Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde pe care plan cazi
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Acu, ar trebui sa le fac o reclamatie la vocea clientului sa le spun ca nu au montat-o din fabrica.
      Acolo este langa admisie, de unde trage aer din radiator, pana in filtru, la Cristi era mai curat filtrul de aer, probabil ca mai protejeaza si acea garnitura. Cei care aveti 1.2, puteti sa verificati daca aveti acea garnitura?
      Update: azi mi s-a înlocuit capacul și filtru de aer pe garanție. Mulțumesc VC Dacia.

      Comment


      • Ultima revizie la 58800 km 1075,87 lei cu placute frana pe care de altfel le-am schimbat la fiecare revizie 20000-40000 cam acelasi cost a fost la fiecare revizie , urmatoarea o sa fie groasa rau ca intra pe linga astea si kit distributie kit curea accesorii si binenteles discuri ca erau cam naspa mancate.
        1.5 DCI

        Comment


        • Pentru cei care doresc/urmeaza sa isi faca revizia la motorul de 1.2 (eu sunt unul dintre acestia), am primit o oferta de la o reprezentanta din Alexandria: 400 lei, ce include tot ceea ce presupune o revizie de 40 000 km sau 2 ani. In acest pret se regasesc reducerile de pe site-ul Dacia, cat si cele oferite de service.

          Comment


          • Daca pachetul include si schimb de placute frana e un pret super ok.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Nu include schimb placute frane.

              Oricum, pretul de 400 lei e mai mult decat multumitor pentru toate aceste operatiuni (ulei Elf 5w40, f.ulei, f.aer, f.polen, solutie igienizare aer conditionat + manopera aferenta acestor schimburi). Mai adaugi deplasarea (vreo 10 litri de benzina) si tot iesi mai ieftin in comparatie cu preturile* din Bucuresti.

              *care includ toate piesele cumparate din reprezentanta
              Last edited by Crs. Sandel; 13 September 2015, 13:22.

              Comment


              • Heheh, deci nu sunt singurul care a inceput sa fuga din Buc.cand este vorba de Revizii
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Eu am facut cu 400 de lei revizia de 1 an cu piesele mele la nesti, pret care include si schimbul becurilor de faza scurta

                  Comment


                  • Daca eu am dat 312 ron,ce.i drept fara filtrul polen si aer..In Bucuresti imi cereau 600 ron cu totul.Chiar daca le schimbam nu cred ca ajungeam la 600.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Efectuat astazi revizia de 2 ani.
                      Piesele mele:
                      - elf 5w40 - 96 lei
                      - filtru polen - 54 lei
                      - filtru aer - 40 lei
                      - filtru ulei - 25 lei
                      - spuma curatare instalatie aer conditionat - 22 lei
                      - garnitura buson (nu a fost buna) - 5 lei
                      - garnitura buson ulei buna - 2 lei
                      Total: 244 lei
                      Manopera: 155 lei

                      Asa arata filtrul de polen dupa doar 4480 kilometri. La 6 luni il schimb
                      Attached Files
                      Last edited by Crs. Sandel; 17 September 2015, 11:16.

                      Comment


                      • La ce service ai fost ?
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Auto Nesti

                          Comment


                          • Mersi!
                            ok
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Cu placere!

                              Comment


                              • Crs.sandel o intrebare, de unde ai achizitionat piesele, in mod special filtrul de polen?
                                Au trecut pe fisa ca ai venit cu piesele tale?
                                Alta intrebare, de care spray de curatare ac trebuie cumparat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google