Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dynoviorel View Post
    Iata comanda de reparatie cu lucrarile efectuate
    Fantastic ala este pretul a doua revizii...

    Comment


    • Japca pe fata.
      Nici nu mai stiu la ultima cat am platit la 0.9
      Cred ca putin peste 500 ron fara placute.

      Eu nu nai schimb placutele la reprezentantza
      Ma duc le cumpar de origine si le schimb singur
      Last edited by stoicanu; 27 November 2014, 11:47. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bobbyred View Post
        Mama,mama enorm ! !

        Intamplator la M.Sud am vazut o lista de preturi ,pentru piese cumparat de la ei 65ron/h, iar pentru piesele clientului 125ron/h (parca fara tva ,nu bag mana in foc)

        imi este teama se apropie si la mine prima 20.000
        La Meridian Sud pretul manoperei este 75 Ron (tva inclus) cu piesele de la ei si 125 Ron (tva inclus) cu piesele clientului.

        Comment


        • Merci, pentru confirmare
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            La Meridian Sud pretul manoperei este 75 Ron (tva inclus) cu piesele de la ei si 125 Ron (tva inclus) cu piesele clientului.
            Doar 1h alocată pentru manopera aferentă reviziei, eu unul mă îndoiesc să fie aşa.

            Comment


            • M-am uitat la factura aia si se pare ca uleiul e foarte scump.
              5L ulei 250 ron e pret de Castrol si nu oricare.
              Placutele sunt ok la pret.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Placutele sunt k ,209 ron cu montaj cu tot,dar asta pentru ca sunt la oferta pana pe 30 nov. Pret intreg peste 300. 5 l de ulei 250 ron FARA tva.

                Comment


                • Originally posted by Ampt View Post
                  Doar 1h alocată pentru manopera aferentă reviziei, eu unul mă îndoiesc să fie aşa.
                  Evident ca tariful este pe ora. Ora tehnologica este diferita de cea normala. La revizie, mie mi-au trecut 1,50 ore la manopera.

                  Comment


                  • Mie 3,3 ore ). Au avut de lucru nu gluma.

                    Comment


                    • La tine totul este cel puţin dublat

                      Comment


                      • Revizii Logan II

                        Placutele sun la oferta mai mereu de la o vreme ai daca nu sunt placute baga o reducere de 20% tot oferta.
                        Cel putin asa e la serviceul in care merg eu.
                        Factura mea finala pleaca din start cu o reducere de 15% pentru fidelizare.




                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Last edited by stoicanu; 27 November 2014, 22:15. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • La x52
                          prima revizie e 1,5h la dCi și TCe și 1,6h la 1,2 16v.
                          a2a revizie e 2h la dCi și TCe și 2,1h la 1,2 16v.
                          a3a revizie e 1,5h la dCi și TCe și 1,6h la 1,2 16v.
                          a4a revizie e 8,8h la dCi, TCe și 5,9h la 8,3 16v.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Interesant este că timpul normat pentru primele trei revizii este mai mare la 1,2 16v, decât la dCi sau TCe.

                            Comment


                            • Originally posted by Ampt View Post
                              Doar 1h alocată pentru manopera aferentă reviziei, eu unul mă îndoiesc să fie aşa.
                              Eu zic ca o ora e arhisuficienta. In timp ce se scurge uleiul, schimbi placutele de frana. Iar cu filtrele floare la ureche. La mine revizia, doar ulei si filtre, dureaza maxim 40 min. Cca 20 min se scurge uleiul, si restul monteaza scutul si umbla la filtre. Joia trecuta am intrat pe la 10 in service la 11 eram la birou. Eu ii si pun la treaba nu ii las sa-mi gadile masina pe la subtioara si altele. Ma intreaba unul daca sa imi verifice directia si altele, si il intreb "daca merg cu 180km/h si nu tremura nimic mai e nevoie sa-mi verifici directia"? Nu a mai zis nimic.
                              Last edited by Archangel80; 27 November 2014, 22:44.

                              Comment


                              • Originally posted by Archangel80 View Post
                                Eu zic ca o ora e arhisuficienta.
                                Normal că este suficientă, însă Service-ul din ce vrei să trăiască.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google