Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Total irelevant*. Așteptăm prima factură de la mumus.

    *cine vrea caută informațiile cu privire la revizii 1,2 / TCe /dCi și le compară cu facturile postate: unele se pupă altele nu, depinde de oraș/reprezentață etc.

    @stoicanu: TCe-ul ală e la a4a revizie(40000+ km), că nu reiese din componente ?
    @Crs. Sandel: ce cod are filtru de polen(habitaclu) la 40 RON ?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • - Pai in afara de cea de 15000 de km, preturile teoretice (ca evident viata bate filmul) sunt in.jur de 5 mil, fara alte gaselnite ce le mai descopera ei acolo. La.logan tu ziceai ca suma asta.e mare. Aici nu e mare?
      sigpic

      Comment


      • E la a2a revizie.
        Am vazut la Toledo un ulei si un fitru de ulei 263 ron cu tva.

        @mumus la multi km fara probleme.
        Asteptam prima factura de revizie
        Last edited by stoicanu; 17 September 2014, 23:23. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          @Crs. Sandel: ce cod are filtru de polen(habitaclu) la 40 RON ?
          Codul filtrului este 272772835R(aici am gasit).

          M-am uitat in graba atunci si acum m-am uitat din nou mai atent, se pare ca nu e acelasi cod cu cel pe care mi l-ai trimis pe privat(272773016R).


          P.s:Mersi de intrebare! Gresisem, si pe aceasta cale imi cer scuze!Daca nu ma atentionai, eu pe cel postat in link il cumparam.
          Uite ca l-am gasit mai ieftin decat la reprezentanta:52 lei.
          Last edited by Crs. Sandel; 17 September 2014, 23:34.

          Comment


          • Stai ca acum am vazut ca la aia de 45.000 km bate im 400 ron doar uleiul si filtru.
            Si la 60.000 deja e nesimtite cand in final e trecut si filtru de aer plus bujiile.
            60.000 km cu un fitru de aer?
            La Dacia se ieftineste la Seat se scumpeste.
            Last edited by stoicanu; 17 September 2014, 23:31.
            sigpic

            Comment


            • - Pai aia nu.inteleg. Preturile afisate acolo sunt ca si la dacia. Cand zicea unu altu pe acilea de 4-5 mil, hop ca era scump. Acum nu mai e scump? Ne.a izbit inflatia in 2 zile?
              sigpic

              Comment


              • Pai nu se uita ce face de banii aia , se uita decat la cost.
                Daca acolo scria ca doar sa se uite la ea costa 100 ron era cea mai ieftina revizie.
                Grupul vw are reviziile date la 30.000 km afara asa ca dupa parerea mea revizia de 15.000 km e japca.
                sigpic

                Comment


                • revizie la 20000-428 lei. ulei, filtru aer, filtru ulei, filtru gaz, filtru gpl, curatitor, garnitura buson, rev +rev gaz . in rest totul ok 20000 km in 4 luni, nicio problema !

                  Comment


                  • Daca nu vi cu factura nu ai credibilitate.
                    sigpic

                    Comment


                    • in fata cui?

                      Comment


                      • In fata tuturor celor care citesc acest thread.
                        Recomandat este ca atunci cand faci o afirmatie de acest gen, sa aduci si dovezi, in speta poza cu factura.

                        Comment


                        • Originally posted by medea72 View Post
                          revizie la 20000-428 lei. ulei, filtru aer, filtru ulei, filtru gaz, filtru gpl, curatitor, garnitura buson, rev +rev gaz . in rest totul ok 20000 km in 4 luni, nicio problema !
                          Eu cred ca are dreptate, preturile in zona Orastie, Hunedoara, Petrila, Petrosani sunt foarte mici comparativ cu Bucurestiul. Spre exemplu, manopera la Orastie este 40 ron/h fata de 75 ron/h in Bucuresti. Eu am obtinut un pret estimativ de 350 ron la Orastie. Bravo tie!

                          Comment


                          • am poza pe profil fb marcel dm. nu am reusit aici sa o pun









                            Nu ai destule posturi incat sa poti insera link-uri.
                            Pentru a incarca imagini pe forum, urmeaza urmatorii pasi: "go advanced -> gestiunea atasamentelor"!
                            Attached Files
                            Last edited by Niki; 23 September 2014, 14:55.

                            Comment


                            • revizie sandero 2/logan 2 motor 1.2 16v cu AC

                              Scriu si eu cateva informatii utile.

                              Un coleg cu Sandero 2 motor 1.2 16v a primit urmatoarele oferte pentru revizia de 1 an (ulei motor, filtru ulei, filtru aer motor si filtru de polen)

                              oferta Dacia Emilian Sibiu -> 550 RON (piese + manopera)
                              oferta Dacia Gammis Medias -> 450 RON (piese + manopera)

                              Eu i-am spus ca este scump si l-am indrumat sa-si cumpere piesele de pe www . piesenet . ro si sa faca doar manopera la reprezentanta ca sa nu piarda garantia.

                              in final a platit urmatorul pret
                              pachet ulei elf sxr 5W40 + filtru ulei + filtru de aer motor = 200 RON (de pe piese net ro)
                              filtru de polen = 85 RON (de pe piese net ro)
                              manopera Dacia Gammis Medias = 50 RON
                              --------------
                              Total = 340 de RON (a lasat 5 ron bacsis)

                              Cei de la reprezentante au adaosuri nesimtite la piese, asa ca pot fi ocoliti foarte usor prin cumpararea pieselor de pe net si efectuarea doar a manoperei la ei.

                              Spor la kilometri tuturor si nu acceptati nesimtirea reprezentantelor oficiale Dacia.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • In fata la toata lumea.
                                La banii aia si revizia la GPL mu e rau.

                                Originally posted by medea72 View Post
                                am poza pe profil fb marcel dm. nu am reusit aici sa o pun









                                Nu ai destule posturi incat sa poti insera link-uri.
                                Pentru a incarca imagini pe forum, urmeaza urmatorii pasi: "go advanced -> gestiunea atasamentelor"!
                                Baga una si cu devizu sa vedem pretul la piesele schimbate.
                                Last edited by stoicanu; 24 September 2014, 11:47. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google