Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am sandero 2 laureate si am discuri neventilate .

    Comment


    • Motorizarea "puternica" e de vina ca ai discuri neventilate. O sa te coste mai putin sa le schimbi, daca privesti partea plina a paharului.

      Comment


      • Si DSN si Solenza tot 75 cp aveau discuri ventilate fata... E din motive de pret. ULC = Ultra Low Cost

        Comment


        • Da, dar alea aveau motor de 1.4, era musai nevoie de discuri ventilate.

          Normal ca e vorba de pret, pe Logan 1.4 nu au mai pus ventilate.

          Comment


          • Și totuși este diferență majoră la frânare sau doar ideea că se încing mai greu / răcesc mai repede și apare mai greu efectul de fading?

            Comment


            • Doar se încing mai greu / răcesc mai repede și apare mai greu efectul de fading.
              Au acelasi diametru ca cele pline.
              Doar sa pui discuri si etrieri de VAN, sa imbunatatesti ceva.

              Comment


              • revizie logan2 , 1.2 16v.
                ulei parca elf 10w40, filtre aer, ulei, habitaclu, placute de frana, antigel.
                Total: 870 lei
                Meridian Sud Bucuresti. Masina are 19 000 km, placutele mai mergeau inca 10 000 de km dar nu mai mult.

                Pretul aceleasi revizii la Nesti Berceni era cu aproximativ 150 mai mic dar asa a vrut propietarul sa mearga unde a luat masina. In carte nu s-a mai scris nimic de revizie, s-a dat doar o foaie in care scrie ce s-a reparat.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Da, dar alea aveau motor de 1.4, era musai nevoie de discuri ventilate.

                  Normal ca e vorba de pret, pe Logan 1.4 nu au mai pus ventilate.
                  nici pe 1.6 90 de cai nu au fost de prima data discuri ventilate ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by o8MeLC View Post
                    revizie logan2 , 1.2 16v.
                    ulei parca elf 10w40, filtre aer, ulei, habitaclu, placute de frana, antigel.
                    Total: 870 lei
                    Meridian Sud Bucuresti. Masina are 19 000 km, placutele mai mergeau inca 10 000 de km dar nu mai mult.

                    Pretul aceleasi revizii la Nesti Berceni era cu aproximativ 150 mai mic dar asa a vrut propietarul sa mearga unde a luat masina. In carte nu s-a mai scris nimic de revizie, s-a dat doar o foaie in care scrie ce s-a reparat.
                    Cat au costat placutele? Mie mi-au zis de revizie, undeva la 450 lei, excluzand placute frana.

                    Comment


                    • Live from Dacoserv. Revizie 1 an
                      4 l ulei
                      Filtru de ulei
                      Filtru de aer
                      Filtru de habitaclu
                      585 lei

                      Plăcuțele sunt uzate 40%, zice Dorel Nu le-am schimbat.

                      Acum aștept la garanție pentru blocul de lumini

                      Comment


                      • Pentru cei din HD, revizie logan 1.2 16v primul an, 350 ron - Autocar Orastie.

                        Comment


                        • Din cei care au facut pana acum revizia la 0.9 TCe care ar fi cel mai ieftin loc? Urmeaza sa fac si eu revizia de 1 an si la Simpotrans Colentina au zis ca ma costa undeva la 550 de lei fara manopera ca aia o am gratuita la ei!! Mi se pare enorm de mult...am intrebat pe cineva de la service si mi sa spus ca ma pot duce cu piesele mele dar acum nu stiu ce sa mai cred ca am vazut multi care spuneau ca se pierde garantia!! Acum nu stiu ce sa fac..mai astept pareri din partea celor cu 0.9 in principal!! Va multumesc frumos! Seara buna

                          Comment


                          • Nu ma pot pronunta in privinta pretului la 0.9.
                            In septembrie trebuie sa fac si eu revizia si m-am gandit sa cumpar filtrele eu, iar uleiul + filtrul de ulei sa le iau de la reprezentanta.Credeti ca e bine asa?
                            Oricum, ma voi interesa de preturi la mai multe reprezentante si voi posta aici preturile, desi colegul aris86 a postat cateva preturi, dar locatiile reprezentantelor sunt in afara orasului.

                            Comment


                            • Eu iti recomand sa-ti cumperi personal toate consumabilele (sa fie de origine) , iar la ei sa platesti doar manopera.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • @Tommy94 550 cu/fara TVA, nu de alta dar e mai scumpa decat revizia mea cu tva fara manopera
                                prima revizie TCe
                                Last edited by t0rquemada; 24 August 2014, 21:40.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google