polen s-a schimbat?

                      Comment


                      • Originally posted by Tinuletz View Post
                        Prima Revizie Logan II in Bacau 386 ron ....motor 1.2 ....rulaj ~ 8000 km :P
                        Revizia include: ulei 4 L, filtru de ulei, aer si polen??

                        Eu am intrebat la EUROCAR Alexandria si am primit oferta de 350 ron prima revizie cu piesele de la ei: ulei, filtru ulei, aer si polen. Urmeaza sa ma duc pe 25 octombrie la revizie.

                        Comment


                        • Originally posted by Tommy94 View Post
                          Astazi am facut si eu revizia de un 1 an la 0.9 TCe..Spre surprinderea mea am iesit destul de bine la pret fata de ce ma asteptam...
                          La tine nu este trecut decat 1 L de ulei!!

                          Comment


                          • Bidonul e de 1L, la cantitate scrie 4.

                            Comment


                            • ...azi , revizie la "utilajul" de serviciu , Laureate 1,2 , 20 000 km
                              ...schimb filtru si ulei , filtru aer si filtru habitaclu , complectat lichid racire , garnitura buson , manopera
                              ...blocul de lumini a fost schimbat conform garantiei (nu apare facturat)
                              ..."scor final" 539 lei.

                              Comment


                              • Ce ulei se mai pune in Logan, pe la Baia?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google