Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am cumparat masina de noua iar pe telekomanda nu este trecut producatorul.
    Banuesc ca ar fi Viper. Oare unde este pus de obicei modulul ca sa pot verifica?

    Comment


    • Reprezentanța monta "praștia" de avital 3100 .

      Modulele cu impuls sunt plug&play, macaraua cu impuls e 1400ron(preț de reprezentanță) și necesită altă instalație electrică ușă+mașină
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Cred ca am gasit telecomanda este aproape identica cu Alarma Viper 350 HV (la mine sant pe aceasi linie toate cele 3 butoane).
        La acest model se poate instala ridicarea geamurilor fata/spate din telecomanda.

        Comment


        • Sper să nu fiu acuzat de off-topic dar îmi asum...

          Azi dimineață a trebuit să ajung urgent într-un loc până într-o anumită oră, doar că din diverse motive am plecat mai târziu de acasă, astfel că logic, m-am văzut nevoit s-o calc un pic (oareucm la limita regulamentului rutier).

          Eh, dacă până acum am condus-o lejer, fără s-o forțez pe motiv de "mașină în rodaj", dar și altele, astăzi am insistat un pic mai mult pe pedală și motor.

          Concluzia? S-a comportat excelent, a răspuns la comenzi, nimeni nu a avut de suferit și ceea ce m-a surprins plăcut a fost că s-a "dus" binișor atât la demaraj gen "scârțâit de roți" cât și în depășiri. Deci se poate, nu este leneșă precum se zvonea.

          Acum nu știu cât o fi consumat, cert este că și-a făcut treaba și m-a scos dintr-o posibilă încurcătură.

          *****************

          *nu îndemn pe nimeni s-o calce, dar cred că asta poate intra lejer la "lucruri pe care nu le-ați știut la motorul de 1.0"
          Last edited by Catalin S.; 7 March 2018, 11:51.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • În curând... 1,0 SCe + GPL, B4D411
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Prost sa fie ala care-si mai pune GPL pe masina daca meseria lui nu e taximetrist sau daca nu lucreaza la +100 m de casa.

              La inceput eram foarte incantat... Apoi a inceput sa consume de nu mai era nicio smecherie. Nimeni nu stia s-o regleze. Iarna pana trecea pe gaz, ardeam o gramada enzina. Apoi s-a primit interdictie de a mai parca subteran iar afara, in Europa, la tot pasul sunt parcari subterane. Apoi am mai vazut si filmuletele alea pe youtube unde unora le exploda masina din cauza de scurgeri...
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • B4D411 e cu gpl din fabrică și e diferit de B4D400(1,0SCe) benzină
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Ai idee prin ce difera? Merci!

                  Comment


                  • Descoperire sau nu.....am putin peste 5000 de km si volanul "soft feel" deja are urme de uzura sub forma unor puncte mici albe in partea de jos si in partea de sus la ora 13.

                    Comment


                    • La vechiul Logan am patit sa ramana usa spate deschisa chiar daca "inchideam" din telecomanda datorita acelui motoras din usa care era defect solutia de moment era sa apas pe butonul de la usa si inchideam manual (blocam usa).
                      Intr-o situatie similara la noul logan care ar fi procedura de blocare a usii avand in vedere ca lipseste butonul de plastic de pe usa ?

                      Comment


                      • Nu credeam că știe să frâneze atît de bine. Chiar nu știam!

                        Am testat și în oraș dar și la viteză mare, pe DN.

                        Se ține foarte bine, fraților! Am rămas surprins!

                        ************

                        Edit... Mă refeream la situații ușor critice.
                        Last edited by Catalin S.; 12 March 2018, 23:58. Reason: Automerged Doublepost
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Originally posted by RazvanF View Post
                          Descoperire sau nu.....am putin peste 5000 de km si volanul "soft feel" deja are urme de uzura sub forma unor puncte mici albe in partea de jos si in partea de sus la ora 13.
                          Se schimba in garantie
                          sigpic

                          Comment


                          • "volanul "soft feel" deja are urme de uzura sub forma unor puncte mici albe"

                            Incerca o solutie de intretinere pentru articole din piele (nu incaltaminte).
                            Exista riscul comun de contaminare microbiana.

                            Comment


                            • Originally posted by Silica View Post
                              ...
                              Exista riscul comun de contaminare microbiana.
                              Adica a facut acnee?
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Se schimba in garantie
                                Bine de stiut. Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google