Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul este unul corect, nu si refuzul schimbarii clipsului.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by wyk View Post
      Cred ca cei din reprezentanta Dacia sunt in stare sa faca diferenta intre piesele de origine vs altele si nu monteaza aiurea.
      Te duci cu ele ei nu te refuza te poti duce si cu SH.
      Cei din reprezentantele Dacia nu mai sunt in stare de nimic , ori sunt ucenic ori sunt cei care nu au unde sa se angajeze in alta parte.
      Ex . La revizia de 60.000 mi-au pus im motor 5L de ulei in loc de 4.1L
      Interesul lor e sa te scoata din garantie ca ori ce alt comerciant.
      sigpic

      Comment


      • La fel am patit si eu, dar "numai" 4,5 L

        Comment


        • oooo buna treaba stoicane. Ti-au pus aia 5l ca sa ai

          Cat despre completare antigel .... mai bine luati 1 litru de apa distilata si completati voi 200 de ml ca nu se intampla absolut nimic, iar reviziile astea cu sub 5000 km intr-un an e frectie la picior de lemn pt ei .... eu consider ca un om normal merge peste 10 000 km intrun an . ( ma refer ca sa se merite investitia lucrului nou si sa nu fie mai mult tinut in parcare!
          Last edited by Tinuletz; 6 August 2014, 12:24. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Poate au scris pe factura ca au pus 5 litri, a-ti verificat joja la plecare din service? Nu de alta, dar 1 litru de la unul , un litru de la altul, se-aduna de cateva schimburi.... Sau poate au zis ca au curatat baia de ulei cu litrul ala...
            Nu de altceva ca am vazut si la Fiat acelasi lucru, numai ca nu puneau 4 litri(in loc de 3), te taxau pentru asta doar...

            Comment


            • Stoicanu: daca i-ai vazut cand au pus uleiul inseamna ca au mers pe principiul sa ai decat sa nu :-))))))
              daca este trecut pe factura si pe joja iti arata bine atunci se aduna de la tine de la altul si dupa se duc baietii care ii cunosc si le cer la jumatate pentru ulei ca na trebuie si ei sa faca bani pe langa salarii.

              Comment


              • Litrul in plus este ptr cei cu scurgeri la motor
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Am sunat si eu la doua reprezentante pentru revizia 1 an si am obtinut 2 preturi:
                  Dealer Alexandria: 450 ron (tva inclus)
                  Dealer Giurgiu: 475 ron (tva inclus)

                  Cred ca o sa merg in Alexandria, cu ocazia aceia o sa merg si pe acasa la tara. O sa ma interesez si in Bucuresti, dar cred ca scorurile sunt mult mai mari.

                  Comment


                  • Am facut si eu revizia 17000 km la Serus Bd Timisoara 690 Ron Benzina+GPL+Testare erori
                    Pretul include manopera si piesele.

                    Dar am acuzat ca troncane ceva pe sub ea...si asa a si fost la teste. Trebuie schimbat nu stiu ce pe la roata soferului (pe garantie bineinteles).
                    Nu mai stiu cum ii zice la piesa defecta. E o chestie in forma de "V"

                    Comment


                    • Bascula..altceva in forma de v...nu este
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Asa e bascula.... Mersi. Oricum se rezolva pe garantie dar....Totusi e o masina noua care a rulat in jur de 8000 km doar pe autostrada, nu mi se pare normal sa pice bascula.

                        Comment


                        • Basculele la Logan tineau peste 100k, se vede ca la Logan 2 le-au imbunatatit, tin cat placutele de frana, tot de la Logan 2, ca placutele de la Logan 1 tineau dublu-triplu cat cele de Logan 2.

                          Comment


                          • Primul pivot de bascula l-am pierdut pe la 86 de mii. Atunci a inceput sa se simta usor la verificare, fara sa aiba zgomote. La ITP nu a schitat niciun gest. De schimbat s-a schimbat bascula complet echipata la 98 de mii cu tot cu perechea de pe partea cealalta si cu bielete antiruliu si bucsile de bara stab. Deci pot spune ca e ok daca o data la 6 ani si @ 90.000 trebuie facuta articulatia. Plus ca de pe la 70.000 merg pe eibach si am grija minima, fara stres de gropi sine de tramvai, etc, deci...

                            Comment


                            • Daca s-a schimbat o bascula la o masina gata toate L2 sunt defecte.
                              Eu am facut 88.000 si nu am schimbat nimic.
                              Acum sa sa zicem ca toate L2 sunt perfecte.
                              sigpic

                              Comment


                              • Daca avea ceva bun Logan-ul, era trenul de rulare. Speram ca nu o dau in bara si cu asta, cei de la Dacia.
                                La 110k la Loganuiul meu nu clantanea nimic, facut test la statie ITP cu detector de jocuri in articulatii dotat cu platane, test voluntar, sa aflu daca are ceva, deci frecat la maximum.
                                Last edited by mr.K; 7 August 2014, 14:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google