Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Madutzu25 View Post
    Mai exact 16 mm PAL, atat am pus la mine.
    @ Tinuletz le montezi pe distantier pt ca majoritatea dif ating de geam sau de partile metalice ale macaralei. Problema cu apa in usi nu mai exista la l2, asa cum era pa ph1. Daca o sa le acoperi cu folie o sa fluture in draci


    Te contrazic apa se scurge direct pe difuzor atunci cand speli masina cu jet la spalatorie sau acasa, mie tocmai ce mi sa ars un difuzor si a trebuit sa-l schimb, prima data nu stiam de ce mi se reseta casul dupa ce plecam de la spalatorie cand il dadeam la volum 20, asa au fost montate in reprezentanta fara distantier si acuma am montat altele pe un distantier din lemn confectionat de mine, iar acuma caut o metoda sa pun un fel de folie de protectie pe spate pt linistea mea!


    Da am vrut sa zic aproximativ 20 mm, ma scuzati nu 20 cm !

    Comment


    • Originally posted by Madutzu25 View Post
      ....Problema cu apa in usi nu mai exista la l2, asa cum era pa ph1. Daca o sa le acoperi cu folie o sa fluture in draci
      la versiunile anterioare, problema era ca apa intra in habitaclu (gaseai mocheta uda), la orice masina apa intra in portiera, dar trebuie sa iasa la fel de repede pe gaurile de scurgere...indiferent cum montati difuzoarele eu recomand sa izolati (acoperiti) partea din spate, macar bagata intr-un saculet de panza.....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Atata timp cat boxele din fabrica nu se "uda" de ce ar trebui sa acopar boxele noi ?
        Ms

        Comment


        • cand ma ocupam cu una, alta.....am desfacut o incinta bass reflex si un difuzor avea partea din spate acoperita cu panza (ca un sac), eu cred ca avea rol de protectie, sa nu patrunda la partile mobile tot felul de chestii.......asa ca am dat si eu mai departe, este la alegerea voastra......
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Multe incinte au protectia aia, insa nu rezista la apa
            My Ride sigpic

            Comment


            • Am terminat reparatia boxelor ce vor fi montate sub scaunele din fata, pun poze in ordinea operatiei si un film cu proba
              Attached Files
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • O sa se auda naspa...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • )) sigur găsești pe forum un coleg ce este dispus să-ți doneze un set de boxe normale. E o țigănie daia' mare ce faci aici!
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • Tiganie...pune niste boxe normale in usi cum au toate masinile. Sau asta e ideea romaneasca luata de la mercedes/bmw cu subwoofer sub scaun?

                    Comment


                    • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                      )) sigur găsești pe forum un coleg ce este dispus să-ți doneze un set de boxe normale. E o țigănie daia' mare ce faci aici!
                      Donez eu dif originale de carton. Te costa trasportul din Timisoara

                      Comment


                      • Pe manele se aude ca lumea.....sunt boxe Sony 2x25W/4ohmi, incinte inchise, recuperate dintr-un tv adevarat......daca aveti habar stiti deja cum se aud.....nu le schimb cu cacaturi de carton.....difuzoarele montate in incinta sunt f putin influentate in functionare de mediu...
                        Last edited by Oti; 25 February 2015, 18:35.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Pai manelele doar sub scaun isi au locul...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Dai tare frate și sa nu uiți sa mergi cu geamul deschis și mana pe geam. Sa se auda Guță bine de tot!
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • Nu conteaza unde ai montat boxele ... important e sa se auda bini di tat shi atunci cand ai nevoie de un volum ridicat sa ai de unde da

                              Comment


                              • Frumos parchetul.
                                Îmi poți spune te rog frumos de unde ai cumpărat mingea de ping-pong? De mult caut așa model. Pleaseee
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google