Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Medianav am si abia de la vol 5 se aude ceva in difuzoare,la 31 e ok fara distorsiuni iar difurile au imp 4ohmi.

    Cum ati rezolvat pe spate cu difuri de 16.5? Inele de plastic sunt cam mari si a ramas un spatiu intre tabla si inel,am pus aluband sa nu am gol acolo dar intentionez sa le instalez calumea.
    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

    Comment


    • Originally posted by cosming View Post
      Eu am radio cd, dupa 22 suna distordionat indiferent de ce difuzoare. Navigatia sar putea sa aiba putere mai mare sau are treptele mai mici
      Difuzoarele de fata sunt de 40w muzical
      Cartoanele alea au 12-15 rms. Mp3 are 15 w rms, medianav 45 w rms

      @ masinamica pe spate se pun cu inele adaptoare de mdf. Eu mi le-am confectionat singur, insa gasesti de cumparat. E nevoie de marirea gaurii din portiera spate daca pui dif de 16. Gasesti poze la mine la my ride
      My Ride sigpic

      Comment


      • schimb de difuzoare

        salut,vreu sa-mi schimb difuzoarele pe fata la logan,stiu ca sunt de 13 cm si as vrea sa-mi pun de 16.5 cm,ce difuzoare imi puteti recomanda ? bugetul este de 500-600 ron

        Comment


        • Logan I ph2 nu înseamnă Logan II, asta apropo de semnătură(nu ai motorizare 1,6 la x52).

          La x52 ai difuzoare cu diametrul 16,5cm pe față și difuzoare cu diametrul 13 cm pe spate.

          Pentru X90 ph2 ai secțiune dedicată.
          Last edited by t0rquemada; 18 January 2015, 23:21.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • ce imi recomandati pt insonorizare ?

            Comment


            • Vezi:http://www.tutorialelogan.ro/p/izolatie-fonica.html
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • [QUOTE=Madutzu25;1644159]Cartoanele alea au 12-15 rms. Mp3 are 15 w rms, medianav 45 w rms

                Medianav poate 45w muzical, 20w rms si mp3 25w muzical, 10w rms

                Comment


                • S-a mai discutat asta, in topicul dedicat medianav. Tot acolo gasesti si fisa tehnica a integratului de amplificare din medianav. Nu vorbesc din presupuneri sau auzite
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • Poate sa-mi spună si mie cineva inelele MDf din ce material sunt? Poti sa faci inele si din OSB? Pana la urma eu o sa montez niste boxe magnat atât pe fata(17) cat si pe spate (13), săptămână viitoare o sa revin si cu poze, sâmbătă la ce ora ne vedem la polivalentă? Știe cineva? Mulțumesc pentru înțelegere

                    Comment


                    • Inelele MDF sun din MDF, logic. Le mai poti face din pal
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • Am inteles asta dar MDF-ul asta este un fel de rumeguș presat?

                        Comment


                        • Nu chiar. Gasesti informatii aici http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mediu...ity_fibreboard
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Poti pune ce vrei pal, mdf , parchet, ideea e sa le scoti aproximativ 20 cm spre exterior ca sa eviti contactul apei cu difuzorul ... dacia face economii la greu, difuzoarele vin fara protectie spate cum era la vechiul logan, le bagai in cutia de plastia si gata ! Acuma repede inel sau le poti monta direct pe tabla cu conditia sa le feresti de apa sa le acoperi cu folie si apoi sa o gauresti in partea de jos ca sa intre aerul si sa poata membrana difuzorului "dansa" pe sistem.

                            Comment


                            • Colegul a vrut sa spună de fapt 2cm .

                              Comment


                              • Mai exact 16 mm PAL, atat am pus la mine.
                                @ Tinuletz le montezi pe distantier pt ca majoritatea dif ating de geam sau de partile metalice ale macaralei. Problema cu apa in usi nu mai exista la l2, asa cum era pa ph1. Daca o sa le acoperi cu folie o sa fluture in draci
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google