Garantia Extinsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by psihoursu View Post
    Salut!
    Cand mi-am cumparat Loganul am primit cadou garantie extinsa pe 5 ani.
    Stie cineva ce piese alea masinii sunt garantate 5 ani? Stiu ca 3 ani este garantata toata masina iar dupa ce trec cei 3 ani sunt garantate numai anumite reperee alea masinii.
    Eu stiu de la dealer ca cei 2 ani in plus garanteaza aceleasi componente pe care le garanteaza cei 3 ani de garantie.

    Comment


    • #17
      Acea extindere de garantie este completa - se aplica la fel ca garantia comerciala de trei ani. Ceea ce este inclus in gatantie - enigma totala - depinde de ce vrea fabrica, de cum pui problema la service etc ... de preferat sa nu prea ajungi pe acolo.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #18
        Daca intrebi ti se va raspunde.
        Singurele lucruri ce nu sunt acoperite de garantie:
        - Vopseaua lovita din exterior, caroserie, bari protectie
        - amortizoarele
        - ambreiajul
        - anvelope si jante
        Restul este acoperit de garantie. Vreti mura in gura. Mai informati-va si voi. Intrebati, stresati pe cei de la veceu etc etc.

        Comment


        • #19
          Cititi conditiile, expuse in Carnetul de Garantie, precum si conditiile din Extenso; in general, acolo sunt expuse componentele care fac sau nu, obiectul garantiei. Mai mult se vorbeste si de recunoasterea viciilor de fabricatie, daca bine imi amintesc.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Archangel80 View Post
            Daca intrebi ti se va raspunde.
            Singurele lucruri ce nu sunt acoperite de garantie:
            - Vopseaua lovita din exterior, caroserie, bari protectie
            - amortizoarele
            - ambreiajul
            - anvelope si jante
            Restul este acoperit de garantie. Vreti mura in gura. Mai informati-va si voi. Intrebati, stresati pe cei de la veceu etc etc.
            Nu inteleg de unde vine sentimentul de superioritate posibil din traume suferite in copilarie.
            Din cate stiu rostul unui forum este de a pune intrebari si de a discuta asupra unor subiecte nestiute de anumite persoane si stiute de altele. Daca toata lumea facea parte dintr-o rasa superioara cum faci tu nu mai existau forumui ceea ce cred ca te deprima complet nemaiavend unde sa iti expui gandurile de om frustrat.

            Comment


            • #21
              Garantie apa de plaoie

              De ce garantie extinsa?...sa va mai stoarca de bani astia de la reprezentanta...nu se merita...masina o vezi in primul an daca are sau nu probleme tehnice..

              Comment


              • #22
                garantia e moaca Radule!
                Keep walking...

                Comment


                • #23
                  Originally posted by radu300 View Post
                  De ce garantie extinsa?...sa va mai stoarca de bani astia de la reprezentanta...nu se merita...masina o vezi in primul an daca are sau nu probleme tehnice..
                  Nu te obliga nimeni sa cumperi inca 2 ani de garantie; despre cea care se aduga gratis un an, nu e cazul sa ne plangem.
                  Cat despre parerea dumneata, cu privire la perioada in care Loganul se vede daca are sau nu probleme, nu pot sa spun decat ca e o interpretare in stil personal, fara acoperire.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Archangel80 View Post
                    Daca intrebi ti se va raspunde.
                    Singurele lucruri ce nu sunt acoperite de garantie:
                    - Vopseaua lovita din exterior, caroserie, bari protectie
                    - amortizoarele
                    - ambreiajul
                    - anvelope si jante
                    Restul este acoperit de garantie. Vreti mura in gura. Mai informati-va si voi. Intrebati, stresati pe cei de la veceu etc etc.
                    Franele (discuri si palcute) si ambreiajul intra tot la elemente de uzura si au o acoperire limitata.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by psihoursu View Post
                      Nu inteleg de unde vine sentimentul de superioritate posibil din traume suferite in copilarie.
                      Din cate stiu rostul unui forum este de a pune intrebari si de a discuta asupra unor subiecte nestiute de anumite persoane si stiute de altele. Daca toata lumea facea parte dintr-o rasa superioara cum faci tu nu mai existau forumui ceea ce cred ca te deprima complet nemaiavend unde sa iti expui gandurile de om frustrat.
                      Ti se pare. Intrebarea asta a fost in genul celei:
                      Originally posted by tedugoromania View Post
                      Vreau să lansez o întrebare: totuși când schimbăm distribuția la nr de km. sau ani sau care vine primul? Eu am diesel în carte scrie că trebuie schimbat la 4 ani sau 90.000 km, voi ce ziceți, din experiența voastră?
                      iar raspunsul in genul celui:

                      Originally posted by CeDeBe-L View Post
                      @ tedugoromania:
                      Fara suparare, lansati o intrebare...lansata totusi de "n" ori in cele 186 de pagini ale ecestui topic. Raspunsul il gasiti in carnetul de intretinere al masinii sau ...in experienta colegilor de pe forum...experienta expusa tot in cele 186 de pagini.
                      Eu consider o forma de respect a citi intai ceea ce unii colegi si-au pierdut timpul sa scrie si sa isi imparteaseacca experienta si abia apoi sa intreb daca nu am gasit deja raspuns.
                      Frustrati sunt cei care nu sunt in stare sa se informeze, nu stiu nimic, dar nici nu vor sa faca ceva in sensul asta Asteapta de la altii. Pun mana si informeaza-te. Citeste. Suna la VC. Simplu. Eu nu am intrebat asa ceva aici.
                      Intr-adevar oameni informati sunt superiori celor neinformati.

                      Originally posted by einstein1984 View Post
                      Franele (discuri si palcute) si ambreiajul intra tot la elemente de uzura si au o acoperire limitata.
                      Astea sunt consumabile. De asta nu le-am enumerat(discuri, placute, saboti, uleiuri, filtre etc).
                      Last edited by Archangel80; 25 September 2013, 13:13.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google