Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • surub janta de tabla
    402226088R
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Un cod pentru "paharul" de plastic in care e filtrul de ulei ? (la Tce)

      Multumesc,

      Comment


      • Paharul nu are cod separat se găsește doar la set format din pahar(15)+filtru ulei(13)+garnitură(14):

        filtru ulei
        152082327R
        66,57e+tva


        De reținut:

        FILTRU ULEI

        Unelte: cheie de 27 mm

        Prima strângere a unui capac nou: 32 N.m

        Strângeri ulterioare: 25 N.m
        Attached Files
        Last edited by t0rquemada; 15 March 2015, 23:05.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Tubulatură aer pasageri spate
          dreapta conducta incalzire 279304511R 10,72e+tva
          stânga conducta incalzire 279318256R 10,72e+tva
          necesită agrafa mentinere 7703077177 1,16e+tva x2 bucăți
          Am fost azi si am comandat conductele de incalzire spate cu 62 lei bucata.

          Acele agrafe de mentinere nu le-a gasit dupa codul dat de tine, ci dupa codul 7703077172, dar aveau acelasi nume "agrafe mentinere".

          Momentan nu am comandat agrafele, doar conductele.

          Ai posibilitatea sa verifici codul pe care mi l-au dat ei si sa imi zici daca ii bun?
          Poti sa imi zici si unde se monteaza acele agrafe si daca este obligatorie si achizitia lor? Despre conducte m-am tot documentat pe aici, dar habar n-am ce ii cu acele agrafe.

          Merci fain!
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • Agrafele sunt identice cu alea ce tin mocheta pe ici pe colo, voi verifica.
            Capatul tubulaturii care ajunge sub scaun se prinde in tabla cu acea agrafa.
            Daca te uiti sub scaune, prin decupajul mochetei vei vedea locul in care se monteaza.
            Se pot monta si ulterior.
            Last edited by t0rquemada; 30 March 2015, 13:58.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by epuru View Post
              Am fost azi si am comandat conductele de incalzire spate cu 62 lei bucata.

              Acele agrafe de mentinere nu le-a gasit dupa codul dat de tine, ci dupa codul 7703077172, dar aveau acelasi nume "agrafe mentinere".

              Momentan nu am comandat agrafele, doar conductele.

              Ai posibilitatea sa verifici codul pe care mi l-au dat ei si sa imi zici daca ii bun?
              Poti sa imi zici si unde se monteaza acele agrafe si daca este obligatorie si achizitia lor? Despre conducte m-am tot documentat pe aici, dar habar n-am ce ii cu acele agrafe.

              Merci fain!
              Agrafele se gasesc la orice service auto. Eu am dat 4 ron/buc.

              Comment


              • Bun, bine de știut. O sa cumpăr si agrafele. Încerc prima data la magazinele auto, apoi la reprezentanta.
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Originally posted by epuru View Post
                  Bun, bine de știut. O sa cumpăr si agrafele. Încerc prima data la magazinele auto, apoi la reprezentanta.
                  de cate agrafe este nevoie ? 2 buc. pentru fiecare conducta sau 2 in total ?

                  Comment


                  • Este nevoie de 2 agrafe, dar e bine sa mai ai si suplimentar, eu am rupt vreo doua de la mocheta.

                    Comment


                    • agrafa mentinere
                      7703077172
                      1,14e+tva

                      Aia originală s-a transformat în cea din poză
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Kit Stepway pentru Sandero II
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Tare, cine are sandero poate sa si l transforme in stepway

                          Comment


                          • Ornamente praguri

                            iluminate
                            3 ornament portbaga
                            8201468752
                            108,33e+tva
                            Marking Dacia
                            element material Stainless steel

                            2 element protectie
                            8201391425
                            16,50e+tva

                            1 ornament portbaga
                            8201351844
                            18,44e+tva
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Costurile sunt cam mari si nu prea merita, treaba facuta in service e cam de mantuiala.

                              Comment


                              • Un cod si un pret va rog pentru oglinda simpla(nu electrica si nici cu semnalizare) pentru partea stanga(sofer).
                                Tocmai mi-am gasit-o atarnand.

                                Multumesc anticipat.

                                PS: La celalalt logan(din 2007) - era electrica si intr-o situatie similara cand a trebuit s-o schimb m-a costat 480 ron, sper ca de data asta sa fie mult mai putin )))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google