Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aproape 600 de lei fara acel filtru mi se pare foarte mult. La Meridian Sud mi s-a zis ca e in jur de 600 lei cu tot ceea ce implica o revizie de 1 an.

    Comment


    • O cum nu ( Filtru habitaclu Motrio 6001998858 Logan 21 lei ) da' e admis cat timp e in garantie ?

      600 Lei CU TOT CU FILTRU ! si verificare frane la stand (era optional)
      Initial pretul a fost in jur de 380 lei.
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Verificare stand frane-o galagie de bani. Ti s-a dat rezultatul ?
        La Caremil, masina mai avea 2 luni garantie, franarea a iesit ok, dupa zisele lor. La ITP-ul ce a urmat, ghinion, franarea pe spate era deficitara. Ghinion ca si masina iesise din garantie.
        Last edited by mr.K; 25 August 2014, 13:16.

        Comment


        • Aici recunosc ca m-am "lasat imbrobodit" de cel de la receptie, da am facut-o pentru linistea mea si, cel mai important, inainte de a afla de filtru de habitaclu, ca altfel cred ca ma gandeam de doua ori..
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Eu am comandat de la reprezentanta Dacia Alexandria uleiul folosit la revizia ta.Am dat 100 ron..La tine ma uit ca trece de suma asta,deh..garantia..
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Pai nu trebuie sa stie ei ca il schimbi. La revizie le spui ca mai merge, apoi ti-l schimbi singur acasa.

              Testul de frane il faci doar daca iti schimba placutele de frana, sa te asiguri ca mecanicii n-au dormit pe ei si piesele corespund dpdv al sigurantei, altfel dai banii degeaba.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by Bazilman View Post
                O cum nu ( Filtru habitaclu Motrio 6001998858 Logan 21 lei ) da' e admis cat timp e in garantie ?

                600 Lei CU TOT CU FILTRU ! si verificare frane la stand (era optional)
                Initial pretul a fost in jur de 380 lei.
                Daca scazi acea verificare, ajungi la 500 lei. E rezonabila suma.

                Comment


                • Verificarea franelor a costat in jur de 44 lei
                  Filtrul ala a facut aproape 25 % din suma. Acesta este exagerat.
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Originally posted by Bazilman View Post
                    Revizia de un an !
                    Initial mi sa recomandat sa nu schimb filtrul de habitaclu dar la sarsitul reviziei am cerut sa scoata si acel filtru ca sa il vad cu ochii mei...eu cred ca trebuia schimbat. Voi ce parere aveti ?
                    Filtru de polen se schimba singur si se achizitioneaza de catre tine. E vreo 50 de lei valeo, si vreo 25 lei altele.

                    Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Daca scazi acea verificare, ajungi la 500 lei. E rezonabila suma.
                    Rezonabil pe naiba. Cu 600 lei eu fac doua revizii, strict ulei, filtru ulei, filtru polen(luat si schimbat de mine), filtru aer si manopera la reprezentanta. Revizia 1 + revizia 2 m-au ajuns 300 lei + 267 lei=567 lei. Demonstrez oricand cu facturi. Sunt pastrate pt a fi aratate la o eventuala vanzare.
                    Last edited by Archangel80; 25 August 2014, 13:31.

                    Comment


                    • Am invatat lectia !
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Filtrele sunt diferite la x52:

                        Cartus filtru ulei 152095084R doar motoare TCe
                        Cartus filtrant aer 165467674R doar TCe si dCi, 1,2 16v are acelasi filtru de la x90
                        Colectie filtru habitaclu 272773016R toate motorizarile x52

                        Cautati piesele dupa coduri si vedeti daca, le gasiti mai ieftine, dar cu aceeasi parametrii.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Astazi, cat am stat vreo 2 ore prin Reprezentanta din Afumati, am intrebat si care ar fi pretul pentru piesele reviziei de un an la 0.9 TCe si mi-au spus in jur de 400 de lei+ manopera inca 100-150 de lei..cum am manopera gratuita la ei cred ca acolo ar fi cel mai ok sa fac revizia!!Asta in caz ca nu gasim in alta parte ''halat'' mai ieftin :-))

                          I-am intrebat si de treaba cu piesele clientului si cum sa scris si mai sus,se scrie in foaie ca au fost folosite piesele clientului si in caz ca se intampla ceva se vor face ''investigatii amanuntite'' pentru a vedea daca este vina piesei clientului sau vina lor si se va da verdictul: se repara sau nu se repara :-)
                          Last edited by Tommy94; 26 August 2014, 17:32.

                          Comment


                          • si cum suntem in Romania, piesele sunt vinovate, deci succes sa iti repari masina )

                            Comment


                            • Originally posted by Tommy94 View Post
                              Astazi, cat am stat vreo 2 ore prin Reprezentanta din Afumati, am intrebat si care ar fi pretul pentru piesele reviziei de un an la 0.9 TCe si mi-au spus in jur de 400 de lei+ manopera inca 100-150 de lei..cum am manopera gratuita la ei cred ca acolo ar fi cel mai ok sa fac revizia!!Asta in caz ca nu gasim in alta parte ''halat'' mai ieftin :-))

                              I-am intrebat si de treaba cu piesele clientului si cum sa scris si mai sus,se scrie in foaie ca au fost folosite piesele clientului si in caz ca se intampla ceva se vor face ''investigatii amanuntite'' pentru a vedea daca este vina piesei clientului sau vina lor si se va da verdictul: se repara sau nu se repara :-)
                              Cat ai garantie la ea?
                              sigpic

                              Comment


                              • 5 anisori...
                                Last edited by IancuMIC; 26 August 2014, 18:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google