Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promotia de primavara (35 % reducere piese si manopera) a expirat pe 30.04.2015. Ai doua variante: fie platesti 850 ron (mai ieftin nu gasesti in Bucuresti) sau cauti o alta reprezentanta pe langa Bucuresti: Pitesti/Calarasi au de regula preturi mai mici.

    Comment


    • am fost acum la dacia Constanta si am plecat de acolo vorbind singur. cum sa ceri 250 lei pentru desprafuirea tamburilor la revizia de 60000....

      Comment


      • dynoviorel - trebuie sa ti-i desprafuiasca GRATIS ! In cel mai rau caz, platesti aproape o ora de manopera ( 0.7 h ), insa in nici un caz nu platesti 250 RON DOAR pentru desprafuire... Trebuia sa suni la VC si sigur se rezolva pe loc.
        Eu mi i-am desprafuit la 30.000 km, GRATIS, in reprezentanta bineinteles, deoarece incepea sa se auda in momentul in care puneam frana..

        Comment


        • Revizia facuta la 11000 km fara filtru de polen.
          Attached Files

          Comment


          • Am sunat acum la V C. Astept raspunsul.

            Comment


            • Originally posted by fdr_ro View Post
              Revizia facuta la 11000 km fara filtru de polen.
              Un pret foarte corect !!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by fdr_ro View Post
                Revizia facuta la 11000 km fara filtru de polen.
                Bun pretul la Aurocar Orastie, cu filtru de polen te-ar fi costat undeva la 340-350 ron.

                Comment


                • @aris86: Parcă tu afirmai că sunt printre cele mai ieftine reprezentanţe Dacia din ţară?!

                  Comment


                  • Da, am stat de vorba cu administratorul reprezentantei si era cam suparat ca are cel mai mic tarif manopera/1h cand e vorba de asigurari (undeva la maxim 40 ron/h). In rest la persoane fizice si clienti aveau manopera la 30 ron/h ca este lumea mai saraca in zona si nu isi permit tarife nesimtite ca in Bucuresti si orasele mai mari din tara.

                    Comment


                    • Originally posted by fdr_ro View Post
                      Revizia facuta la 11000 km fara filtru de polen.

                      Cred ca asta e cel mai mic pret pe care l-am vazut la prima revizie la logan II.E la jumate de pret fata de cat au platit altii.
                      Si nici nu vad ca fiind trecuta vreo reducere, promotie......

                      Comment


                      • Am discutat si eu cu ei referitor la promotiile DACIA si mi-au spus ca nu ofera nici o promotie datorita faptului ca pretul lor este mai mic decat promotile pe care le face fabrica

                        Comment


                        • Originally posted by NOL View Post
                          ... nu ofera nici o promotie datorita faptului ca pretul lor este mai mic decat promotile pe care le face fabrica
                          Asta ca să realizăm ce marje mari au reprezentanţele...

                          Comment


                          • Credeam ca nu am sa vad factura care sa inceapa cu 2xxlei pt revizie.....eu cred ca sunt fraieri, merg in pierdere, la pretul asta la manopeta nu cred ca au personal bine pregatit, nimeni nu face munca patriotica, m-as ferii sa fac o reparatie la ei, suspecti de ieftini.

                            trimis.....de pe drum
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Originally posted by Oti View Post
                              ..., m-as ferii sa fac o reparatie la ei, suspecti de ieftini.
                              Ce a făcut Marketing-ul din noi: un preţ corect devine suspect (vorbim strict de preţurile în reprezentanţe, nu de cele din service-urile de cartier).

                              Comment


                              • Nu stiu cum au facut reviziile la altii dar la mine au facut-o ca la carte si am fost forte multumit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google