Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rev gpl -53,22; ulei 5w40 V -95,17 ;f ulei -42 ;f aer-60 ;f gaz65 ;f gpl 12 ; curatitor -17 . garn buson -1,5 . total 428 -manopera 66 + piese 362 .

    Comment


    • @medea72: Fără filtru de polen?

      Comment


      • numai astea erau pe deviz, nu stiu poate e prea repede la 4 luni

        Comment


        • Nu de asta te-am întrebat, ci doar ca să putem face o comparaţie exactă cu reviziile efectuate de ceilalţi colegi, revizii în care aceştia au schimbat şi filtrul de polen.

          Aşadar la preţul reviziei tale se mai adaugă probabil vreo 150-200 lei (filtru de polen şi manopera aferentă schimbării lui).

          Comment


          • Daca ai parcurs 20 000 kilometri, implicit trebuia schimbat si filtrul de polen.

            Comment


            • cred ca e schimbat ca se simte cand dau aer rece, vine mai greu

              Comment


              • Daca aerul vine mai greu, atunci e posibil sa nu fi fost schimbat niciodata.

                Comment


                • Posibil ca daca nu e varianta Laureat sa nu aiba nici filtru de polen.

                  Comment


                  • Acum ai vazut de ce se cere si un documet.
                    Ultima revizie postata de mine a facut 650 ron.
                    Daca scad fintru polen ramanea 500 ron
                    Uleiul e ceva mai ieftin probabil aunt numai 4L
                    La 0.9 se factureaza 5 L
                    sigpic

                    Comment


                    • am inteles , numai cu documentul altfel nu te crede nimeni..... cred ca nu e pt mine forumul asta .... o zi buna !

                      Comment


                      • Documentul acela prezinta piesele care au fost schimbate, cat si pretul acelor piese.Astfel, ne dam seama de diferentele existente intre preturile practicate de reprezentantele Dacia din diverse orase/localitati/regiuni.

                        Comment


                        • Originally posted by medea72 View Post
                          am inteles , numai cu documentul altfel nu te crede nimeni..... cred ca nu e pt mine forumul asta .... o zi buna !
                          Atunci ai inteles bine.
                          Vi si spui ca ai facut revizia cu 400 ron dar nu ai schimbat filtru de polen nu am inteles exact ce tip de ulei ai folosit si cati litri si cine stie ce surprize.
                          Nu am cerut ceva imposibil ci doar o copie a devizului ca poate ti-a scapat ceva o reducere de 30-40%.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by medea72 View Post
                            am inteles , numai cu documentul altfel nu te crede nimeni..... cred ca nu e pt mine forumul asta .... o zi buna !
                            Omule, nu ti-a contestat nimeni "pretul" platit !
                            Ai fost intrebat din ce a fost "compus" si prin aceasta iti aduceai contributia pe forumul acesta, adica cu informatii, care pentru unii sunt utile.
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Astazi am facut si eu revizia de un 1 an la 0.9 TCe..Spre surprinderea mea am iesit destul de bine la pret fata de ce ma asteptam...
                              Attached Files
                              Last edited by Tommy94; 26 September 2014, 12:53.

                              Comment


                              • E un pret decent. Nu ai platit si manopera?
                                Unde ai facut revizia?
                                Last edited by Crs. Sandel; 26 September 2014, 12:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google