Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine sunt numai 3 nu ca as fi avut un avantaj.
    La mine avatajul era daca erau mai multi km.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      La mine sunt numai 3 nu ca as fi avut un avantaj.
      La mine avatajul era daca erau mai multi km.
      Bine un an aproape sa dus, mai am 4..la mine e avantajos ca nu o sa fac eu 100.000 de km in mai putin de 5 ani( sau poate cine stie)..abea am facut 11.500

      Comment


      • Hai sa iti spun eu.
        Daca raspunzi postului anterior nu mai cita.
        Ai fost o data corectat de catre IancuMic dar probabil nu a zis dece.
        sigpic

        Comment


        • Nu am observat... Multumesc de atentionare!

          Comment


          • Pe 17 septembrie, trebuie sa fac revizia de 1 an la Sandero.Am cautat mai multe oferte pe care vi le voi prezenta mai jos:
            1.Auto Marcus Grup - 520 lei
            2.Union Motors
            Filtru ulei – 46ron –stoc
            Filtru aer – 77ron –stoc
            Filtru polen – 156ron –stoc
            Ulei 5W30 -4L – 145ron –stoc
            Manopera 234.36 ron
            Total = 658.36 lei
            3.Meridian Sud - 520 lei
            4.Simpotrans Colentina
            -ulei Dacia 5l=160.00
            -filtru ulei=52.00
            -filtru aer=75.00
            -filtru polen=160.00
            Manopera=110.00lei
            Total = 557
            5.Nesty Auto
            - ulei - 160 lei
            - filtru ulei - 70 lei
            - manopera - 93 lei
            Total=323 lei(fara filtru aer si fara filtru polen) - avand putini kilometri(3500), cei de aici au zis ca filtru de aer si cel de polen nu trebuie schimbat(stiam ca filtru de aer se schimba anual, indiferent de caz)
            Last edited by Crs. Sandel; 11 September 2014, 15:07.

            Comment


            • mergi la Nesty si pune-i macar sa sufle filtrele si carcasele lor.

              Oricum la 3500 de km sunt ca noi, nu are rost sa arunci cu banii degeaba, mai ales ca filtrele la dealer sunt enorm de scumpe.

              Comment


              • Preturi piperate! Filtrul de polen e nejustificat de scump!
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by Drogas View Post
                  mergi la Nesty si pune-i macar sa sufle filtrele si carcasele lor.
                  Cred ca asa o sa fac, plus ca cei de la Nesty mi-au zis ca pot cumpara eu uleiul, numai sa fie cu indicatiile care trebuie(nu mi le-au zis, in schimb le-am zis eu si ei m-au aprobat).

                  Comment


                  • ÃŽntreținere D4F732
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Revin cu alte 2 preturi la revizia de 1 an la 1.2:
                      Auto Cobalcescu Splai - 480 lei( fara filtru polen)
                      Motor Service - 450 lei(cu totul); 400 lei(fara filtru polen)

                      Comment


                      • Astazi am facut revizia de un an la logan. Cost 840 lei cu schimb de ulei si toate filtrele.
                        17484 km.
                        Dimineata cand am ajuns in service i-am aratat domnului care a preluat masina ca nu mai am sortul den fata rotii dreapta spate. Spre surprinderea mea a fost schimbat pe garantie fara nici o interventie la vocea clientului. (era pe stoc piesa cu cele trei puilite)
                        Am mai schimbat pe garantie piesa de la filtrul de aer de la motor care vibra si pentru care aveam 4 intrari in service.
                        Pentru conducta de la intercooler care are urme de ulei la ambele capete raspunsul uzinei a fost ca sunt vapori si e normal ce e acolo.
                        Placutele de frana mai au 5 mm. dupa capul lor ar fi trebuit sa le schimb.

                        PS. Foarte scumpa revizia din punctul meu de vedere.

                        Comment


                        • Din ce am citit pe forum, pare a fi cea mai scumpa revizie: ulei, filtru aer, filtru polen si filtru ulei + revizia in sine.

                          Comment


                          • A mea a fost cea mai scumpa 1100 ron revizie 1an (17k+ km)cu placute schimbate, filtru de motorina si ulei elf evo
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Ar fi trebuit sa schimbi placutele ca mai tin pana la 30-35 mii si gata.

                              Ata a costat si la mine tot cam pe la 1100 ron cu placute.

                              @madutzu interes asa ceva
                              Last edited by stoicanu; 16 September 2014, 20:42. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • 1100 o revizie simpla, ma baieti, aveti 'maibahuri'?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google